MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych filtrów

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 10:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/DA44

marcinooo pisze:czyli nawet n czerwono go nie będzie! To niestety kolejna przypadłość uBO...


I o tej przypadłości, czyli, że nie pokazuje w dzienniku zablokowanych żółtych filtrów autor uBO wie od ponad 2.5 roku i nie naprawił do tej pory...:
https://github.com/gorhill/uBlock/issues/127

marcinooo pisze:czyli nawet n czerwono go nie będzie!


Swoją drogą żółty zablokowany filtr powinien wyświetlać się w dzienniku żądań jako pomarańczowy albo niebieski, o czym również autorowi napisałem.
marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 08 listopada 2017, 10:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Hmm, czyli trochę ma tych przypadłości ;) Jednak ma też zalety w porównaniu do Adblocka. Adblock za nic nie chciał mi obejść blokady na Filmwebie, uBlock nie ma z tym problemu, a Filmweb przeglądam bardzo często, więc był to spory problem i właśnie to mnie ostatecznie zmusiło do przejścia na uBlock. Wyraźnie też widać, że jest lżejszy i nie zamula tak jak Adblock, który powodował, że czasami musiałam odświeżać stronę z wynikami wyszukiwania obrazów w Google, bo niektóre obrazki nie chciały się wczytać. Teraz nie mam tego problemu. Także na razie, pomimo pewnych trudności, nie zamierzam rezygnować z uBlocka.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/344E

@beata072 zgadza się wszystko co napisałaś to prawda, uBO ma sporo takich niedoróbek, ale ma też sporo zalet, jeśli ktoś woli wygodę i prostotę to wybierze ABP, ale zazwyczaj prostota i wygoda jest uzyskana kosztem okrojonej funkcjonalności i skuteczności i odwrotnie, więc jeśli ktoś woli trochę bardziej skomplikowane narzędzie, ale o większej funkcjonalności i skuteczności to wybierze uBO, chociaż idealnie byłoby gdyby w końcu zrobili jednego adblockera, który byłby zarówno skuteczny i funkcjonalny przy czym jednocześnie wygodny i prosty w obsłudze. Może w końcu kiedyś ABP dorówna wreszcie skutecznością, funkcjonalnością i szybkością uBlockowi, albo uBO dorówna wygodą obsługi i prostotą AdBlockowi i zostanie poprawiony z niedoróbek albo kiedyś powstanie jakiś nowy dodatek o możliwościach obydwu taka hybryda jak AdBlock Origin albo uBlock Plus :)
marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 08 listopada 2017, 14:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Tylko czy Ublock tak szybko blokuje? Mam wątpliwości. Są elementy, które Ublock wyświetla, a dopiero za chwilę ukrywa. Chociażby ramkę na stronie google: http://i.imgur.com/6zSN1nX.png
W AP jeśli się użyło reguły ukrawania nigdy nam nie mignie, a w Ublocku pojawia się a dopiero po sekundzie znika. Tak jakby Ublock z opóźnieniem znalazł filtr blokowania.
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: marcinooo » 08 listopada 2017, 16:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/966C

U mnie nic nie miga, więc musiałbyś podać więcej szczegółów: zastosowane filtry / listy filtrów, wersja uBO, przeglądarka, dodatki do przeglądarki...
marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: covo » 09 listopada 2017, 04:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

beata072 pisze:Wyobraź sobie, że potrafię używać translatora i korzystam z niego od bardzo dawna, więc nie musiałeś się wysilać.

beta, "bejbe", spokojnie - my w takim wiesniackim kraju zyjemy, ze znajomosc [jakakolwiek] ang. uwazana jest za szlachectwo, ludzie chcieliby za to przed nazwiskiem postawic "sir", ale to nie przejdzie, bo na swiecie kobitka z pl siedzaca od 15 lat w recepcji hotelu w Brighton mowi plynnie po ang., kelnerzy z Serbii mowia w Londynie po tyluz latach plynnie, wiec "sir" wszechswiatowo nie przejdzie, niestety :) To u nas sikorski mogl powiedziec, ze chce byc prezydentem, bo gdy juz nim zostanie, to bedzie sie "z innymi prezydentami porozumiewal po ang./w ich jezyku (czy jakos tak)" - to sa te poziomy, to sa te kompleksy, znasz ang. , tos przeciez gosc klasowy. Narod kompleksiarzy. Nie ma sie czym pochwalic, to sie ang. pochwalimy. Jak z bantustanu chwalenie sie koralikami. Beznadzieja.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 09 listopada 2017, 04:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

@covo - ano niestety. Teraz bardzo często się zdarza, że jak ktoś o coś pyta na polskim forum, to dostaje link do anglojęzycznego artykułu. Fakt, jest translator, ale on bardzo często wypluwa z siebie niezrozumiały bełkot, a jakby ktoś dobrze znał angielski, to by przecież nie pytał na forum PL. Siedziałby na forach anglojęzycznych, bo tam jest więcej aktywnych użytkowników i większe szanse na pomoc. Nie wszyscy mieli angielski w szkole i nie wszyscy mają zdolności do szybkiej nauki języków...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Gość » 09 listopada 2017, 05:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (PlayStation 4 3.15) AppleWebKit/537.73 (KHTML, like Gecko)

A według mnie beata072 zachowała się nad wyraz nadpobudliwie i nieładnie. Marcinooo rozpisał się szeroko, chciał naprawdę pomóc, być miły i podał też link do translatora. Nie zrażajmy sobie ludzi bez powodu.

Co innego gdyby zachowywał się seksistowsko, pouczał, był złośliwy itp. A tu za pomoc jeszcze spotkał go opieprz. Na drugi raz pewnie zastanowi się, czy komuś warto pomagać, rozpisywać się, bo szacunku i podziękowania za chęci zero. Jeśli ktoś ma się wstydzić to właśnie beata072 za swoje nieładne i nieadekwatne do sytuacji zachowanie.

Pomyślałbym że ma jakieś kompleksy, ale przecież pisze tu często na forum, wydawała się normalną, niezmanierowaną i niezakompleksioną osobą. A jednak okazało się, że coś z nią jest nie tak...
Gość
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 09 listopada 2017, 05:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

@Gość - zachowałam się tak właśnie dlatego, że to napisał Marcinooo. Ma on swoje za uszami, nic więc dziwnego, że podejrzewałam go o złośliwość :P
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: covo » 09 listopada 2017, 13:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

@Gosc
taka umiejetnosc: czytanie miedzy wierszami. Albo to masz, albo tego nie masz. Z tym sie rodzi,albo nie. Twierdze, ze wiekszosc ludzi ma te umiejetnosc. Gdy otrzymuja bomboniere, to jeden zauwazy, ze z obludnym usmiechem dawana, drugi - tylko widzi bomboniere i rozplywa sie w radosci. Co ja na to poradze, ze tak sie rodzimy. Beta nalezy do jednej czesci populacji, Ty do drugiej. Jedna strona nie przetlumaczy drugiej swojej racji. Dwa kosmosy. Kwestia intuicji, niekiedy tez przewrazliwienia - albo sie to ma , albo nie.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Marcinooo » 14 listopada 2017, 13:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/5AD4

beata072 pisze:Wyobraź sobie, że potrafię używać translatora i korzystam z niego od bardzo dawna, więc nie musiałeś się wysilać.


Jednak coś nie bardzo, skoro pytasz o:

beata072 pisze:I do czego służy ten znaczek x na górze po lewej w dzienniku żądań? Po najechaniu kursorem nie wyświetla się do niego żadna podpowiedź


Czyli o coś co jest jak wół w instrukcji do uBlocka przerzuconej przez translator i przetłumaczone jasno i sensownie:

https://translate.googleusercontent.com ... ger-output

(Sekcja: "Nieważne wpisy dziennika ") :lol:
Marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: beata072 » 14 listopada 2017, 14:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Marcinooo pisze:Jednak coś nie bardzo, skoro pytasz o:
beata072 pisze:I do czego służy ten znaczek x na górze po lewej w dzienniku żądań? Po najechaniu kursorem nie wyświetla się do niego żadna podpowiedź
Czyli o coś co jest jak wół w instrukcji do uBlocka przerzuconej przez translator i przetłumaczone jasno i sensownie:
https://translate.googleusercontent.com ... ger-output
(Sekcja: "Nieważne wpisy dziennika ")
Nie wiedziałam nie dlatego, że nie umiem korzystać z translatora, tylko dlatego, że zwyczajnie nie chciałam się męczyć z czytaniem długiej i skomplikowanej instrukcji przetłumaczonej translatorem. Jest to bardzo niewygodne i nieprzyjemne, a do Adblocka nie potrzebowałam żadnych instrukcji. Wiedziałam, że są na forum miłośnicy uBlocka i miałam nadzieję, że ktoś zwyczajnie w jednym zdaniu napisze mi, do czego ów krzyżyk służy. Gdybyś był życzliwy, to byś tak zrobił (zwłaszcza, że najwyraźniej się nudzisz), zamiast odsyłać do anglojęzycznej instrukcji. Ale cóż, nie jesteś życzliwy, tylko złośliwy.
Marcinooo pisze::lol:
I nie ma z czego głupio rżeć
A tak ogólnie, to powinna się pojawiać jakaś podpowiedź po najechaniu kursorem na ten krzyżyk. Byłoby to znacznie prostsze i wygodniejsze od studiowania rozwlekłej instrukcji.
Po dłuższym użytkowaniu sama już nie wiem, który dodatek jest lepszy czy gorszy. uBlock niestety jest bardzo męczący na dłuższą metę. Nieustannie blokuje mi potrzebne treści na różnych stronach i zwykle winowajcą okazuje się któraś ze subskrybowanych list, a wyłączenie pojedynczego filtra z takiej listy jest niemożliwe. Do tego znalezienie filtra odpowiedzialnego za zablokowaną treść też jest bardzo trudne i czasochłonne. Te wady sprawiają, że użytkowanie uBlocka robi się mocno uciążliwe :(
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Marcinooo » 14 listopada 2017, 17:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/DFD3

beata072 pisze:że ktoś zwyczajnie w jednym zdaniu napisze mi, do czego ów krzyżyk służy. Gdybyś był życzliwy, to byś tak zrobił (zwłaszcza, że najwyraźniej się nudzisz), zamiast odsyłać do anglojęzycznej instrukcji. Ale cóż, nie jesteś życzliwy, tylko złośliwy.


po 1) Podany link prowadzi do polskojęzycznego opisu działania krzyżyka
po 2) Nie napisałem własnymi słowami, nie ze złośliwości czy z z braku życzliwości, lecz dlatego, bo uznałem, że ten polskojęzyczny opis do którego podałem link, o ile nie jest idealny, to jest w miarę na tyle dobrze spolszczony, że nie wymaga dodatkowego tłumaczenia na własne słowa, a jedyne co jest błędnie przetłumaczone to: "w której" bo powinno być "dla której". Ale jeśli wskażesz mi zdanie/fragment którego nie rozumiesz i czego w nim dokładnie nie rozumiesz, to opiszę ci dodatkowo własnymi słowami tak żebyś zrozumiała.

beata072 pisze:I nie ma z czego głupio rżeć


:oops:

beata072 pisze:A tak ogólnie, to powinna się pojawiać jakaś podpowiedź po najechaniu kursorem na ten krzyżyk. Byłoby to znacznie prostsze i wygodniejsze od studiowania rozwlekłej instrukcji.


Zgadzam się.

beata072 pisze:Po dłuższym użytkowaniu sama już nie wiem, który dodatek jest lepszy czy gorszy. uBlock niestety jest bardzo męczący na dłuższą metę.Te wady sprawiają, że użytkowanie uBlocka robi się mocno uciążliwe


Zgadzam się, tak jak już pisałem, uBlock jest lepszy pod kątem szybkości i skuteczności blokowania, ale gorszy pod kątem łatwości obsługi, a AdBlock odwrotnie, więc w ogólnym rozrachunku się zrównują. Ja wybrałem uBlock, bo jednak największe znaczenie dla mnie ma szybkość i skuteczność. Proponuję posiedzieć trochę dłużej na uBlock np. z miesiąc/dwa, i spróbować przyzwyczaić/poduczyć się, a jeśli nie wyjdzie to wrócić do AdBlocka, jak już pisałem dla mnie uBlock na początku też był trudny i skomplikowany, ale po jakimś czasie osiodłałem tego konia i się przyzwyczaiłem.

:P
Marcinooo
 

Odp: uBlock Origin: odnajdywanie i wł./wył. pojedynczych fil

Postautor: Marcinooo » 14 listopada 2017, 17:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/DFD3

Przez ten mechanizm anty-spamowy zgubiłem link:
https://s3.dodajfote.pl/2017/11/14/krzy ... 111ffe.png

I buźkę bo miały być 2: zbita i jęzor :oops: :P
Marcinooo
 

Poprzednia

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: