MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nowa era

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Nowa era

Postautor: Gandalf » 25 lutego 2004, 02:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Chyba nastapil przelom :)
Nie wiem jak inaczej to nazwac... Niby zabawka, ale zupelnie, zupelnie zmieniajaca sens istnienia przegladarki Mozilla.
Wiem, ze nie od razu, ale pomyslcie co mozna by z tym zrobic...

Panie i Panowie. JavaScript shell server http://www.croczilla.com/jssh .

Zdalne debugowanie kodu na przegladarce kolegi? Prosze bardzo, logowanie sie do jego Mozilli? Prosze bardzo...
Lol. Szok :) Po prostu nie wiem jak to opisac :DDDDDDDDDDDDDDDDD

(dla "zlosliwych" - mam swiadomosc, ze to moze byc niebezpieczne i nie chce tego w Mozilli podstawowej, ale sam fakt, ze Gecko na to pozwala...ehhh) :D
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa era

Postautor: marcoos » 25 lutego 2004, 10:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20040221 Firefox/0.8.0+ (marcoos)

Gandalf pisze:Zdalne debugowanie kodu na przegladarce kolegi? Prosze bardzo, logowanie sie do jego Mozilli? Prosze bardzo...
Lol. Szok :) Po prostu nie wiem jak to opisac :DDDDDDDDDDDDDDDDD


Jako potencjalną dziurę w bezpieczeństwie. :D

Chociaż odpowiednio stosowane może być przydatne np. przy instalacji Mozilli w firmie...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gandalf » 25 lutego 2004, 14:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Marcoos. Nie chodzi o to. Jasne, ze kazde otworzenie portu zwieksza niebezpieczenstwo. Tylko czy to powod, zeby nie podpinac sie do sieci?!?!

To kolejny krok pokonany przez Gecko. Gecko nie jest silnikiem przegladarki, jest potezna platforma sieciowa, techniczna, multimedialna :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: