MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Znikające zakładki

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 12 lipca 2014, 19:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0

Należy sprawdzić, czy w profilu Firefoksa istnieje poprawny plik places.sqlite z poprawnymi prawami do zapisu.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: mokosza » 12 lipca 2014, 19:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0

dodatek places maintenance załatwił problem - dexter dzięki za sugestię
mokosza
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: covo » 16 stycznia 2016, 21:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0

teo pisze:Znikanie zakładek nie jest spowodowane szczególną wadą Firefoksa tylko zazwyczaj przyczyną jest element znajdujący się pomiędzy monitorem, a oparciem fotela. Występuje zazwyczaj w momencie padu systemu lub podczas "gorącego" restartu komputera przy otwartym Firefoksie. Szczególnie podatne na takie zachowanie są systemy operacyjne zainstalowane na dyskach z systemem plików FAT.

Od wersji 1.5, Firefox w katalogu profilu (dla Windowsa XP jest on domyślnie w: c:\Documents and Settings\Nazwa_twojego_profilu\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ciąg_znaków.default\, dla Windows Vista jest on domyślnie w: c:\users\Nazwa_twojego_profilu\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ciąg_znaków.default\) znajduje się katalog bookmarkbackups, w którym znajdują się pliki kopi zapasowej zakładek o nazwie bookmarks-2006-06-25.html, gdzie data oznacza datę utworzenia kopi. Należy zmienić nazwę takiego pliku na bookmarks.html i przekopiować go do katalogu głównego profilu. Operację tę należy wykonać przy wyłączonych wszystkich oknach Firefoksa. Nie może działać żaden proces "firefox.exe"

UWAGA! Aby w Exploratorze Windows zobaczyć katalog Dane aplikacji należy przejść do menu Start->Panel sterowania-> Opcje folderów->Widok->Ukryte pliki i foldery i zaznaczyć opcję Pokaż ukryte pliki i foldery. W innych menedżerach plików należy również zezwolić im na wyświetlanie ukrytych plików i folderów.

W starszych wersjach Firefoksa nie ma katalogu bookmarkbackups, ale jeśli został utworzony nowy profil, to można odzyskać zakładki szukając w starym profilu pliku bookmarks.html lub bookmarks.bak. Należy plik ten skopiować do nowego profilu. W przypadku pliku bookmarks.bak należy przed skopiowaniem zmienić mu nazwę na bookmarks.html. Operację tę należy wykonać przy wyłączonych wszystkich oknach Firefoksa. Nie może działać żaden proces "firefox.exe". Jeśli jednak nowy profil nie został przez Firefoksa utworzony, plik zakładek nigdzie nie istnieje i należy swoje zakładki odtworzyć odwiedzając poszczególne witryny.
Zaleca się zainstalowanie najnowszej wersji Firefoksa, lub systematyczne robienie kopii zapasowych.

Do robienia kopii zapasowych można użyć rozszerzenia FEBE, które wykonuje kopie zapasowe różnych składników Firefoksa. Można zautomatyzować wykonywanie kopii zapasowych przez FEBE poprzez określenie harmonogramu wykonywania kopii.


06.12.2007, tomasiek:
drobne poprawki dot. lokalizacji profili w Viście


@teo - jak bardzo wszystko to, co powyżej jest aktualne dla 43.0.4? pytam, bo temat ma 18 stron. I moze warto, żeby ta jedyna wlasciwa odpowiedz na temat tak zasadniczy znajdowala sie zawsze na początku, w miare mozliwosci - uaktualniana...
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Znikające zakładki

Postautor: depe74 » 25 czerwca 2016, 18:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0

Czołem,
w zakładkach miałem kilka folderów. Częsć z tych folderów jest niewidoczna. Na pewno nie skasowałem ich świadomie. Jest jakiś sposób na odzyskanie?
depe74
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 25 czerwca 2016, 18:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:50.0) Gecko/20100101 Firefox/50.0

Kliknij Zakładki -> Wyświetl wszystkie zakładki -> Importowanie i kopie zapasowe -> Przywróć.

Obok każdej kopii jest ilość zakładek, które zawiera. Sprawdź, czy któraś z ostatnich kopii zawiera więcej zakładek, niż ostatnia.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: depe74 » 25 czerwca 2016, 19:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:47.0) Gecko/20100101 Firefox/47.0

Dzięki. Pomogło.
depe74
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: PiotrSzczecin » 08 maja 2017, 17:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.11; rv:53.0) Gecko/20100101 Firefox/53.0

Witajcie
Zauważyłem, że chyba ponownie zarejestrowałem konto na Firefox Sync. Co nie powinno mieć miejsca. Po prostu na nowym komputerze spiesząc się, kliknąłem zarejestruj, wpisałem już użyty mail i hasło. Zalogowałem się i nic. Pusto, a że starego komputera nie miałem juz dostępu. Wiecie jak można odzyskać dane z pierwszego konta? Miałem tam wiele haseł i zakładek potrzebnych do pracy :(
PiotrSzczecin
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 08 maja 2017, 17:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Wypróbuj ten dodatek, może coś pokaże: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/about-sync/
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: PiotrSzczecin » 08 maja 2017, 18:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10.11; rv:53.0) Gecko/20100101 Firefox/53.0

Niestety nic, z informacji tam zapisanych dopiero co utworzyłem konto. A na tym adresie mail przynajmniej od 2014 roku miałem konto. :(
PiotrSzczecin
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 08 maja 2017, 18:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0

Nie zmieniłeś przypadkiem hasła?
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: adalbert68 » 16 maja 2017, 07:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:53.0) Gecko/20100101 Firefox/53.0

Od kilku dni mam dziwny problem z zakładkami. Próbowałem różnych sposobów jego rozwiązania (między innymi opisanymi tym temacie), jednak póki co bezskutecznie. Co jakiś czas Firefox podmienia mi zakładki na zestaw "zredukowany" do około 30-40% tych które mam w rzeczywistości. Trudno mi nawet określić według czego jest tworzony ten zestaw, ale generalnie zawsze jest taki sam. Nie wydaje mi się, aby to była wina ustawień komputera (ale oczywiście mogę się mylić), ponieważ zjawisko występuje na kilku komputerach z których korzystam. Po przywróceniu zakładek z serwera, jakiś czas jest OK, ale potem znowu podmienia, albo po ponownym uruchomieniu. Jeszcze dziwną jedną rzecz zaobserwowałem. Czasami przy próbie importowania zakładek, na serwerze nie widać właściwych zestawów zakładek, tylko również zredukowane, czasami nawet do kilku zakładek. A ja mam około 1200 zakładek. Jest to strasznie irytujące, ze muszę co jakiś czas importować zestawy, więc pomóżcie co mogę zrobić. Na wszystkich komputerach mam Windows 7 lub 10 64- bit, do tego Firefox jest najnowszy (w niektórych 32 a w innych 64- bitowy).
adalbert68
 
Posty: 1
Z nami od: 14 maja 2017, 13:37

Odp: Znikające zakładki

Postautor: marcinoo » 01 lipca 2017, 18:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Mam podobny problem, z tym, że zamiast samych zakładek poznikały mi kilka dni temu wszystkie ikony od zakładek (tzw. favicons) i zamieniły się w ikonę domyślną - taka szara ikonka globu. No i niech to szlag trafi bo zakładek kilkaset i teraz wszystkie są do siebie podobne, to bardzo spowalnia poruszanie się po zakładkach, bo każdą z osobna trzeba czytać, a wcześniej człowiek spojrzał na ikonkę i od razu kojarzył i znajdywał zakładkę o wiele szybciej. Przywróciłem kopię zapasową zakładek sprzed momentu gdy poznikały favicony, ale favicons jak nie było tak dalej nie ma. Więc, czy favicony są przechowywane gdzieś w oddzielnym pliku? Bo myślałem, że w pliku z kopią zapasowa zakładek, a tu taki zonk.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 01 lipca 2017, 18:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

marcinoo pisze:Mam podobny problem, z tym, że zamiast samych zakładek poznikały mi kilka dni temu wszystkie ikony od zakładek (tzw. favicons) i zamieniły się w ikonę domyślną - taka szara ikonka globu.


To jest totalnie inny problem. Ale tak, już wcześniej napisałem, że od tej wersji favikony są zapisywane w osobnej bazie. Mimo to nie powinny się chyba wykasować.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: marcinoo » 02 lipca 2017, 13:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

dexter pisze:To jest totalnie inny problem.


Raczej nie, bo jeśli jednemu odpadnie w samochodzie górna część zderzaka, a drugiemu dolna, albo jednemu przedni, a drugiemu tylny, to jednak jakieś podobieństwo jest. Totalnie inny (czyli zupełnie z innej beczki) problem to byłby wtedy gdyby mi np. się FF zawieszał, albo filmy nie odtwarzały.

No ale wracając do sedna problemu, a wiesz co jest najśmieszniejsze? Że taki sam problem ze znikaniem ikon / podmienianiem się ich na ikonę domyślną występuje także w Windows 7 i też mnie dotknął kilka razy, raz nawet niedawno. Wchodziłem do folderów ze zdjęciami / filmami, a tam zamiast ikon / miniatur to brak ikon albo ikony domyślne (takie jakie ma nieznany plik lub bez rozszerzenia). A to ciekawy zbieg okoliczności, że taki sam problem występuje i w Windowsie 7 i w Firefoxie, no ale jak to mawiają nieszczęścia chodzą parami. Ale wracając do tego problemu w Firefoxie, to jeszcze do wersji Firefoxa 48 był taki dodatek "Favicon Reloader": https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/faviconreloader/ on potrafił "przywrócić" ikony zakładek, a dokładnie łączył się w tle ze stronami z zakładek i pobierał ikonki, wystarczyło kilka minut żeby dodatek przywrócił wszystkie ikonki do kilkuset zakładek. No ale ten dodatek już nie działa na nowszych wersjach, więc jestem w przysłowiowej d_upie. Chociaż znalazłem pewien plan, w komentarzach do tego dodatku, czyli zainstalować najpierw FF 48 i nie aktualizować go, odpalić swój profil na tej wersji albo przywrócić zakładki z backupu, zainstalować Favicon Reloader i przywrócić favicony, zaktualizować FF do najnowszej wersji. Spróbuję i poinformuję o efektach.

EDIT: Hurra, udało się tym sposobem! Znowu mam favicony.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Znikające zakładki

Postautor: Gość » 02 października 2017, 12:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

marcinoo pisze:A to ciekawy zbieg okoliczności, że taki sam problem występuje i w Windowsie 7 i w Firefoxie, no ale jak to mawiają nieszczęścia chodzą parami. Ale wracając do tego problemu w Firefoxie, to jeszcze do wersji Firefoxa 48 był taki dodatek "Favicon Reloader": https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/faviconreloader/ on potrafił "przywrócić" ikony zakładek, a dokładnie łączył się w tle ze stronami z zakładek i pobierał ikonki, wystarczyło kilka minut żeby dodatek przywrócił wszystkie ikonki do kilkuset zakładek. No ale ten dodatek już nie działa na nowszych wersjach, więc jestem w przysłowiowej d_upie. Chociaż znalazłem pewien plan, w komentarzach do tego dodatku, czyli zainstalować najpierw FF 48 i nie aktualizować go, odpalić swój profil na tej wersji albo przywrócić zakładki z backupu, zainstalować Favicon Reloader i przywrócić favicony, zaktualizować FF do najnowszej wersji. Spróbuję i poinformuję o efektach.

EDIT: Hurra, udało się tym sposobem! Znowu mam favicony.



https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... src=search

Ma lekkie wady, ale można potestować; otworzenie każdej zakładki też powinno zaktualizować favicony (o ile się ma nie ma ich za dużo - obciążenie komputera np. 200 kartami na raz).

Dobrze że robiłeś to na kopii zakładek, szkoda profilu po niepolecanym cofaniu się z wydania Firefox 53+.
Gość
 

Odp: Znikające zakładki

Postautor: gregi » 06 grudnia 2017, 19:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

niniejszym postem wołam Pomocy!! ;)
męczę się już od dłuższego czasu z problemem zniknięcia zakładek.
W pewnym momencie pojawił się komunikat "system zakładek i historii nie będzie działał ponieważ jeden z plików Firefox jest używany przez inną aplikację. Niektóre programy związane z bezpieczeństwem mogą powodować ten problem". Zastosowałem się do wskazówek Firefoxa co nie dało, żadnego efektu. Następnie odinstalowałem i zainstalowałem na nowo Firefoxa. Rezultat? brak rezultatu :( nadal ten sam komunikat, w momencie gdy próbuję importować plik bookmarks.html jest brak reakcji, natomiast każda próba przywrócenia kopii zapasowej kończy się komunikatem: :"nie udało sie przetworzyć pliku kopii zapasowej" - mimo, że jest cała lista kopii zapasowych. Bardzo proszę o pomoc. Jak sprawdzić który to "złośliwiec" blokuje mi Firefoxa?

ps. żeby nie było, że idę na łatwiznę ;) wcześniej przeszukałem forum i to co znalazłem nie uleczyło mojego liska :(
ps2. wiem również, że: "Znikanie zakładek nie jest spowodowane szczególną wadą Firefoksa tylko zazwyczaj przyczyną jest element znajdujący się pomiędzy monitorem, a oparciem fotela".
Jednak mimo wszystko przyjmując krytykę na klatę proszę o pomoc :)
gregi
 
Posty: 5
Z nami od: 06 grudnia 2017, 16:14

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 06 grudnia 2017, 19:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

A czy wolałbyś odzyskać te zakładki, czy wystarczy, że zacznie działać?

Ten dłuższy czas to rok, miesiąc?
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: gregi » 06 grudnia 2017, 19:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

dexter pisze:A czy wolałbyś odzyskać te zakładki, czy wystarczy, że zacznie działać?

Ten dłuższy czas to rok, miesiąc?


podejrzewam, że te zakładki wciąż są w zasięgu ręki więc jak zacznie działać będę zadowolony :) tm bardziej, że plik bookmarks.html aż bije po oczach :)
może źle się wyraziłem, ten "dłuższy" czasookres trwa od dzisiejszego poranka :)
gregi
 
Posty: 5
Z nami od: 06 grudnia 2017, 16:14

Odp: Znikające zakładki

Postautor: dexter » 06 grudnia 2017, 19:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

OK, czyli to nie przez aktualizację.

To ja bym po prostu wszedł do profilu, zamknął Firefoksa i przeniósł gdzieś plik places.sqlite.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Znikające zakładki

Postautor: gregi » 06 grudnia 2017, 20:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

zrobione. Jeśli to miało pomóc to niestety cały czas jest jak było

chyba, ze to nie wszystko co mam zrobić? Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmiało bo jestem "dupa nie informatyk"
gregi
 
Posty: 5
Z nami od: 06 grudnia 2017, 16:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: