MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla (wieczne problemy)

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 17 kwietnia 2002, 20:05

Przeglądarka: -

Niestety to prawda, co z tego że Mozilla jest bardziej zaawansowana od Netscape, moim skromym zdaniem jej niska popularność spowodowana jest jej zawodnością i wiecznymi problemami w kolejnych wersjach. Są to po prostu wersje rozwojowe, które raczej żadko działają stabilnie i to jest podstawowa wada Mozilli. Jestem szczerze zniechęcony, jak sądzę z większoscią użytkowników jest podobnie. Ludzie instalując Mozillę oczekują że zastąpi im IE, ale ona nie jest w stanie tego zrobić :( , nie ma żadnych gwarancji na jej poprawne działanie, i jak sami administratorzy Mozilla PL pisza "Mozilla jest kapryśna", a to bardzo o niej źle świadczy. Ja instaluję na nowo Netscape 6.2.2 i walczę z IE, choć to walka nierówna.
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 17 kwietnia 2002, 20:29

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Niestety to prawda, co z tego że Mozilla jest bardziej zaawansowana od Netscape, moim skromym zdaniem jej niska popularność spowodowana jest jej zawodnością i wiecznymi problemami w kolejnych wersjach. Są to po prostu wersje rozwojowe, które raczej żadko działają stabilnie i to jest podstawowa wada Mozilli. Jestem szczerze zniechęcony, jak sądzę z większoscią użytkowników jest podobnie. Ludzie instalując Mozillę oczekują że zastąpi im IE, ale ona nie jest w stanie tego zrobić :( , nie ma żadnych gwarancji na jej poprawne działanie, i jak sami administratorzy Mozilla PL pisza "Mozilla jest kapryśna", a to bardzo o niej źle świadczy. Ja instaluję na nowo Netscape 6.2.2 i walczę z IE, choć to walka nierówna.

Może podasz jakieś przykłady? Która wersja wersja Mozilli?
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 17 kwietnia 2002, 20:32

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Są to po prostu wersje rozwojowe, które raczej żadko działają stabilnie i to jest podstawowa wada Mozilli.

I tu też bym prosił o wyjaśnienie...
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 18 kwietnia 2002, 08:58

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Niestety to prawda, co z tego że Mozilla jest bardziej zaawansowana od Netscape, moim skromym zdaniem jej niska popularność spowodowana jest jej zawodnością i wiecznymi problemami w kolejnych wersjach. Są to po prostu wersje rozwojowe, które raczej żadko działają stabilnie i to jest podstawowa wada Mozilli. Jestem szczerze zniechęcony, jak sądzę z większoscią użytkowników jest podobnie. Ludzie instalując Mozillę oczekują że zastąpi im IE, ale ona nie jest w stanie tego zrobić :( , nie ma żadnych gwarancji na jej poprawne działanie, i jak sami administratorzy Mozilla PL pisza "Mozilla jest kapryśna", a to bardzo o niej źle świadczy. Ja instaluję na nowo Netscape 6.2.2 i walczę z IE, choć to walka nierówna.

Może podasz jakieś przykłady? Która wersja wersja Mozilli?


Jeżeli chodzi o wersję to mam 0.9.9 Mozilla PL, no a teraz kilka przykładów problemów jakie w tej wersji wystąpiły (wcześniejszych wersji też używałem począwszy od 0.9.4 i też były różne problemy) :
1) przy ładowaniu niektórych stron wtyczka shockwave playera odpala się całe wieki;
2) miałem mozillę 0.9.9 PL no i mnie podkusiło jak zobaczyłem Mozilla 1.0 RC i zainstalowałęm, pojawił się wtedy problem, który mówiąc szczerze nie bardzo wiem jak opisać, ale był on już tu omawiany na forum, w dolnej części okienka mozilli pojawił się czerwony kod java script (chyba). Po odinstalowaniu Mozilla 1.0 i ponownym zainstalowaniu mozilla 0.9.9 PL tylko ok 50 % pozycji menu zostało przetłumaczonych na PL;
3) miałem również problemy ze skojarzeniem mozilli z real pleyerem;

Więc tych problemów pojawiło się dość sporo, co mnie zniechęciło do Mozilli.
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 18 kwietnia 2002, 09:03

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Są to po prostu wersje rozwojowe, które raczej żadko działają stabilnie i to jest podstawowa wada Mozilli.

I tu też bym prosił o wyjaśnienie...


:) Może trochę źle się wyraziłem, napisałem rozwojowe, ponieważ biorąc pod uwagę eksperymenty w Mozilli i pewne niedociągnięcia, które ciągle się pojawiają w kolejnych wersjach można by sądzić, że Mozilla jest projektem który ma wypracować dla Netscape dobrą, stabiną wersję.
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 18 kwietnia 2002, 09:28

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Jeżeli chodzi o wersję to mam 0.9.9 Mozilla PL, no a teraz kilka przykładów problemów jakie w tej wersji wystąpiły (wcześniejszych wersji też używałem począwszy od 0.9.4 i też były różne problemy) :
1) przy ładowaniu niektórych stron wtyczka shockwave playera odpala się całe wieki;

Rzeczywiście odpala się całe wieki czy może tylko w pasku statusu jest informacja o uruchamianiu a wtyczka już działa? Jak ta sprawa wygląda w porównaniu z Netscape?

Aztek pisze:2) miałem mozillę 0.9.9 PL no i mnie podkusiło jak zobaczyłem Mozilla 1.0 RC i zainstalowałęm, pojawił się wtedy problem, który mówiąc szczerze nie bardzo wiem jak opisać, ale był on już tu omawiany na forum, w dolnej części okienka mozilli pojawił się czerwony kod java script (chyba). Po odinstalowaniu Mozilla 1.0 i ponownym zainstalowaniu mozilla 0.9.9 PL tylko ok 50 % pozycji menu zostało przetłumaczonych na PL;

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasze pliki językowe przeznaczone są dla konkretnej wersji Mozilli. Jak już zapewne przeczytałeś, problem związany jest z brakiem definicji nowych słów/tekstów w starszych plikach językowych. Ten sam problem wystąpiłby z Netscape, chociaż o ile dobrze pamiętam to by się w ogóle nie uruchomił ;)

Aztek pisze:3) miałem również problemy ze skojarzeniem mozilli z real pleyerem;


A dokładniej jakie? Instalator nie rozpoznawał Mozilli?

W tym wszystkim masz jedną rację są problemy z instalacją wtyczek - najnowsze wersje wtyczek (np. Flash 6 MX) automatycznie rozpoznają Mozillę i instalują sie bez problemów, czyli sytuacja powinna się zmienić. Co do reszty to muszę powiedzieć, że nie masz racji ;) Btw. A jak oceniasz Netscape wporównaniu do Mozilli - plusy i minusy jeśli można :)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 18 kwietnia 2002, 17:11

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Jeżeli chodzi o wersję to mam 0.9.9 Mozilla PL, no a teraz kilka przykładów problemów jakie w tej wersji wystąpiły (wcześniejszych wersji też używałem począwszy od 0.9.4 i też były różne problemy) :
1) przy ładowaniu niektórych stron wtyczka shockwave playera odpala się całe wieki;

Rzeczywiście odpala się całe wieki czy może tylko w pasku statusu jest informacja o uruchamianiu a wtyczka już działa? Jak ta sprawa wygląda w porównaniu z Netscape?

Aztek pisze:2) miałem mozillę 0.9.9 PL no i mnie podkusiło jak zobaczyłem Mozilla 1.0 RC i zainstalowałęm, pojawił się wtedy problem, który mówiąc szczerze nie bardzo wiem jak opisać, ale był on już tu omawiany na forum, w dolnej części okienka mozilli pojawił się czerwony kod java script (chyba). Po odinstalowaniu Mozilla 1.0 i ponownym zainstalowaniu mozilla 0.9.9 PL tylko ok 50 % pozycji menu zostało przetłumaczonych na PL;

Jak już wcześniej informowaliśmy, nasze pliki językowe przeznaczone są dla konkretnej wersji Mozilli. Jak już zapewne przeczytałeś, problem związany jest z brakiem definicji nowych słów/tekstów w starszych plikach językowych. Ten sam problem wystąpiłby z Netscape, chociaż o ile dobrze pamiętam to by się w ogóle nie uruchomił ;)

Aztek pisze:3) miałem również problemy ze skojarzeniem mozilli z real pleyerem;


A dokładniej jakie? Instalator nie rozpoznawał Mozilli?

W tym wszystkim masz jedną rację są problemy z instalacją wtyczek - najnowsze wersje wtyczek (np. Flash 6 MX) automatycznie rozpoznają Mozillę i instalują sie bez problemów, czyli sytuacja powinna się zmienić. Co do reszty to muszę powiedzieć, że nie masz racji ;) Btw. A jak oceniasz Netscape wporównaniu do Mozilli - plusy i minusy jeśli można :)


Na plus dla Netscape jest oczywiście bezproblemowa współpraca z wtyczkami, na minus, jest trochę wolniejszy od Mozilli. Jeżeli chodzi o Real Playera to nie rozpoznawał Mozilli.
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 18 kwietnia 2002, 17:21

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Na plus dla Netscape jest oczywiście bezproblemowa współpraca z wtyczkami, na minus, jest trochę wolniejszy od Mozilli. Jeżeli chodzi o Real Playera to nie rozpoznawał Mozilli.

Sprawdzałem wtyczke Shockwave - instalacja była bezproblemowa, działanie także (uruchamia się bez problemów i bez opóźnień). Może po prostu masz importowany profil albo dzielisz ten sam profil z Netscape?
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 18 kwietnia 2002, 19:53

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Na plus dla Netscape jest oczywiście bezproblemowa współpraca z wtyczkami, na minus, jest trochę wolniejszy od Mozilli. Jeżeli chodzi o Real Playera to nie rozpoznawał Mozilli.

Sprawdzałem wtyczke Shockwave - instalacja była bezproblemowa, działanie także (uruchamia się bez problemów i bez opóźnień). Może po prostu masz importowany profil albo dzielisz ten sam profil z Netscape?


Hmmm, możliwe, używam w jednym i drugim przypadku domyślnego profilu, jak to można sprawdzić?
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 18 kwietnia 2002, 19:58

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Hmmm, możliwe, używam w jednym i drugim przypadku domyślnego profilu, jak to można sprawdzić?

Mozilla: Uruchomić program Menedżer profili
Netscape: Uruchomić program Profile Manager
Na liście pewnie będzie jeden profil. Proponuję założyć nowy profil dla Mozilli (chociaż i tak jeszcze plik rejestru jest współużytkowany) - powinno pomóc.
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 19 kwietnia 2002, 11:38

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Hmmm, możliwe, używam w jednym i drugim przypadku domyślnego profilu, jak to można sprawdzić?

Mozilla: Uruchomić program Menedżer profili
Netscape: Uruchomić program Profile Manager
Na liście pewnie będzie jeden profil. Proponuję założyć nowy profil dla Mozilli (chociaż i tak jeszcze plik rejestru jest współużytkowany) - powinno pomóc.


Pomogło, wielkie dzięki, już przeprosiłem się z Mozillą ;) , bez waszego wsparcia byłoby ciężko.
Aztek
 

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: GmbH » 19 kwietnia 2002, 11:46

Przeglądarka: -

Aztek pisze:Pomogło, wielkie dzięki, już przeprosiłem się z Mozillą ;) , bez waszego wsparcia byłoby ciężko.

Za chwilę będziesz mógł się przeprosić z Mozillą 1.0RC PL ;) Muszę tylko jeszcze skończyć robótkę z MozTweak...
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Re: Mozilla (wieczne problemy)

Postautor: Aztek » 19 kwietnia 2002, 11:51

Przeglądarka: -

GmbH pisze:
Aztek pisze:Pomogło, wielkie dzięki, już przeprosiłem się z Mozillą ;) , bez waszego wsparcia byłoby ciężko.

Za chwilę będziesz mógł się przeprosić z Mozillą 1.0RC PL ;) Muszę tylko jeszcze skończyć robótkę z MozTweak...


Super, muszę przyznać że się nieźle uwijacie :)
Aztek
 


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: