MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox OS 1.1

Tematy związane z system operacyjnym Firefox OS

Moderator: Pomocy?!

Firefox OS 1.1

Postautor: FFOS » 25 lipca 2013, 13:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:22.0) Gecko/20100101 Firefox/22.0

Słyszałem, że nowa wersja dotarła już do smartfonów geeksphone. Wiadome jest już może kiedy mniej więcej będzie dostępna dla Alcatela One Touch Fire?
FFOS
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: dexter » 10 października 2013, 10:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/30.0.1599.69 Safari/537.36

dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: biedronas » 24 października 2013, 14:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:15.0) Gecko/20100101 Firefox/15.0

Hej!
Czy udało Wam się zainstalować już wersję 1.1? Ja wciąż mam informację, że mój system 1.0.1 jest aktualny :/
biedronas
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby » 27 października 2013, 01:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Niestety - ktoś sobie nieźle pogrywa z aktualizacją. I lepiej niech wyda ją szybko, bo 1.0.1 jest tak niesamowitą betą, że jak 1.1 tego nie naprawi, to nie warto szargać sobie nerwów Firefox OS (aplikacje przestające się poprawnie wczytywać i to nawet marketplace, 5 zwiech pod rząd, restarty samoczynne, przeglądarka nie umiejąca za pierwszym razem załadować witryny tylko trzeba z 10 razy klepać w odnośnik, kiepskie optymalizacja konsumowania baterii która jest niemała, 8 na 10 sms dochodzi dopiero po podświetleniu ekranu).

Dam Ci dobrą radę - poczekajmy do 1.1 a jak nie naprawi co powinna, sprzedaj dziadostwo z Firefox OS i kup coś, co po prostu działa (czyli nawet Nokia 3310 lepiej wykonuje swoje zadanie od Alcatela z Firefox OS).

Wersja 1.1 została już wydana, bo na Geeks Phonach jest już nawet 1.3 (choć nie wiem na ile stabilnej), także ktoś na linii Mozilla - Alcatel - T-Mobile daje ciała, chociaż opowiadano piękne bajki o częstych aktualizacjach systemu.
Shelby
 
Posty: 13
Z nami od: 12 września 2013, 00:02

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: biedronas » 28 października 2013, 10:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Dla mnie telefon telefon i system są w porządku. Mam go praktycznie od premiery i jak na razie tylko 2 razy mi się zawiesił. Brak mms-ów to jednak spory minus i dlatego czekam na wersję 1.1. Ponadto jest jeszcze sporo do zrobienia, żeby korzystało się z niego wygodnie.
Opóźnienie sięgające prawie 3 tygodni to jednak skandal...
biedronas
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Radoslaus » 29 października 2013, 08:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Nie ma żadnego opóźnienia jak na razie. Aktualizacja miała nastąpić w październiku... zostało im jeszcze dwa dni :D
Radoslaus
 
Posty: 11
Z nami od: 29 lipca 2013, 17:05

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: biedronas » 30 października 2013, 10:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Na stronie Alcatela jest program do aktualizacji oprogramowania telefonu (Mobile Upgrade), jeszcze tego nie używałem. Czy ktoś próbował, czy dzięki temu można uaktualnić telefon?
biedronas
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby » 04 listopada 2013, 00:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Próbowałem. Niestety program informuje, że wersja 1.0.1 dla telefonu jest najnowsza i na serwerze nie ma dla telefonu uaktualnień (info na 04.11.2013).
Shelby
 
Posty: 13
Z nami od: 12 września 2013, 00:02

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: DragonKR » 07 listopada 2013, 13:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

polski przedstawiciel w temacie aktualizacji również nie ma żadnych informacji...odsyła bezpośrednio do Alcatela :/
ps. próbowałem na stronie zlokalizować ten program do aktualizacji...ale coś mi chyba się to nie udaje
DragonKR
 
Posty: 3
Z nami od: 02 sierpnia 2013, 07:30

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Gość » 07 listopada 2013, 20:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Chyba Alcatel i grupa Mozilla wypięła się na użytkowników.
Teraz ci co kupili Alcatela pozostali z badziewiem w nocniku.
A tak fajnie się zapowiadał.
Gość
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Gość » 08 listopada 2013, 23:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Rozumiem to tak, że obiecują aktualizację najpierw we wrześniu, potem w październiku i tylko na obietnicach się kończy.
System w postaci jaki jest obecny wygląda na bardzo wczesną Betę, która nie powinna być jeszcze w sprzedaży.
Android w HTC G1 był bardziej dopracowany.
Gość
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby » 09 listopada 2013, 22:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

Do Mozilli.

Popieram - w przypadku naszego kraju i użytkowników Alcatela, coś solidnie i dotkliwie poszło nie tak. Telefon ZTE Open dostał już aktualizację 1.1 w połowie października, Alcatel w niektórych krajach, niedawno w Wenezueli - dostał już 1.1. A w PL? T-Mobile odsyła do Alcatela, wysłany był nawet do Alcatela mail od admina myfirefoxos.pl i co Alcatel? Odpisał o tym, jak wygląda u nich cykl życia...Androida :? No to jak to jest, że ZTE ma już 1.1, niektóre kraje od Alcatela też mają, a dla Polski nie wiadomo niczego i T-Mobile zwala na Alcatela a Alcatel na T-Mobile? Sytuacja dla PL wygląda tak: Alcatel nie potrafi się wypowiedzieć o FOS, a T-Mobile odsyła do Alcatela - w jakim punkcie jest zatem 1.1 dla Polski?!

Mozillo, poczytajcie sobie jak wpieklają się Wasi użytkownicy (w tym ja) na brak aktualizacji. Proszę, linki do jednego z najbardziej żywych i dużych for o FOS w naszym kraju:

- temat "co z tym updatem": http://forum.myfirefoxos.pl/watek-Co-z-tym-updatem
- temat "Alcatel One Touch Fire - Aktualizacje": http://forum.myfirefoxos.pl/watek-Alcatel-One-Touch-Fire-Aktualizacje

W innych tematach również na owym forum widać rozgoryczenie i złość użytkowników, zarówno na fatalną jakość samego Firefox OS w tym momencie, jak również traktowaniem po macoszemu aktualizacji dla Nas do 1.1.

Mozilla może obiecać częste aktualizacje, ale co z tego, skoro My, użytkownicy One Touch Fire możemy NIGDY już ich nie dostać, zarówno przez powolność Alcatela jak i zgrywania głupa przez T-Mobile które same jest powole i nic nie wie, odsyłając do Alcatela. Alcatel One Touch Fire to budżetowy telefon i w tym tempie, jak dalej aktualizacje będą do telefonów docierać tak powoli, możemy się nie doczekać już 1.2 ani co dalej 1.3, bo Alcatel przestanie wpierać Fire do tego czasu (nie oszukujmy się, Fire to budżetowy telefon, który nie będzie jakoś szczególnie długo wspierany, może rok, może półtora? A przy ciągnących się miesiącami przygotowaniach do aktualizacji, okres ten długi nie jest). I to już nie jest fajne...

Skoro są takie problemy, to może znak, że trzeba było wybrać bardziej kompetentnych graczy niż Alcatel i T-Mobile? W Polsce był jeszcze Plus, stricte Heyah, Nju, Orange... T-Mobile został pewnie wybrany wyłącznie przez to, że jest międzynarodowy, więc ułatwiona sprawa.

Mozillo - poczytajcie sobie forum myfirefoxos.pl które podałem. Bo użytkowników w Polsce wcale nie jest tak dużo, system jest na dziś w zasadzie nieużywalny i dobrze, że telefon w ogóle jakoś pisze oraz dzwoni (jeśli nie zawiesi się parę razy po drodze), bo nic innego nie działa w nim dobrze, w dodatku nikt nie wie co z 1.1 - zarówno Alcatel nic nie mówi a T-Mobile tym bardziej. A tracicie użytkowników lawinowo - sprawdźcie Allegro, ludzie sprzedają 7 dniowe Alcatele + kabura + pokrowiec + darmowa przesyła i wszystko w cenie 230zł, byle pozbyć się telefonu i FOS, ja sam byłem w bardzo silnej konsternacji czy nie oddać telefonu przed upłynięciem pierwszych 10 dni umowy, po 6 telefon się rozsypał i pojechał na gwarancję. Czy Mozillę przy tak kruchej jeszcze pozycji FOS stać na to, aby na samym starcie tak bardzo zrażać do siebie użytkowników? I to nie sama Mozilla zraża użytkowników, tylko beznadziejna postawa dla PL zarówno Alcatela jak i T-Mobile.

Osobiście? Najgorszy telefon jaki miałem, bo zagryzając zęby i z dużym zaparciem, da się jeszcze 1.0.1 używać. Ale postawa Alcatela i T-M w sprawie aktualizacji, tym bardziej statusie quo gdzie nikt nic nie wie - jest karygodna. A przypominam, że Alcateli One Touch Fire nie dają za darmo na ulicy, tylko się za nie płaci, oddając tym samym z umowy operatorowi pieniędzy za 2-3 takie Alcatele, więc chyba choć trochę jakieś jakości się należy - ale to leży na ten moment, zawieszone gdzieś pomiędzy firmą Alcatel a polskim T-Mobile.

Polecam pod rozwagę wziąć pewne aspekty tego postu. Oczywiście, jestem troszczeczkę rozzłoszczony, ponieważ sytuacja nie jest zbyt wesoła. Pal licho czekanie, to dałoby się znieść - gdyby chociaż było wiadomo, KIEDY aktualizacja dla użytkowników będzie dostępna, bo Mozilla zdaje się na dostawców i umywa od tego ręce, a dostawca i operator nabierają wody w usta.

Nie wiem jak inni - ja już zraziłem się na tyle, że po skończeniu umowy, nie podchodzę więcej do FOS. Za dużo niespodzianek, zbyt wiele przykrych bodźców na samym starcie... Dobre wrażenie, można zrobić tylko jeden raz - nie udało się. Kupiłem FOS tylko po to, aby pisać dla niego aplikacje i wesprzeć Marketplace - po tym co zobaczyłem, znikła cała energia i zapał do napisania choćby jednej linii kodu dla tego systemu.
Shelby
 
Posty: 13
Z nami od: 12 września 2013, 00:02

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Radoslaus » 12 listopada 2013, 17:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Mobile; ALCATELOneTouch4012X/SVN 01012P; rv:18.1) Gecko/18.1 Firefox/18.1

I jak wrazenia po aktualizacji? Ja jestem zadowolony, odpukac w nie malowane ;) Jest szybciej, internet wygodniej sie przeglada, lepsza klawiatura a stabilnosc poki co testuje...
Radoslaus
 
Posty: 11
Z nami od: 29 lipca 2013, 17:05

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Gość » 12 listopada 2013, 20:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

alleluja
Jest aktualizacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby_ » 12 listopada 2013, 23:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Która u wielu powoduje problem - od resetów samoczynnych telefonu z tekstem "Firefox OS uległ awarii" po niemożność zaimportowania kontaktów z SIM. Dziękuję za taką aktualizację - tak trzymać, spadek użytkowników gwarantowany (ja wracam do starego telefonu, mam dość problemów)! :evil:
Shelby_
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Vault_Boy » 13 listopada 2013, 09:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Shelby_ pisze:po niemożność zaimportowania kontaktów z SIM.

Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy. Przykładowo u mnie - import kontaktów nic nie daje. W książce pusto. Próbowałem SIM i GMail.
Shelby_ pisze: Dziękuję za taką aktualizację -

Ja również.
Shelby_ pisze:tak trzymać, spadek użytkowników gwarantowany (ja wracam do starego telefonu, mam dość problemów)! :evil:

Nie bardzo mam do czego wrócić, bo mój poprzedni telefon się rozpadł. Poczekam jeszcze trochę, później przywrócę ustawienia fabryczne. Ale myślę nad treścią pisma z reklamacją do T-Mobile. Męczyłem się do tej aktualizacji, liczyłem na bezproblemowe prowadzenie rozmów. Przeliczyłem się :cry:
Vault_Boy
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby_ » 13 listopada 2013, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Vault_Boy pisze:
Shelby_ pisze:po niemożność zaimportowania kontaktów z SIM.

Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy. Przykładowo u mnie - import kontaktów nic nie daje. W książce pusto. Próbowałem SIM i GMail.
Shelby_ pisze: Dziękuję za taką aktualizację -

Ja również.
Shelby_ pisze:tak trzymać, spadek użytkowników gwarantowany (ja wracam do starego telefonu, mam dość problemów)! :evil:

Nie bardzo mam do czego wrócić, bo mój poprzedni telefon się rozpadł. Poczekam jeszcze trochę, później przywrócę ustawienia fabryczne. Ale myślę nad treścią pisma z reklamacją do T-Mobile. Męczyłem się do tej aktualizacji, liczyłem na bezproblemowe prowadzenie rozmów. Przeliczyłem się :cry:


To i tak nie masz źle. U mnie aktualizacja spowodowała zapętlone resetowanie się telefonu minimalnie raz na minutę, czego bym nie robił, czego nie resetował. Muszę iść do seriwsu - aktualizacja po prostu rozwaliła mi system. To już druga wizyta w serwisie będzie, a wyłączając miesiąc jak tel był na pierwszej wizycie w serwisie, to telefonu używam ficzycznie może z miesiąc.
Shelby_
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Biedrona » 14 listopada 2013, 09:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0

U mnie szczęśliwie wszystko działa bez problemu. Póki co sprawdzam jak się sprawuje wersja 1.1
Biedrona
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: Shelby_ » 14 listopada 2013, 13:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/25.0

Szkoda tylko, że nie ma dwóch ważnych funckji, w tym jednej bardzo ważnej:

- nadal brak autorotacji ekranu przy pisaniu sms :roll:
- brak możliwości zapisu kontaktów NA karcie SIM. Wszystko zapisuje się w pamięciu telefonu - siądzie oprogramowanie lub telefon, bye bye kontakty! Dlatego mojego Alcatela oddaję na gwarancję, ale nie wracam przez to do tego telefonu. Co to jest w ogóle za logika, aby można było zaimportować kontakty Z SIM, ale nie można było zapisać NA SIM :evil:
Shelby_
 

Odp: Firefox OS 1.1

Postautor: nela993 » 14 listopada 2013, 21:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/31.0.1650.48 Safari/537.36

Po aktualizacji systemu Firefox do wersji 1.1 w Alcatelu One Touch Fire pojawił mi się problem, nie mogę wejść na połączenia, pokazuje się pasek ładowania, wskakuje do 10% i nic, wyłączyłam telefon (pojawił się błąd systemu, ale telefon włączył się), ale niestety problem nie zniknął, co mam z tym zrobić?
nela993
 
Posty: 3
Z nami od: 14 listopada 2013, 21:17

Następna

Wróć do System operacyjny Firefox OS

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, stefan

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: