MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: lemonka » 19 lutego 2015, 00:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0

U mnie zadziałało:
Na koncie google w ustawieniach konta w zakładce LOGOWANIE przy dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji ustawiłam dozwolony.
Po wejściu na konto pocztowe na stronie google weszła w ustawienia i w zakładce Przekazywanie i POP/IMAP ustawiłam: pobieranie przez POP - włączony dla wszystkich wiadomości (dla całej poczty) oraz dostęp IMAP mam włączony IMAP
Może komuś to pomoże ;)
lemonka
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: Beneksz » 04 marca 2015, 11:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

Czytajcie porzadnie watek bo odpowiedz juz jest..
Beneksz
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: 3st » 03 kwietnia 2015, 10:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:36.0) Gecko/20100101 Firefox/36.0

Miałem ten sam problem co wszyscy. Akurat konfigurowałem konto GMAIL.
Okazuje się, że konto GMAIL uznawało TB jako próbę włamania. Należy wejść w konfiguracji swojego konta i zezwolić na dostęp do "mniej bezpiecznych aplikacji".
https://support.google.com/accounts/answer/6010255
3st
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: pseudoanonymous » 14 maja 2015, 07:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Próbowałem myk z certyfikatem, TB debil potem mnie pyta o dodanie wyjątku...
wyłączyłem antywira, dalej pyta o hasło (jak spróbowałem wysłać wiadomość, pytał o hasło SMTP mail.cba.pl i lipa)
utworz konto i edytuj jego ustawienia też nic nie daje.

Co zostało zrąbane w najnowszej wersji TB? Która nie wywala błędu?
pseudoanonymous
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: kolos122 » 24 maja 2015, 17:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

''Aby skonfigurować Thunderbirda do współpracy z Gmailem, trzeba najpierw na koncie Gmail włączyć protokół IMAP. Pomocna w tym będzie instrukcja Gmaila. Protokół IMAP jest domyślnie włączony dla wszystkich nowo zakładanych kont Gmail. Sprawdź czy w ustawieniach Gmaila jest włączona funkcja „Dostęp dla mniej bezpiecznych aplikacji”. Więcej informacji na ten temat i ewentualną pomoc znajdziesz w artykule Google: Mniej bezpieczne aplikacje. ''


mi to pomogło
kolos122
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: Gość » 24 czerwca 2015, 02:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:38.0) Gecko/20100101 Firefox/38.0

Witam,

Po wielu godzinach dochodzenia w sprawie "odblokowania" dostępu do jednego z maili w THB podaję rozwiązanie,które u mnie zadziałało (chodzi o pocztę w wp.pl).

Wszedłem do mojej poczty przez stronę wp.pl

W zakładce opcje - w pkt o nazwie "konfiguracja POP3" należy zaznaczyć okienko "Zezwalaj na dostęp do poczty za pomocą protokołu POP3/IMAP/SMTP"

Zadziałało. Można tworzyć konto w THB, Hasła nie są odrzucane

pozdr
Gość
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: zbyszan » 06 lipca 2015, 16:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko

Sprawa jest prosta, trzeba zrobić tak :

wejdź w gmajla z www, klikasz po prawej na górze swoje zdjęcie albo jak go nie ma to w adres gmaila. Klikasz : moje konto następnie klikasz : logowanie i bezpieczeństwo, przewijasz na sam dół i po prawej na samym dole masz zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje, włącz to :)

Zamykasz przeglądarkę.

Znowu otwierasz konto gmaila na www, klikasz w trybik po prawej na górze, następnie : ustawienia, następnie : klikasz zakładkę przekazywanie
i POP/Imap ustawiasz tutaj na POP ( np. ) klikasz zapisz zmiany na dole !!!!

zamykasz przeglądarkę.

Resztę robisz w programie poczty thunderbird : wpisujesz, maila, hasło i ustawiasz kropkę w POP ( jak to wcześniej wybrałeś ) i klikasz gotowe :)

i działa przyjemnej pracy.
zbyszan
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: TEDX » 28 maja 2017, 21:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/58.0.3029.110 Safari/537.36

Miałem to samo. Odrzucał mi konto na Gmailu. Rozwiązanie jest w przychodzącym mailu bezpośrednio na gmailu na który logowałem się bez problemu. "
Witamy,
Właśnie zablokowaliśmy próbę zalogowania się na Twoje konto Google ..........@gmail.com z aplikacji, która może narazić je na niebezpieczeństwo. ....możesz zezwolić na dostęp mniej bezpiecznym aplikacjom, ale wtedy Twoje konto będzie gorzej zabezpieczone. Klikasz podświetlony n niebiesko tekst otwiera się strona i włączasz mniej bezpieczne aplikacje - po krzyku.
TEDX
 

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: lufa9999 » 01 lutego 2021, 18:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/88.0.4324.104 Safari/537.36

Witam.
Mam podobny problem. Jestem technikiem komputerowym i kilkakrotnie u moich klientów właśnie jest problem z dodaniem nowego konta do Thunderbird. Parametry konta są ustawione prawidłowo, porty itp też, TB sprawdza ustawienia i jest ok, a na końcu mam komunikat: "nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło". I nic nie da się zrobić. Zmieniam na IMAP, wciąż ten sam komunikat. Dotyczy to najróżniejszych serwerów pocztowych, zacząwszy od WP, GMX, Onet itd. Na stronie poczty loguję się prawidłowo a w TB ww komunikat. W czym może być problem? Sam, prywatnie korzystam z TB w domu, od kilku lat i u mnie nie ma problemu z dodaniem nowego konta. A u kilku klientów jest taki problem. Przeważnie jest Windows 10 i Eset Internet Security. Tak jest też u mnie. W czym problem? Szukałem dużo w necie ale nic nie znalazłem. Pomoże mi ktoś?
lufa9999
 
Posty: 1
Z nami od: 01 lutego 2021, 18:02

Odp: Najnowszy TB odrzuca poprawne hasła dla wszystkich kont

Postautor: krystian3w » 01 lutego 2021, 19:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:85.0) Gecko/20100101 Firefox/85.0

dexter pisze:1. Nie wymagamy rejestracji na forum.

może @daw!d korzystał z porady wróżki.
¡Moz://a zorro de fuego!

Moz://a raposa de fogo!
krystian3w
 
Posty: 1923
Z nami od: 01 grudnia 2017, 15:27

Poprzednia

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: