MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przeniesienie poczty - nowy system

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Przeniesienie poczty - nowy system

Postautor: hotspot » 05 listopada 2017, 09:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.3; LT30p Build/9.2.A.1.205) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.98 Mobile Safari/537.36

Dzień dobry,

pytanie może wydawać się banalne, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi w poprzednich tematach: chcę zainstalować nowy system, czy TB przeniesie zawartość obecnej poczty z danej domeny, żeby e-maile nie zniknęły? Jak mam to techniczne zrobić: założyć nowy profil konta pocztowego (jak rozumiem, IMAP), a treści e-maili automatycznie wygrają się z serwera do katalogów? Jak należy to poprawnie zrobić, żeby wiadomości się przeniosły wraz z przypisaniem domeny?

Pozdrawiam!
hotspot
 

Odp: Przeniesienie poczty - nowy system

Postautor: hotspot » 11 listopada 2017, 23:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Dobry wieczór,


ponieważ nikt nie pokwapił się z udzieleniem odpowiedzi, mam jeszcze tylko jedno pytanie - czysto techniczne, dotyczące przeniesienia z XP na 7 zawartości poczty w TB: jeśli zarchiwizuje się to MozBack'upem, to czy potem należy tylko zainstalować nowy system, potem zainstalować TB i przywrócić przez "restore" w MoazBackup? Jeżeli ktoś wie, może chociaż to uda się ustalić. :D

Z góry dziękuję.
hotspot
 

Odp: Przeniesienie poczty - nowy system

Postautor: Mirek » 12 listopada 2017, 02:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Pewnie nikt nie odpowiedział, bo temat na forum był już wielokrotnie poruszany. Procedura jest też opisana np. na podlinkowanej niżej stronie pomocy (dostępnej np. przez klawisz F1 w Thunderbirdzie).

Ale odpowiadając: sposób z MozBackupem zadziała, sposób z IMAP-em też (choć wtedy przeniesie się tylko poczta - a ustawienia, kontakty itp. już nie). Osobiście, zazwyczaj po prostu kopiuję katalog z profilem TB (zawsze mniejsze ryzyko, że coś zostanie pominięte), wgrywam go na nowy komputer, instaluję TB (a jeśli już jest zainstalowany, to np. dostosowuję plik profiles.ini lub wgrywam w miejsce "pustego" profilu, utworzonego przy pierwszym uruchomieniu) i też zadziała.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przeniesienie poczty - nowy system

Postautor: hotspot » 14 listopada 2017, 18:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Bardzo dziękuję, dokładnie o taką konkretną odpowiedź chodziło, na pewno będzie przydatna. Myślę, że dla takiego laika jak ja koncepcja z MozBack'upem jest prostsza, niż wgrywanie profili, ale za obie metody dziękuję.

Wyjaśniając: przeglądałem forum, lecz brakuje w nim wątku jasno opisującego tego rodzaju przeniesienie poczty z systemu na system "krok po kroku", w czytelnych punktach dla laików niezainteresowanych tym na co dzień. Dlatego, tym bardziej dziękuję za pomoc.
hotspot
 


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: