MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla Wyborcza - działanie

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Postautor: KLAPEK » 24 lutego 2004, 20:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11 FluxBox; U; Slackware 9.0 Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 -=(.Anarchia..KLAPEK..Pokój.)=-

Gazella jest fajne, logo podobało mi się to animowane, i jeszcze co do skórki, będzie defaultowa, czy jakaś ładniejsza [juz nawet niech nie będzie to modern, ale coś sympatycznego ;)]
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: zwierz » 24 lutego 2004, 20:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Ludwik pisze:Ja zgłaszam propozycję nazwy "gazella".

Sam to wymyśliłeś? Genialne :D
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Ludwik » 24 lutego 2004, 21:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

zwierz pisze:Sam to wymyśliłeś? Genialne :D

Prawda? ;)

Skórka będzie domyślna.

Właśnie sobie przypomniałem, że pod Windowsem dodawane są skróty do programu ze specjalnymi ikonkami. Więc szukam kogoś do wykoanania takich gazetowych ikonek.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Yano » 24 lutego 2004, 23:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Skoro nazwa Gazella to i ikonka jakiegoś biegnącego czworonoga kopytnego by się przydała. DOdatkowo gazela jako zwierzę jest dość szybkie co by ładnie się wkombinowało w Firefoksa :)
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: Nerf » 25 lutego 2004, 08:10

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Ludwik pisze:Zaraz powinno być skończone (chyba że kto wreszcie zgłosi jakieś pomysły ;)

Nerf pisze:gry online dostępne jednym kliknięciem, bannery reklamowe portalu i reklamodawców (coś jak Opera), uproszczone zakładanie kont pocztowych, zarządzanie kontami www przez przeglądarkę itd. itp.

Wszystkie te rzeczy można by wbudować niejako bezpośrednio w przeglądarkę, tj. np. gry jako dodatek do Mozilli, który łączyłby się z serwerem gazety (choć to możnaby zrobić później i w sumie jako samodzielny dodatek, nie związany z przeglądarką Gazety :)). Czy śp. Netscape miał funkcję zakładania kont pocztowych przez przeglądarkę?
Wiem, że te funkcje jest trudniej zaimplementować, ale myślę, że można się chociaż nad tym zastanowić.

Co do nazwy: czy nie lepiej, aby sama Gazeta ją wymyśliła, kierując się jedynie sugestiami? IMHO nie ma sensu narzucać im gotowego produktu, lepiej niech sami określą (chociaż częściowo), co miałoby się znaleźć w ich przeglądarce.
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Ludwik » 25 lutego 2004, 09:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

Nerf pisze:bannery reklamowe portalu i reklamodawców (coś jak Opera)

Czytaj założenia na początku wątku.

Nerf pisze:gry jako dodatek do Mozilli, który łączyłby się z serwerem gazety


Nerf pisze:Czy śp. Netscape miał funkcję zakładania kont pocztowych przez przeglądarkę?

Tego no ;) Konta pocztowe gazetyu i tak można założyć przez każdą przeglądarkę.

Nerf pisze:Co do nazwy: czy nie lepiej, aby sama Gazeta ją wymyśliła, kierując się jedynie sugestiami? IMHO nie ma sensu narzucać im gotowego produktu, lepiej niech sami określą (chociaż częściowo), co miałoby się znaleźć w ich przeglądarce.

Czytaj założenia x 100 :)

Celem nie jest stworzenie oficjalnej przeglądarki portalu, lub przeglądarki wspieranej przez Agorę.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Nerf » 25 lutego 2004, 14:01

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Ludwik pisze:Czytaj założenia x 100 :)

Nie czytałem ich dokładnie :), ale to przez to, co mam w sygnaturce :(.
Ludwik pisze:
Celem nie jest stworzenie oficjalnej przeglądarki portalu, lub przeglądarki wspieranej przez Agorę.

A w zasadzie, to (w dłuższej perspektywie) czemu nie?

Poza tym jestem za wykorzystaniem Mozilla Suite zamiast Firefoksa. Może by zrobić jakąś ankietę na ten temat?
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Adrianer » 25 lutego 2004, 15:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.2.0c

Nerf pisze:Poza tym jestem za wykorzystaniem Mozilla Suite zamiast Firefoksa. Może by zrobić jakąś ankietę na ten temat?

Też jestem za, ale tu nie ma już czasu na ankiety, tu trzebaby odrazu dzialać...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Ludwik » 25 lutego 2004, 17:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

Nerf pisze:A w zasadzie, to (w dłuższej perspektywie) czemu nie?


Jeśli gazeta.pl zapragnie rozwijać projekt, to świetnie, ale nie jest to naszym założeniem.


Nerf pisze:Poza tym jestem za wykorzystaniem Mozilla Suite zamiast Firefoksa. Może by zrobić jakąś ankietę na ten temat?

Jeśli jest ktoś kto chce koordynować pracę z Mozilla Suite to prosze bardzo :)
Ja nie chcę z prostych powodów. Mozila Suite zaraz znika, więc nie ma sensu jej promować, uważam że w Firefoxie da się to zrealizować łatwiej, sam używam Firefoxa oraz Firefox nie ciągnie za sobą dodatkowego nie-przeglądarkowego ogona, który nie ma nic wspólnego z gazetą.pl. Więcej we wcześniejszej części wątku :)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Gość » 25 lutego 2004, 18:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

W kwestii marketingowej: zastanówcie się, panowie, czy tworząc nowy produkt rynkowy o nazwie Gazella nie spowodujecie zamieszania wśród ZU (a czym się ona różni od Mozilli? skoro jest oparta na Mozilli, to Mozilla musi być gorsza! spróbujmy Gazelli, jest bezpieczna i fajna, ale nie wychodzą nowe wersje, więc... wracamy do IE, bo przecież kto wie, co to jest ta Mozilla!).
Chodzi o to, żeby przez przypadek nie zrobić somie samemu konkurencji.
ksh(.4t.)op(.d0t.)pl
Gość
 

Postautor: wariat » 26 lutego 2004, 01:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Takei ryzyko nie istnieje moim zdaniem ... a co do wracania do IE ... wyobrazmy sobei sytuacje ... User instaluej Gazelle, uzywa jej przez miesiac drugi ... w trzecim instaluje kilka rewolucyjnych dodatkow w czwartym zaczyna sie zastanawiac czy jest nowa wersja i dlaczego jej nie ma. W piatym wquzony na maxa brakiem nowosci powraca do <sic> kilkuletniego IE, otwiera z duma strone www.gazeta.pl ... szuka siedebaru ... nie ma ... no kurde nie ma ... odpala pierwszy z brzegu link .. nie to nie ta strona ... gest w lewo ... jeszce jeden ... no co jest jezce jeden ... :D
Spokojnie ... nikt nie zamierza robic na MOzilli interesu zycia, jesli wogule mamy jakis cel to pokazac ludziom do czego nIE nadaje sie ich przegladarka. Pokazac ize nadaIE sie ona jedynie do przegladania zawartosci wlasnego hardziela a i w tym wypadku potrafi sie zawIEsic. A to czy ludzie zaczną używać Mozilli, Firefoxa, Gazelli czy Innelli jest sprawą drugorzednego znaczenia. Ważne, że jesli wszystkie *ille razem wziete zaczna stanowic jakims cudem znaczącą czesc rynku to i jakosc witryn sie poprawi, to jest jakis cel do ktorego warto dazyc. A czy ZU bedzie wiedzial ze Uzywajac Gazella 0.9 uzywa tak naprawde Firefoxa 0.9 ... postaramy sie zeby wiedzial, ale jesli nie rpzyjmei tego do wiadomosci IMO nie ma to wiekszego znaczenia.
Bawimy sie i jest nam z ta zabawa dobrze, a jesli ta zabawa ma chocby 10 osobom pokazac na czym polega jakosc jaka stanowi produkt MF to dalej IMO warto.
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Ludwik » 26 lutego 2004, 08:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

Na stronie Gazelli będzie na tyle duzo linków do Fx żeby user szukający nowej wersji znalazł jakąś dobrą przeglądarkę ;)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Archer » 04 marca 2004, 11:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

"Portal Gazeta.pl uruchamia nowy ogólnopolski numer dostępowy do internetu. Usługę, nazwaną netGazeta, będzie świadczyć we współpracy z operatorem telekomunikacyjnym Energis. Partnerzy podzielą się przychodami"
gazeta.pl

Gazilla świetnie mogłaby się wpisać w akcję promocyjną tego numeru!
"To, co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz." Georg Christoph Lichtenberg
Archer
 
Posty: 211
Z nami od: 21 maja 2003, 23:41
Lokalizacja: Szigetszentmiklos

Postautor: Mikolaj » 06 marca 2004, 14:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Hmmm... forum nie poinformowało mnie o odpowiedzi...

Powiem tak - Firefox obsysa. Ile razy bym do niego nie podchodził, tyle razy mnie odrzuca po chwili pracy, ale to inna bajka i pewnie zaraz gdzieś rozpocznę wątek o swoich spostrzeżeniach.

wariat pisze:Takei ryzyko nie istnieje moim zdaniem ... a co do wracania do IE ... wyobrazmy sobei sytuacje ... User instaluej Gazelle, uzywa jej przez miesiac drugi ... w trzecim instaluje kilka rewolucyjnych dodatkow w czwartym zaczyna sie zastanawiac czy jest nowa wersja i dlaczego jej nie ma. W piatym wquzony na maxa brakiem nowosci powraca do <sic> kilkuletniego IE, otwiera z duma strone www.gazeta.pl ... szuka siedebaru ... nie ma ... no kurde nie ma ... odpala pierwszy z brzegu link .. nie to nie ta strona ... gest w lewo ... jeszce jeden ... no co jest jezce jeden ... :D


Dream on. User musi się do przeglądarki przekonać w ciągu paru dni, bo jeżeli będzie używał jej miesiąc, to już przy niej pozostanie. Oczywiście mówię o produkcie, który się nie wiesza i nie ma bugów, bo zabugowany projekt to można i po trzech miesiącach wywalić ze stwierdzeniem "może i lepszy, ale u mnie nie działa".
Poza tym naprawdę nie każdy korzysta z gestów i wielu takich ficzerów, więc nie ma co stawiać na to, że user zacznie tego używać. Ja siedzę na Mozilli od wersji 0.9 i nigdy nie używałem gestów i używał nie będę.

wariat pisze:Spokojnie ... nikt nie zamierza robic na MOzilli interesu zycia, jesli wogule mamy jakis cel to pokazac ludziom do czego nIE nadaje sie ich przegladarka.


Błąd w założeniach. Ludzi trzeba przekonać, żeby używali lepszego softu, a 'Microsoft' nie oznacza 'lepszy'. Ważna jest identyfikacja produktu, bo kogo będzie obchodzić, że userzy *zilli mają nawet i 40% rynku, jeżeli jest to 20 różnych przeglądarek po 2% rynku każda, a IE ma 60%? Każda nowa nazwa to dla ZU odrębny produkt, w przeciwieństwie do nowego numeru wersji.
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Nerf » 06 marca 2004, 15:23

Przeglądarka: Opera/7.23 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Mikolaj pisze:Ważna jest identyfikacja produktu, bo kogo będzie obchodzić, że userzy *zilli mają nawet i 40% rynku, jeżeli jest to 20 różnych przeglądarek po 2% rynku każda, a IE ma 60%?

Przecież pierwotne założenia projektu Mozilla były takie, że ma on służyć głównie do tworzenia na jego podstawie innych przeglądarek.

Mikolaj pisze:Każda nowa nazwa to dla ZU odrębny produkt, w przeciwieństwie do nowego numeru wersji.

Dlatego jeśli użytkownik będzie miał do wyboru 20 przeglądarek, z czego jedna to IE, jedna to Opera, a reszta jest oparta na Gecko, to będzie miał większą szansę na wybranie właśnie Gecko :).
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Domel » 06 marca 2004, 15:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Nie wiem czy Wam sie to przyda ale kiedys zrobilem sidebar z wiadomosciami z gazeta.pl (tytul + krotki opis). Oczywiscie jest to wersja 0.01...
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wariat » 06 marca 2004, 16:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040210 Firefox/0.8

Domel pisze:Nie wiem czy Wam sie to przyda ale kiedys zrobilem sidebar z wiadomosciami z gazeta.pl (tytul + krotki opis). Oczywiscie jest to wersja 0.01...

AFAIK sidebar jest jednym z zalozen projektu i kiedy o nim slyszalem myslalem wlasnie o Twoim sidebarze, byc moze po jakichs modyfikacjach. Ale nie wiem jakie plan co do sidebaru ma Ludwik czyli El Coordinator ;-)
W celu sidebar kilka dni temu powstaly pierwsze niesmiale propozycje faveiconki dla tegoz http://www.mag-loop.net/temp/Mozilla/GW/ niestety w zwiazku z eMigracja chrome.pl komunikacja jest jakgdyby utrudniona ;-)
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: wariat » 06 marca 2004, 17:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040210 Firefox/0.8

Mikolaj pisze:Błąd w założeniach. Ludzi trzeba przekonać, żeby używali lepszego softu, a 'Microsoft' nie oznacza 'lepszy'. Ważna jest identyfikacja produktu, bo kogo będzie obchodzić, że userzy *zilli mają nawet i 40% rynku, jeżeli jest to 20 różnych przeglądarek po 2% rynku każda, a IE ma 60%? Każda nowa nazwa to dla ZU odrębny produkt, w przeciwieństwie do nowego numeru wersji.

To bedzie oznaczalo ze 40% rynku stanowia przegladarki prawidlowo obslugujace internet a to dalej bedzie powodowalo wyrazny wzrost jakosci witryn i to jest cel do ktorego warto dazyc, a czy do bedzie firefox, gazella, mozilla czu innella to sprawa mniejszego znaczenia.
Nie robimy tego dla kasy i zdobycia rynku ... robimy to dla dobrze pojetej ogolnej poprawy jakosci zycia ... w internecie.
Lepszy kiepski MOTYW dla Ognistego Lisa, niż najpiękniejsza skórka Pandy Małej - www.firefox.pl
<b>wARIAT (Mozilla 0.6-MozillaPL 1.6, FireFox pl-PL 0.8-1.0, Thunderbird pl-PL 0.7)</b>
Magazyn LOOP
wariat
 
Posty: 720
Z nami od: 09 maja 2002, 20:01
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Mikolaj » 06 marca 2004, 20:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

wariat pisze:
Mikolaj pisze:Ważna jest identyfikacja produktu, bo kogo będzie obchodzić, że userzy *zilli mają nawet i 40% rynku, jeżeli jest to 20 różnych przeglądarek po 2% rynku każda, a IE ma 60%? Każda nowa nazwa to dla ZU odrębny produkt, w przeciwieństwie do nowego numeru wersji.

To bedzie oznaczalo ze 40% rynku stanowia przegladarki prawidlowo obslugujace internet a to dalej bedzie powodowalo wyrazny wzrost jakosci witryn i to jest cel do ktorego warto dazyc, a czy do bedzie firefox, gazella, mozilla czu innella to sprawa mniejszego znaczenia.


Ale nie zrozumiałeś tego, co ja mam na myśli...

Rozmawiałem niedawno z ludźmi planującymi stworzenie sporego serwisu wspomagającego ich działania - tysiące odwiedzin, setki GB transferu miesięcznie etc. - rzecz kierowana praktycznie do każdego...
Dyskusja z marketing^H^H^H marketoidami była mniej więcej taka:

Standardy W3C?
Po co, robimy serwis pod IE. IE to pewna rzecz.

Inne przeglądarki?
IE ma 95% rynku, a pozostałych 10 przeglądarek ma po 0,5% rynku i są pomijalne. Oczywiście 0,5% bo sobie podzielił 5% przez 10 i tak mu wyszło i nawet nie chciał zaglądać do statystyk.

IE może się zmienić?
Nie zmieni się tak, żeby trzeba było coś zmieniać w stronie.

No i jakiekolwiek tłumaczenie czegokolwiek nie ma sensu, bo marketoid wie lepiej. Jeżeli za jakiś czas zobaczy w statystykach 20 przeglądarek *zilla, to nie będzie słuchał niczego o Gecko, ale popatrzy na procenty, a tam każda Gazella, Smozella (dla RMF) czy inna będzie miała po 3%. Co z tego, że razem jest to 40% rynku, skoro dla marketoida jest to szereg różnych przeglądarek, które oleje ciepłym moczem, bo dla 3% nie będzie tracił czasu...
Dlatego też uważam, że niedobre są kolejne nazwy dla tej samej przeglądarki różniącej się skinem, a już nie ma mowy, żeby UA String pokazywał jakieś inne nazwy.
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Ludwik » 06 marca 2004, 20:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazella)

1. Sidebar planowałem ten od mozillapl.org (patrz sidebarlog), ale coś jest z nim nie tak. Zacina się - np. przez tydzień są cały czas stare wiadomości, potem nagle się odświeżają i znowu pozostają na kilka dni. Dziś na przykład sa ciągle wczorajsze...
Z tego co widze wersja Domela działa prawidłowo, natomiast wydaje mi się gorsza z graficznego punktu widzenia. Gdyby Domel zechciał z nami nad tym popracować - było by bardzo miło.

2. Co to wątpliwosci Mikołaja co do nazw - Gemius ma ładne statystyki silników przeglądarek gdzie wszystko od razu widać.
Gazella we wszystkich statystykach będzie jako "Firefox" ("(gazella)" na końcu ua-stringa jest dodatkową informacją i statystki nadal rozpoznają przegląśdarkę jako Firefoxa).
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: