MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: adamos77 » 09 kwietnia 2014, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Witam.
Korzystam z TB Portable na AppsPortable.com i w systemie WinXP SP3 profesjonal. Używam kilku sygnaturek przy pomocy Signature switch, ale nie umiem ustawić żeby przy odpowiadaniu na e-maila nowa sygnatura pojawiał‚a się nad a nie pod poprzednią… treścią…. Kiedyś› standardem był‚o odpowiadanie na końcu treści korespondencji, a dziś jest że odpowiada się na górze, tak aby odbiorca widział‚ treść‡ odpowiedzi od razu w oknie podglądu treści bez przewijania. Różne ustawienia TB też nie dają oczekiwanego efektu. Nie znalazł‚em na forum odpowiedzi na tę™ kwestię,™ a na stronie dodatków do TB w opiniach Signature switch wielokrotnie pojawia się™ proś›ba o takie rozwiązanie - może ktoś› je zna?

Czy ktoś wie jak ustawić TB lub Signature switch tak, aby przy odpowiadaniu na wiadomość sygnaturka dodawała się nad treścią wiadomości na którą się odpowiada, a nie na dole. Proszę o pomoc
adamos77
 
Posty: 20
Z nami od: 09 kwietnia 2014, 10:02

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: dexter » 09 kwietnia 2014, 17:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: adamos77 » 09 kwietnia 2014, 19:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Witam ponownie. Dziękuję za szybką odpowiedź, jednak zaproponowane rozwiązanie nie działa w przypadku sygnatur dodawanych przez dodatek Signature switch. Jak pisałem
"Różne ustawienia TB też nie dają oczekiwanego efektu."
sprawdziłem już wszelkie możliwe ustawienia - poniżej, powyżej, pod cytatem, nad cytatem i nijak nie zmienia to usytuowania sygnatur z Signature switch - zawsze są dodawane pod całą treścią. Pozycję zmienia wyłącznie kursor. Dodam dla wyjaśnienia, że nie dodaję sygnatury z formularza konfiguracji konta tylko przez rozszerzenie z tytułu.

Ponownie proszę o pomoc
adamos77
 
Posty: 20
Z nami od: 09 kwietnia 2014, 10:02

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: Mirek » 10 kwietnia 2014, 22:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

U mnie TB (bez Signature Switch) chyba działa tak jak chcesz - tylko trzeba zmienić parę ustawień w Narzędzia -> Konfiguracja kont - [konto] -> Zarządzaj tożsamościami -> [tożsamość] -> Edytuj -> Tworzenie i adresowanie wiadomości:

Obrazek

Albo to samo, tylko ogólnie dla danego konta pod: Narzędzia -> Konfiguracja kont - [konto] -> Tworzenie

Tylko przy takich ustawieniach polecam zapoznać się z:
viewtopic.php?p=219917#p219917

Nie korzystałem z Signature Switch, ale może on również respektuje te ustawienia.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: adamos77 » 11 kwietnia 2014, 21:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Witam.
Szanowny Kolego, dziękuję za odpowiedź,jednak jak pisałem znam te ustawienia i wszystkie je wypróbowałem z Signature switch - nie działają nijak. Pewnie również u mnie przy jednej sygnaturce wpisanej do konfiguracji konta działa to wszystko wyśmienicie. Niestety potrzebuję kilku sygnatur i w tym pomaga mi Signature switch.
Może można jakoś inaczej uzyskać efekt kilku sygnaturek wstawianych przy odpowiadaniu nad tekstem poprzedniej wiadomości.
Oto adres do strony domowej dodatku, niestety nie rozumiem tego informatycznego slangu... http://mozext.achimonline.de/signatureswitch_about.php - może twórca coś podpowie.

Dziękuję za zaangażowanie
adamos77
 
Posty: 20
Z nami od: 09 kwietnia 2014, 10:02

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: Mirek » 11 kwietnia 2014, 22:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Nie napisałem tego wprost, ale jak jest ustawionych kilka tożsamości dla jednego konta, to dla każdej tożsamości można poustawiać osobne sygnaturki i później podczas tworzenia wiadomości/odpisywania wybierać odpowiednią sygnaturkę przez wybór tożsamości w polu nadawcy (albo skorzystać z dodatków, które same wybierają odpowiednią tożsamość np. w zależności od nadawcy wiadomości, na którą odpisujemy lub folderu, w którym wiadomość się znajduje).

Możesz też spróbować dodatku:
https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi ... quicktext/
Za jego pomocą można szybko wstawiać do wiadomości tekst z wcześniej przygotowanego szablonu - a więc można by i sygnaturki tak wstawiać.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: adamos77 » 13 kwietnia 2014, 12:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Witam. Dzięki za odpowiedź - widzę, że bez kombinatoryki przy każdym odpowiadaniu się nie obejdzie. Najlepiej pozostanę przy tym co mam i będę za każdym razem przenosił sygnaturę z dołu do góry listu. Pozdrawiam
adamos77
 
Posty: 20
Z nami od: 09 kwietnia 2014, 10:02

Odp: signature switch - jak sygnatura nad cytatem

Postautor: Mirek » 13 kwietnia 2014, 21:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

bez kombinatoryki przy każdym odpowiadaniu się nie obejdzie.

Tzn. w proponowanym przeze mnie rozwiązaniu kombinatoryka jest co najwyżej przy początkowym konfigurowaniu Tb, tożsamości i sygnaturek - ale potem jest już prosto - właściwie tak samo jak przy dodatku Signature Switch (dwa kliknięcia) - tyle że bez potrzeby przenoszenia czegokolwiek.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: