MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 26 września 2017, 18:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Działa wam wideo na vod.tvp.pl na Windows XP?
U mnie ostatnia możliwe wersja na XP ESR 52.3.0 i w tym tygodniu nagle nie działa. A jeszcze może do połowy poprzedniego tygodnia działało wszystko bezproblemowo.
Covo, Garu działa wam? Będziemy wiedzieć czy coś pozmieniali.
Gość
 

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Garu » 26 września 2017, 21:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Ani mi to sprawdzić. Darmowe są teraz zakluczone i można wejść w darmowe tylko z poziomu konta, czyli po zalogowaniu. Było płatny, płatny, darmowy film i szedł. Teraz zmienili i darmowe - to po zalogowaniu.
Trudno.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 26 września 2017, 22:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Przyznam szczerze, że jedna z najbardziej niezrozumiałych i dziwnych odpowiedzi jakie tu czytałem. O co chodzi? Co zakluczane, co płatne? Akurat po tobie Garu nie spodziewałbym się takiej odpowiedzi.

Przecież chodzi mi o zwykłe darmowe seriale, programy rozrywkowe, teatry, programy info. Wszystko darmo, nie przedpremierowo czy coś, tylko już wyemitowane programy w tv. Włączam Maxthona i chodzą one normalnie, ale on jest na bazie Chrome i odtwarza wszędzie zarówno html5 jak i mp4, także na XP. Mi chodziło, czy wam teraz te darmowe chodzą na Firefoxie - nie z powodów płatności. Bo u mnie zauważyłem wczoraj że nie działa, a jeszcze z tydzień temu działało, ładował się film. Teraz tylko kręcą się białe kółka ładowania, a na pasku adresu nie pojawia się ikona wtyczki Flash - czyli nie załapuje z jakiegoś powodu. Domyślam się że chyba coś zmienili w ładowaniu filmu, odtwarzacza, może użyli trochę nowszego kodeka, lub nieprawidłowy skrypt, którego Firefox nie potrafi załadować itp. O to mi chodzi, bo na innych przeglądarka te programy darmowo są nadal jak najbardziej dostępne.

Tak patrzę w konsoli www to do tej pory był chyba tvplayer.php a teraz jest tvplayer-pre-release.php - możliwe że tego nowszego nie może Firefox wczytać, przetworzyć z jakiegoś powodu.
Gość
 

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Garu » 27 września 2017, 12:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Nie będę dla Ciebie zakładał konta na VOD, żeby sprawdzić, czy filmy chodzą na XP.
Wywołałeś mnie do odpowiedzi, strona VOD chodzi, ale nie ma już starego menu, tylko nowe.
Wyjaśnię Tobie o co chodzi. Podałeś nową stronę VOD i tam trzeba zakładać konta - nawet, żeby korzystać z darmowych.
Myśmy dyskutowali o strym VOD, które jeszcze jest i jest dział darmowych filmów. Screen sprzed chwili:
http://prntscr.com/gqa7p5
Działa nadal na XP.
https://vod.pl/filmy-za-darmo
To nie jest vod.tvp.pl
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 27 września 2017, 13:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.1.0.1 Waterfox/55.1.0.1

Garu pisze:Podałeś nową stronę VOD i tam trzeba zakładać konta - nawet, żeby korzystać z darmowych.

Może lepiej odwiedzić wpierw stronę niż wypisywać bzdury.
Pierwszy przykład z brzegu: https://vod.tvp.pl/video/miasto-skarbow,odc-2,33818038
Gość
 

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Garu » 27 września 2017, 15:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Wczoraj stale miałem zaloguj się, żeby obejrzeć film. Dzisiaj z Twojego linku nawet film idzie, chociaż musiałem mu zmienić jakość. A z głównej vod tvp jedne filmy nie idą, inne jako tako.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 27 września 2017, 21:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

Ten Gość wyżej to nie ja, ale dobrze napisał.
Wiadomo Garu, że nowości są z kłódką na głównej stronie, ale możesz klikać na te małe kropki pod miniaturkami pozycji i cofać się do takich darmowych, bez żadnego logowania. Lub wejsć na konkretną pozycję z wszystkimi odcinkami danej pozycji i tam poza najnowszym masz wszystkie darmowe i bez logowania.

To mnie zmartwiłeś że Ci działa, bo mi te starsze pozycje typu:
https://vod.tvp.pl/video/rodzinkapl,odc49,5717290
https://vod.tvp.pl/video/ranczo,v-seria-odc55,4071818
działają bezproblemowo, natomiast już te nowsze:
https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosc ... 7,33897918
https://vod.tvp.pl/video/na-dobre-i-na- ... 9,33894676
kompletnie nie działają. A do niedawna te same pozycje działały.
Zmieniłem przeglądarkę z ESR 52.3.0 na zwykłą, ostatnią dla XP 48.0.2 z nowym profilem, bez adblocków i jest to samo.

Edit:
O cholera, zmieniłem w wersji 48.0.2 wpis:
media.gmp.decoder.enabled na true który jest domyślnie wyłączony i ruszyło. Eureka
Może oni teraz dają nowości w html5, czy co?
Bo o ile przy starszych pozycjach w linkach wyżej podanych miałem aktywację wtyczki Flash koło paska adresu, to w nowszych ładuje się wideo bez aktywacji flasha.

Wydaje mi się że w wersji ESR 52 to miałem aktywne, ale muszę sprawdzić.
W każdym razie sprawa chyba rozwiązana.
Gość
 

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: covo » 27 września 2017, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

jesli o mnie chodzi, to interesuje mnie zawsze i tylko mozliwosc download video z www, nie ogladam online.
Teraz na przyklad testowo: Papusza na vod.tvp.pl wrzeszczy mi, ze mam wylaczyc wszelkie blokowania reklam... No i co z tym zrobic, jesli wszystko powylaczane, a kolko na ekranie kreci sie i kreci, widze zero filmu. Interesuje mnie to, czy da sie sciagnac na dysk. I taka np. Papusze da sie. Da sie w IDM, da sie rozszerzeniami ff. Filmu nie moge ogladac, ale download wykonalny.
Problem dla mnie zaczyna sie dopiero wowczas, gdy link do video da sie wyczaic tylko wtedy gdy video uruchomi sie na www. A nie zawsze udaje sie uruchomic...
Natomiast darmowe z vod.pl sciagam skryptozakladka.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 27 września 2017, 23:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Okazało się, że o ile na zwykłym Firefoxie 48 wystarczyło tylko włączyć media.gmp.decoder.enabled na true, to po wejściu na mój codzienny profil ESR 52 miałem tą opcję cały czas na True. A filmy na Vod TVP za cholerę nadal nie idą.
Dopiero dokładne przeczytanie tego postu:
http://www.msfn.org/board/topic/175591- ... out-flash/
Zwłaszcza od: "To manually install the actual Primetime plugin software, first download the ZIP package (backup link) from @sdfox7's site (he has plenty of other useful XP stuff there as well, definitely worth checking out!). You can use the following checksums to verify package integrity"

Ściągnięcie ręczne Primetime GMP, wklejenie trzech plików do profilu, ale też dopiero ustawienie wtyczki jako Aktualizacje automatyczne: Włącz (bo było: ustawienia domyślne) dało mi ten efekt gotowej wtyczki do użycia, a nie gotowej do instalacji, co cały czas pokazywało. Po raz pierwszy w życiu na Firefoxie na stronie:
https://www.youtube.com/html5 mam na XP wszystkie sześć opcji na niebiesko.

Teraz w końcu zarówno filmiki np. na Twitterze mi działają, jak i Youtube na żywo w mp4, z czym miałem wieczne problemy, bo po kilku sekundach zawsze wyskakiwał błąd.

Covo - ściągać też wolę, wiem jak, ty też, nie będziemy się rozpisywać. Skryptozakładka na TVP też działa, tylko trzeba spreparować trochę inny link - a na końcu wkleić numer danego wideo. Ale przed ściągnięciem wolę mieć możliwość sprawdzenia, przewinięcia itp. A tu mi nagle coś przestało działać, co działało i nie wiadomo dlaczego.
Jeśli masz problem z kręcącym kółkiem to pewnie masz to co ja. Zrób to samo. Mam włączonego Adblocka i żadne reklamy przed filmami mi nie lecą. A że zmieniłem procesor to mogę teraz normalnie oglądać, bo do niedawna na starym jednordzeniowcu i jeszcze bez obsługi SS2 oglądanie czegokolwiek w internecie było potworne. Zwłaszcza na stronie TVP, po prostu slideshow.
Gość
 

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: covo » 28 września 2017, 00:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

te www z przepisem na primetime (oczywiscie) znam, nie smialem o tym tutaj doradzac, bo ze musi byc primetime w xp , to aksjomat, pewnie dlatego nie podejrzewalem, ze nie masz...
primetime aktywne mam juz od dawna, z tym, ze nie musialem wklepywac recznie plikow, samo "sie" dociagnelo natychmiast
https://s26.postimg.org/ezca6ljhl/screen.png
i takze mam "wszystkie 6 opcji na niebiesko".

btw:
juz ok, filmy na vod.tvp.pl jednak chodza :) po prostu zapomnialem o tym, ze ("bynajmniej" :) :) u mnie) na ekranie spod prawokliku nalezy klepnac w "pokaz elementy sterujace", czy jakos tak... Pewnie dlatego, ze mam blokowanie autoplay.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: stefek » 03 października 2017, 20:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

U mnie też przestały chodzić filmy na VOD i Dailymotion oraz te mp4 na YT i niedobrze mi się robi, że FF ma w d... użytkowników, utrudnia im życie i samemu trzeba kombinować z tymi skomplikowanymi skryptami itp. Mam system XP czy na jakiejś innej przeglądarce jest możliwość obejrzenia tych rzeczy?
stefek
 
Posty: 8
Z nami od: 18 sierpnia 2013, 15:51

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: covo » 03 października 2017, 22:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

no ale jesli u mnie chodza, to i u Ciebie musza chodzic :) po prostu uporzadkuj sprawe primetime. To nie sprawa skryptow. To sprawa wtyczki.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: stefek » 04 października 2017, 20:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Mnie to się bardzo nie podoba takie traktowanie użytkowników. Większość nie będzie potrafiła czegoś takiego robić nawet dostając wskazówki, bo to będzie dla nich czarna magia. Powinno być wprost i jasno powiedziane, że wraz z kolejną aktualizacją przeglądarki traci się jej funkcjonalność oraz możliwość obejrzenia wielu materiałów wideo np. na YT i wtedy użytkownik decydowałby czy warto aktualizować. Poza tym aktualizacje na ogół służą ulepszaniu danego programu a nie wręcz odwrotnie.
stefek
 
Posty: 8
Z nami od: 18 sierpnia 2013, 15:51

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Contras » 05 października 2017, 18:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

U mnie html5 nie działa. FF wersja 52.4.0 esr 32 bit, win xp pro sp3. Zrobiłem zgodnie z instrukcją kopiowanie do utworzonego podkatalogu 17 tych 3 pliczków primetime. W dodatkach i rozszerzeniach FF nie widzi tego. Mam zainstalowany wcześniej dodatek H264 od Cisco.
Tak to u mnie wygląda: C:\Documents and Settings\Użytkownik\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ukeswmv3.default\gmp-eme-adobe\17 i w nim te 3 pliki
Co zrobiłem źle lub co należy jeszcze zrobić?
Contras
 
Posty: 22
Z nami od: 16 kwietnia 2017, 15:41

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Garu » 05 października 2017, 18:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.9) Gecko/20100101 Goanna/3.3 Firefox/52.9 PaleMoon/27.5.0

Jakich pliczków?
Wystarczy ustawić niektóre wpisy w about:config, a niektóre dodać i będzie primetime, tylko pewnie jutro.
http://www.msfn.org/board/topic/175591- ... out-flash/
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Garu » 06 października 2017, 09:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.9) Gecko/20100101 Goanna/3.3 Firefox/52.9 PaleMoon/27.5.0

Swoją drogą i w palemoonie na FF27.5 dla XP można pobawić się, żeby doinstalować kodek i poustawiać w about:config.
Do tego można przełączyć, żeby container nie otwierał się w odrębnym procesie.
Podziwiajcie: http://prntscr.com/gtxsmz
A ten kodek: http://prntscr.com/gtxtjv
Trzy dni trwało, bo sam musiałem wszystkiego dochodzić.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Contras » 06 października 2017, 13:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Garu kilka postów wyżej Gość napisał:
Ściągnięcie ręczne Primetime GMP, wklejenie trzech plików do profilu, ale też dopiero ustawienie wtyczki jako Aktualizacje automatyczne: Włącz (bo było: ustawienia domyślne) dało mi ten efekt gotowej wtyczki do użycia, a nie gotowej do instalacji, co cały czas pokazywało. Po raz pierwszy w życiu na Firefoxie na stronie:
https://www.youtube.com/html5 mam na XP wszystkie sześć opcji na niebiesko.
Ty dałeś ten sam link i po rozpakowaniu są tam właśnie 3 pliki, do których podałem ścieżkę. Taka jest chyba instrukcja? Ja nie jestem biegły w angielskim. Mam 55 lat i nie było wtedy takiej edukacji. translatorem tłumaczyłem i nie jest to dla mnie jednoznaczne gdzie i jakie wpisy jeszcze uzupełnić. Mógłbys to lepiej rozwinąć i podać w jęz. polskim co i jak dokładnie zrobić? Nie tylko mnie się to przyda. To się robi gorący temat. Jak ty nie wiedziałeś o jakie 3 pliki chodzi, to co dopiero ja he he. Nawiasem mówiąc, czy tu da się normalnie wstawić plik?
Contras
 
Posty: 22
Z nami od: 16 kwietnia 2017, 15:41

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 06 października 2017, 15:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

To ja - ten, który założył wątek. Teraz widzę, że na vod.tvp.pl kiedy właśnie nie mamy w włączonej lub zainstalowanej wtyczki Primetime Content Decryption Module wyświetla komunikat:
"NIE MOŻNA WYŚWIETLIĆ
Niestety nie możemy wyświetlić tego materiału wideo
Twoja przeglądarke nie spełnia wymagań techcznych."

Nie dość ze robią błędy typu: "Twoja przeglądarke" i "techcznych" To jeszcze bezczelnie pod spodem pokazują ikony polecanych do oglądania strony Chrome i... Firefoksa.

Co do skutecznego zainstalowania wtyczki, to teraz myślę że: "ale też dopiero ustawienie wtyczki jako Aktualizacje automatyczne: Włącz (bo było: ustawienia domyślne) dało mi ten efekt gotowej wtyczki do użycia"
Też nie było powodem zadziałania wtyczki.
Do tego żeby wtyczka się definitywnie zainstalowała trzeba w nią wejść - opcje i dopiero wtedy wyżej kliknąć na koło zębate i "Znajdź aktualizacje. Czyli będąc już w opcjach konkretnej wtyczki szukamy aktualizacji. Tak podejrzewam, bo szukając aktualizacji w głównym spisie wtyczek nie chciało jej zainstalować, mimo wielu restartów przeglądarki.
Gość
 

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: covo » 06 października 2017, 15:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

@Contras:

w ff bez primetime robisz tak:
wpisujesz w about:config to, co ponizej (niektore z nich juz sa, niektore nalezy dopisac) i dajesz im wartosc TRUE:

media.gmp-eme-adobe.forcevisible
media.gmp-eme-adobe.visible
media.gmp-eme-adobe.forceSupported
media.gmp-eme-adobe.enabled
media.gmp.decoder.enabled
media.eme.enabled


w about:config, dla wpisu media.gmp-manager.url należy zmienić %VERSION% na nr wersji ff (ale chyba tylko cos w stylu np. 52.0, niekoniecznie 52.0.3, tak mniej wiecej pisze)

a potem wykonac to, co opisano wyzej w sprawie aktualizacji -> kolo zebate, aktualizuj.

inna sprawa jest to, czy taka automatyka "aktualizuj" zadziala.... Roznie bywa; ale wpisy z pewnoscia musza byc, byc moze stowarzyszone z recznym wklepaniem plikow primetime.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Windows XP - Filmy na vod.tvp.pl nie działają

Postautor: Gość » 06 października 2017, 16:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

To co pisze covo jest wymagane.
Jedynie u mnie na ESR 52.4 nie trzeba:
media.gmp-eme-adobe.forcevisible bo podobno przełącznik usunięto z nowszych wersji.

Natomiast absolutnie musi być:
media.gmp.decoder.enabled na True
bo jeśli nie, to na stronie:
https://www.youtube.com/html5
dwie środkowe opcje będą na czerwono.
Gość
 

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: