MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

K-Meleon po polsku + dodatki

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 02 września 2010, 07:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Matt_k-m pisze:Grzegorz (o ile to przeczytasz ;-)), daj znać czy coś ewentualnie należałoby zmienić w tym tłumaczeniu.


Mam kilka uwag, które polecam wziąć pod uwagę:

1. Odstępy powinny być za a nie przed przecinkami.

2. Z jednej storny tłumaczysz coś niemal słowo w słowo, np.: An external application must be launched to handle \"%s\" links., co ja wolałbym widzieć jako Plik typu \"%s\" wymaga uruchomienia w zewnętrznym programie. Z drugiej odbiegasz od oryginalnego znaczenia, np. Cancel this request unless you are sure it is not malicious., w którym ani słowa o wiarygodności nie ma (wiarygodność to cecha dostawcy oprogramowania lub treści, a nie samego programu), ja widziałbym to raczej jako: Upewnij się, że uruchamiana aplikacje nie jest szkodliwa lub odrzuć to żądanie., choć jest kilka innych możliwości :)

3. Zoom zastąpiłbym polskim powiększeniem, które ma identyczne znaczenie, więc nie trzeba stosować angielskiego słowa.

4. Poprawiłbym także The link you're trying to open require an external application, but there is no application installed that can open \"%s\" links., bo tutaj popełnili błąd projektanci, uzytkownik może mieć nawet więcej niż jedną aplikację obsługującą ten typ pliku, ale nie ma skojarzeń i dlatego przeglądarka nie wie, do jakiego programu odesłać żądanie otwarcia. Proponuję zamienić na: Otwierany odnośnik wymaga zewnętrznego programu, ale w systemie nie skojarzono plików \"%s\" z żadnym programem. i podesłać pomysł deweloperom K-Meleona.

5. Always open \"%s\" links with \"%s\" (nie odnośnik, tylko plik końcowy ma rozszerzenie dlatego zamieniłbym to na) Zawsze otwieraj odnośniki do plików z rozszerzeniem \"%s\" za pomocą \"%s\".

6. Podobnie tutaj, An external application must be launched to handle \"%s\" links. Do you want to open this link with \"%s\"? przychylałbym się do rozwiązania z rozszerzeniem pliku a nie odnośnika, czyli: Plik z rozszerzeniem \"%s\" wymaga uruchomienia zewnętrznej aplikacja. Chcesz otworzyć element docelowy za pomocą \"%s\"?

7. K-Meleon podobnie jak IE, ma Ulubione a nie Zakładki. Tymczasem w K-Meleonie na przemian mamy do czynienia z zakładkami i ulubionymi, np. Dodaj zakładkę powinno być zastąpione polecaniem Dodaj do ulubionych.

8. W menu Edycja &Undo=&Przywróć oraz &Redo=Powtór&z niby w porządku, ale coś tu nie gra, te polecenia nie odnoszą się do nawigowania tylko edycji, nie wiem czy nie lepszy byłby Cofnij i Ponów?

9. Nie pamiętam jak to jest w K-Meleonie (a nie mam jak sprawdzić) strona domowa i startowa są zależne, tzn. takie same? Jeśli nie, to Open &Home Page=&Otwórz stronę startową należy poprawić na Open &Home Page=&Otwórz stronę domową.

10. &FAQ=&Najczęściej zadawane pytania.

11. W Firefoksie frazę In Bac&kground (w tle) zdecydowano się tłumaczyć jako w nieaktywny. Nie wiem czy chcesz utrzymać zbieżność tłumaczenia z opcjami w Firefoksie, jeśli tak to powinno być:
Open In Ne&w Tab=Otwórz w aktywnej &karcie
Open In Bac&kground Tab=Otwórz w &nieaktywnej karcie
Open In &New Window=Otwórz w &nowym oknie
Open In Backgro&und Window=Otwórz w &nieaktywnym oknie


12. Z wyrażeń Kopiuj adres URL można wyrzucić URL, nic nie wnosi a zajmuje miejsce.

13. Rozwinąłbym skrót P.p.m. to Prawy przycisk myszy lub użył PPM.

14. Skłaniam się do tłumaczenia Compact Menu jako uproszczonego lub skróconego menu, bo mnie menu kompaktowe nic nie mówi.

15. Read Mail to w Twoim tłumaczeniu sprawdź pocztę, ale już Read News czy Feeds to odczytaj. Wiadomości podobnie jak strony można przeglądać.

16. Blokuj aplety języka Java - usunąłbym języka.

17. Block HTTP Referer=Blokuj HTTP referer, jest dość kłopotliwe, może Nie udostępniaj odsyłacza?

18. Java support %s=Obsługa języka Java %s. K-Meleon nie obsługuje języka, tylko obiekty (aplety) za pomocą odpowiedniej wtyczki. Myślę, że można wyrzucić z tłumaczenia słowa języka.

19. Let K-Meleon start with the Home page=Rozpocznij ze stroną startową, tutaj widać dokładnie to o czym pisałem w punkcie 9. Trzeba rozdzielić stronę domową od startowej, bo to nie to samo.

20. Open URL Bar contents in a new page=Otwórz zawartość paska adresu w nowej stronie, tutaj znów błąd projektantów, który mozna skorygować w tłumaczeniu i zgłosić bug. Adres wpisany w pasku adresu można otworzyć w nowej karcie, a nie stronie.

21. Open Clipboard contents as URL=Otwórz zawartość schowka jako adres, lepiej brzmi Otwórz adres ze schowka.

22. Open the selected text as URL or open URL Bar contents=Otwórz zaznaczony tekst jako lub otwórz zawartość paska adresu, lepiej brzmi Otwórz zaznaczenie lub edytuj w pasku adresu.

23. Edit a user style sheet=Edytuj akrusz stylów użytownika (dwie literówki).

23. Open In &New Page=Otwórz w &nowej stronie, ponownie błąd projektantów, zamieniłbym na Otwórz w nowej karcie.

24. Perform the Home button action=Wykonaj polecenie przycisku strony domowej.

25. Frame support is currently disabled. It must be enabled to use this feature.=Obsługa ramek jest wyłączona. Aby wykorzystać tę funkcję, należy przywrócić obsługę ramek.

26. JavaScript execution is currently disabled. It must be enabled to use this feature.=Obsługa języka JavaScript jest wyłączona. Aby skorzystać z tęj funkcji, musi być włączona. (zaznaczyłem literówkę). Zamieniłbym musi być na należy.

27. Wielokrotnie słowo arkusz jest napisane z literówką jako akrusz, inne błędy wcześniekszą, werskę, .

28. Please restart K-Meleon.=Wyłącz i włącz K-Meleona. Zamieniłbym na Uruchom ponownie K-Meleona.

29. Zamieniłbym zeskalowane na przeskalowane.

30. Properties of Linked Resource:=Właściwości podlinkowanego zasobu: zamieniłbym na właściwości elementu docelowego:.

31. W wielu poleceniach zamieniłbym zobaczyć i obejrzeć na wyświetlić.

32. Unikałbym określenia podlinkowane, jako takiego nie obecnego w języku polskim, np: View all images linked by the current page=Pokaż wszystkie obrazki z bieżącą strony, a nie pokaż wszystkie obrazki podlinkowane...

33. Specify your client for reading mail=Wskaż klienta poczty
Specify your client for reading news=Wskaż klienta źródeł aktualności / grup dyskusyjnych (nie wiem czy chodzi o RSS czy grupy)
Open your client for reading mail=Otwórz klienta poczty
Open your client for reading news=Otwórz klienta źródeł aktualności / grup dyskusyjnych (nie wiem czy chodzi o RSS czy grupy)

34. Wszystkie Wyślij e-mailem odnośnik zamieniłbym na Wyślij wiadomość z odnośnikiem do, a Wyślij e-mailem zaznaczony tekst na Wyślij wiadomość z zaznaczonym tekstem.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: szafa » 08 września 2010, 14:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

witam wszystkich,

chiałem zapytać jak usunąć ten pasek u samje gory zaznaczony szczałka...

http://img830.imageshack.us/img830/6841/melo.jpg

druga sprawa ktora mnie irytuje to otwieranie nowych kart... chodzi mi tu, że nie chce zeby mnie odrazu przełączało na nowo otwarta karte tylko załadowywało się w tle...


pozdrawiam
szafa
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 09 września 2010, 20:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Mam problem z uruchomieniem aplikacji w wersji 1.6_prebeta.
Komunikat brzmi: "Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa..." Potem info o próbie ponownej instalacji, ale to jest oczywiście wersja bez instalatora.
Jakieś sugestie?
Jak dla mnie jedynym minusem K-meleona jest częste "przycinanie" się podczas obsługi JavaScript. Skutkuje to kumunikatem o nieodpowiadającym skrypcie i wyborem pomiędzy kontynuacją a przerwaniem operacji.
Nawiasem mówiąc w obu przypadkach strona załaduje się poprawnie (chyba, że nie zauważam jakichś niuansów).
Dzieje się to przeważnie na niektórych forach. Po wyłączeniu obsługi JavaScript ta sama strona ładuje się szybko i bez problemu.
Oprócz tego zaobserwowałem mały błąd menedżera haseł, kiedy dla tej samej strony istnieją przynajmniej dwa loginy. Na jednym z forów trzeba dwukrotnie powtórzyć wybór jednego z nich. Co ciekawe, co jakiś czas samoistnie tworzy się duplikat powtarzanego loginu (choć nie jest to regułą).
Czy znane są ogółowi te mankamenty, czy wynikają np. z konfiguracji mojego systemu (XP SP2)
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 10 września 2010, 08:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

@szafa

Zainstaluj dodatek TS-wincontrols. W celu zwiększenie miejsca na strony można również ukryć pasek menu (F2 > Paski narzędzi > zakładka Ogólne).

Otwieranie nowych kart w tle: Narzędzia > Skróty myszy i wybierasz najbardziej odpowiadającą Ci konfigurację.

PS Może by tak zainwestować w sprawdzanie pisowni?

Gość pisze:Mam problem z uruchomieniem aplikacji w wersji 1.6_prebeta.

Jakieś sugestie?


Najprawdopodobniej brakuje wymaganych plików dll w systemie.

http://kmeleon.sourceforge.net/docs/faq.php#zipversion

KM 1.6a (early alpha) needs: msvcp80.dll and msvcr80.dll
Older system like Win98SE: put them into the K-Meleon root folder. KM1.6 needs KernelEx for Win98/ME.
Newer systems like Vista: you must install those dll's globally (see link to Microsoft VS2005 here or Alain's mini-version)

Pobierz VS2005 Redistribuable i zainstaluj.

Gość pisze:Jak dla mnie jedynym minusem K-meleona jest częste "przycinanie" się podczas obsługi JavaScript. Skutkuje to kumunikatem o nieodpowiadającym skrypcie i wyborem pomiędzy kontynuacją a przerwaniem operacji.


about:config > dom.max_script_run_time i zwiększ domyślną wartość.
http://kb.mozillazine.org/index.php?tit ... ntable=yes

K-Meleon 1.5.x bazuje na starym Gecko i strony z dużą ilością js mogą powodować takie problemy. Z tego co pamiętam sam spotkałem się z komunikatem o nieodpowiadającym skrypcie bodaj dwukrotnie używając którejś wersji 1.5.

Menedżera haseł nie używam z zasady w żadnej przeglądarce (w K-Meleonie używam Anti-Keyloggera i... własnej pamięci) więc najlepiej poszukaj rozwiązania na forum lub zgłoś ten problem.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 10 września 2010, 10:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Sugerowane pliki istnieją juz w systemie w postaci zainstalowanego pakietu VC++ 2005. Dodatkowo opisywane pliki występują w samym katalogu K-Meleona 1.6 prebeta (jak się domyślam niezbędne dla starszych wersji windy).
A aplikacja jak nie startował, tak nie startuje. Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku wersji alfa 1,6 i 1,7.
Przyjdzie chyba poczekać na wersję z instalatorem...
Po wydłużeniu czasu (z 10 do 20) JavaScript nie generuje błędów - dzięki za podpowiedź.
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 10 września 2010, 11:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

Sprawdź czy masz też w systemie msvcm80.dll. Dla pewności skopiuj go do folderu 1.6 preBeta.
Jeśli to nie pomoże odinstaluj vs 2005 i zainstaluj ponownie albo spróbuj zainstalować VS 2008 Redistribuable.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 11 września 2010, 10:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Niestety, żaden z opisywanych sposobów nie przyniósł pożądanego rezultatu...
Na chwilę obecną nie zależy mi aż tak bardzo na najnowszym Gecko, więc spokojnie poczekam na wersję ostateczną z instalatorem. Mógłbym oczywiście postawić na nowo windę, ale aż tak zdesperowany nie jestem ;) .
Dziękuję za wszystkie porady.
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 11 września 2010, 23:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Miałem już nie pisać na ten temat, ale ostatnie spostrzeżenia wprawiły mnie w osłupienie...
Otóż ściągnąłem wersję bez instalatora (7z - oczywiście En), następnie dokooptowałem pliki polskiej lokalizacji i... kicha :roll: .
Co prawda żaden komunikat (jak w przypadku wer 1.6 prebeta) nie wyświetla się, ale K-meleon nie startuje. Przecież teoretycznie jest to identyczna wersja jaką mam w katalogu Program Files. System również ten sam (pliki i rejestr). Co więc stoi na przeszkodzie, aby ta wersja zadziałała. Żeby jeszcze bardziej zamotać dodam, że kiedy odpalę "portable" K-meleona w czasie kiedy ta sama wersja (1.5.4) jest już uruchomiona, otwiera się nowe okno.
Moja percepcja tego nie ogarnia :roll: . Czy znajdzie się jakiś śmiałek, który okiełzna to draństwo ;) ?
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 12 września 2010, 08:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

K-Meleon 1.5.x wymaga msvcp71.dll i msvcr71.dll, których nie ma w archiwum 7-zip. Daj znać czy ich skopiowanie do katalogu 1.5.4en-US.7.zip rozwiązuje problem. Natomiast wersja 1.6 wymaga "osiemdziesiątek".

Dependency Walker (wersja przenośna, nie wymaga instalacji) wykrywa brakujące moduły w tym biblioteki dll. Z menu wybierasz File > Open i wskazujesz kmeleon.exe. Nie gwarantuję, że to rozwiąże Twój problem, ale nie zaszkodzi spróbować, bo pomysły mi się kończą.

Aby równolegle uruchomić inną instancję K-Meleona zamiast nowego okna, należy w wierszu poleceń podać ścieżkę z parametrem -new, np.

Kod: Zaznacz cały
"C:\Program Files\K-Meleon\k-meleon.exe" -new
opcje wiersza poleceń

Grzegorz pisze:Windows XP od SP2 i nowsze nie korzystają z DLL lokalnych (z katalogów aplikacji) tylko globalnych (zainstalowanych w systemie w Commons lub system32).


Na pewno K-Meleon najpierw korzysta z bibliotek dll znajdujących się w katalogu \plugins przed systemowymi.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Gość » 12 września 2010, 11:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Zawziąłem się...
Jeśli chodzi o wersję 1.5.4, powodem okazał się brak pliku compreg.dat w katalogu Components. Po przekopiowaniu go z zainstalowanej wersji, program ruszył.
Jeśli chodzi o wersję prebeta, cytowany przez Ciebie program wykrył brak kilku plików dll i nieprawidłowo działające moduły. Wskazane pliki uzupełniłem, ale jeszcze czegoś się czepia. Jak znajdę trochę czasu, przeanalizuję logi i postaram się coś zaradzić. Podejrzewam, że mój xp dopomina się reinstalki. Tak czy inaczej nieomieszkam poinformować o efektach.
Gość
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: tobix10 » 30 października 2010, 10:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Mam pytanie, czy istnieje wtyczka, która dodaje taki search bar jak w firefox, że jest możliwość wyboru wyszukiwarki(google, wiki, allegro) ?
Jak zrobić, żeby mi nie przechodził do nowo otwieranych kart ? Mam w ustawieniach otwórz nową w tle, ale to działa tylko jeżeli otwieram strony z paska zakładek, a jak klikam ppm w linki na dstronach to mnie przenosi.
tobix10
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 01 listopada 2010, 08:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl-PL; rv:1.9.1.10pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

tobix10 pisze:Mam pytanie, czy istnieje wtyczka, która dodaje taki search bar jak w firefox, że jest możliwość wyboru wyszukiwarki(google, wiki, allegro) ?


Pasek wyszukiwania jest na stronie z dodatkami, ale po angielsku. Wprawdzie nie ma wiele tekstu do tłumaczenia w opcjach, ale jak chcesz to możesz pobrać spolszczoną wersję. Plik należy wrzucić do \kplugins w katalogu głównym K-Meleona.

Obrazek
Obrazek

tobix10 pisze:Jak zrobić, żeby mi nie przechodził do nowo otwieranych kart ? Mam w ustawieniach otwórz nową w tle, ale to działa tylko jeżeli otwieram strony z paska zakładek, a jak klikam ppm w linki na dstronach to mnie przenosi.


Narzędzia > Skróty myszy i wybierasz najbardziej odpowiadającą Ci konfigurację.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 26 grudnia 2010, 17:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.1.17pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

12 grudnia została wydana druga beta K-Meleona 1.6.

http://kmeleon.sourceforge.net/wiki/kmeleon16 <- lista zmian + pobieranie


Natomiast dzisiaj światło dzienne ujrzała druga alfa K-Meleona 1.7.

http://sourceforge.net/projects/kmeleon ... v/1.7.0a2/ - ta wersja jest wolna od awarii przy zamykaniu przeglądarki.

Przypominam, że linia 1.6 bazuje na Gecko 1.9.1, natomiast 1.7 wykorzystuje Gecko 1.9.2. Zapraszam do pobierania, testowania i zgłaszania błędów.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: agdv » 08 stycznia 2011, 14:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Witam, od niedawna używam K-Meleona jednak brakuje mi w nim sprawdzania pisowni. Niestety link podany w temacie jest martwy. Mógłby ktoś wrzucić ten plugin na jakiś hosting? Z góry dziękuje.

Pozdrawiam
agdv
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 08 stycznia 2011, 16:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Zastukaj na PW do Matt_k-ma lub sprawdź w bazie dodatków.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 12 stycznia 2011, 18:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.1.17pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

@agdv

http://kmext.sourceforge.net/ext7.htm na 1. miejscu

Jeśli używasz Menedżera Dodatków to instrukcję instalowania dodatków masz w tym wątku.
Jeśli nie, to wypakuj archiwum w katalogu z zainstalowanym K-Meleonem. Następnie dodaj polski słownik do katalogu\dictionaries - pliki pl.aff oraz pl.dic. Znajdziesz go np. na https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3052/ ; pobierz plik, zmień rozszerzenie na .zip i skopiuj oba pliki do wspomnianego wcześniej katalogu.

Ważne: instalując sprawdzanie pisowni ręcznie, usuń pliki compreg.dat i xpti.dat w katalogu \components K-Meleona. Inaczej sprawdzanie nie będzie działać. Też masz to opisane w tym wątku.

Grzegorz opisał m.in. sposób instalowania dodatków na swoim blogu.

PS Wszystkie dodatki opisane tutaj można pobrać z bazy (link w mojej sygnaturce).
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Matt_k-m » 20 stycznia 2011, 14:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.1.17pre) Gecko K-Meleon/1.6.0

Dwie dobre wiadomości:

1. Wladimir Palant udostępnia testowe wydania Adblock Plusa dla K-Meleona 1.6.

Więcej informacji na blogu autora.

2. Jak informuje Giorgio Maone, najbliższe testowe wydanie rozszerzenia NoScript będzie kompatybilne z K-Meleonem. Z forum K-Meleona można już pobrać wcześniejszą wersję (2.0.9.3) rozszerzenia.

PS
Sprawdzanie pisowni dla 1.6 i 1.7 do pobrania stąd - odnośnik autora dodatku podany na forum.
Matt_k-m
 
Posty: 50
Z nami od: 22 października 2008, 19:21

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Ona » 21 stycznia 2011, 00:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

Witam!

Znalazłam w tym wątku wiele rad i sukcesywnie z nich skorzystałam, niemniej natknęłam się na być może błachy problem jednak nie chciałabym sama mędrkować i wpaść z deszczu pod rynnę..
Przechodząc do meritum..:

Dotychczas korzystałam z wersji 1.5.4 postanowiłam odświeżyć i zainstalowałam 1.6 preBeta i tu zaczynają się schody ponieważ nie mogę wejść w "menu", narzędzia itp. Nie mam ich na psaku a klikając f2 - wyskakuje okienko z komunikatem:
XML Parsing Error: undefined entity
Location: chrome://kmprefs/content/pref.xul
Line Number 4, Column 1:<dialog xmlns="http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul"
^
i śledząc wątek nie mogę też zlokalizować polskiego pakietu lokalizacyjnego.
Dla podpowiedzi - zainstalowałam VS2005 Redistribuable, nie mam menadżera - jeśli to ma bądź nie ma wpływu..
I także mam problem w tej wersji z JavaScriptem i nieodpowiadającym skrypcie:(

Prosiłabym o jakieś wskazówki najlepiej tak łopatologicznie i prosto jak do prostego człowieka.. ;)
Byłabym wdzięczna za pomoc i znalezienie błędu, który być może popełniłam..a zapewne nie być może.. ;)

Pozdrawiam
-J-
Ona
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Ona » 21 stycznia 2011, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.24pre) Gecko/20100228 K-Meleon/1.5.4

PS. nie mam też dostępnej opcji "wklej".
Ona
 

Odp: K-Meleon po polsku + dodatki

Postautor: Grzegorz » 22 stycznia 2011, 15:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Dodałem krótkie info o Adblock Plusie i NoScripcie na blogu i planecie: Adblock Plus i NoScript dla K-Meleona.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: