MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Propozycje reorganizacji struktury MozilliPL

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Gość » 31 maja 2004, 12:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

LarryN pisze:1.) Bardzo dobry tekst.
Mamy tylko wątpliwość czy potrzeba tak duża ilość stron.

Też mam takie wątpliwości. Nie wiem czy potencjalni uzytkownicy FF i TB powinni być zmuszeni do szukania wszystkiego. Myślę, że intencją powinno byc uproszczenie spraw serwisów

2.) Sprawy finansowe
Jestem zdecydowanie przeciwny ruszaniu tego tematu już teraz. Najpierw zbudujmy budowlę, a później stawaijmy na niej rzeżby.


Hmm, nie wiem czy to jest dobre porównania. Nie jestem ekspertem od zarządzania projektami, ale w sumie kilkoma zarządzałem/zarządzam. Zarządzam też finansami firmy. Nie sądzę, aby zarządzanie projektem OS w praktyce różniło się znacząco od zarządzania innymi projektami. A teoria mówi, że bez planowania finansowego zima. Praktyka tylko to udowadnia.
Mi nie chodzi o jakieś wielkie biznesplany. Ale trudno, żeby chłopaki płacili nadal za domeny z własnej kieszeni.

3.) Prosiłby także o uściślenie kto będzie głosował na konsuli (kordynatorów jest 2 tak samo jak konsuli w Rzymie [swoją drogą konsuli czy konsulów?])


Konsulów.
Gość
 

debiut na forum..;D

Postautor: tsalarioth » 31 maja 2004, 13:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040122

witam.
jako ZU i potencjalny chetny do tlumaczenia moge zaoferowac miejsce na serwerze uczelnianym Politechniki Lubelskiej.. oczywiscie o ile sie przyda.. :D
tsalarioth
 
Posty: 2
Z nami od: 31 maja 2004, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Postautor: LarryN » 31 maja 2004, 16:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Jeszcze w sprawie pieniędzy.

Pamiętajmy, że pieniądze są ważne ale są tylko środkiem. Żebyśmy się nie zakopali w zdobywanie pieniędzy dla zdobywania pieniędzy.
LarryN
 
Posty: 273
Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

Postautor: Domel » 31 maja 2004, 20:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Chyba nikogo nie zaskocze jak powiem, ze generalnie podoba mi sie pomysl Gandalfa, szczegolnie ze kiedy ja skladalem calkowicie podobnie propozycje reorganizacji Gandalf mi wtorowal a teraz ja wtoruje mu ;)
Oczywiscie warto by jeszcze dopracowac szczegoly ale przeciez po to jest ten projekt dyskutowany.
Ja na poczatek od siebie do dokumenty Gandafla dodalbym zalozenie Stowarzyszenia czyli prawne uregulowanie naszego przedsiewziecia.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Ludwik » 31 maja 2004, 20:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Oczywiście jestem za, ale na każdej z takich stron powinien być krutki, jasny i łatwo dostępny tekst opisujący dokładnie strukturę stron Mozillowych. Żeby user się nie pogubił, nie był zdezorientowany, i instalując thunderbirda wiedział, że jest też Firefox.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: bart » 03 czerwca 2004, 10:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040427 Firefox/0.8

z mojej strony dodam tylko, że przydałoby się to zarejestrować (któś prędzej coś wspomniał o stowarzyszeniu) i wtedy można ten 1% od podatku co roku przeznaczyć na naszą MozillaPL.org i myślę, że to byłby duży wpływ a nikogo by po kieszeni nie szarpnęło bo tak czy siak każdy podatek musi zapłacić (szkoda że już w tym roku to nie wypaliło). no oczywiście wpływy dobrowolne także by były mile widziane :)
bart
 
Posty: 20
Z nami od: 20 października 2003, 12:04

co dalej?

Postautor: robeks » 05 czerwca 2004, 21:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040421

kiedy ogladam strony mozilli angielskojezycznej lub np.wloskiej,
- to sie mozna zarejestrowac na pl NIE.
- to mozna zobaczyc potrzeby grup, na pl NIE
- to mozna sie wlaczyc do pracy w zaleznosci od kompetencji(jezykowych i programowych) w pl NIE wiadomo kto, co kiedy i jak pracuje


Ja chcialbym sie wlaczyc ale JAK?
robeks
 

Postautor: Gandalf » 06 czerwca 2004, 01:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

robeks: jak moze zwrociles uwage, to wlasnie o tym pisze w formie "nie wykorzystywania potencjalu". Mamy swiadomosc, ze nie ulatwiamy w zaden sposob wlaczenia sie do grupy i pomocy w niej. Chcemy to zmienic wraz z serwisem.

Rodza sie niestety nowe problemy. Chcialem dzis zajac sie sprawa propozycji obsady stanowisk, aby zaczac konkretniej planowac dzialania, na przeszkodzie stanalo to, ze ja naprawde niespecjalnie wiem kto jest zainteresowany uczestnictwem.

Wiem, ze kontrybuowac mozillapl.org chce:

GmbH
Marcoos
Pitreck
Prefiks
Adrianer
Gandalf


Powyzsza grupa to ludzie, ktorzy pracuja aktualnie przy lokalizacji: Mozilla Suite (GmbH, Adrianer), Firefox (Gandalf, Marcoos), Thunderbird (Pireck, Gandalf), Bugzilla (Prefiks, Gandalf, Marcoos).

Co z reszta? Nie wiem. Kiedys bylo nas mnostwo i bylem pewien, ze kazdy z nas chce uczestniczyc w projekcie Mozilla. Teraz przyznam, ze nie jestem pewien czy jest nas az tylu.
Potrzebujemy ludzi, ktorzy sa w stanie poswiecic czas Mozilli. Szczegolnie cenni sa dla nas na pewno Ci, ktorzy z projektem zwiazani sa od dawna, ale takze osoby dotychczas niezwiazane beda bardzo pomocne.

Nie mam pojecia jak nalezaloby to zorganizowac (Wiki?) ale potrzebuje listy osob, ktore moge planowac wstawic w formule.
Jak juz pisalem, chcialbym aby najwyzsze miejsca w opisanej przeze mnie hierarchii zajely osoby niezwiazane konkretnie z tlumaczeniami - czyli nikt z powyzszej szostki. Kto z Was jest w stanie poswiecic swoj czas i chce nam pomagac?
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 06 czerwca 2004, 10:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Powerbird/0.8

Gandalf pisze:Co z reszta? Nie wiem. Kiedys bylo nas mnostwo i bylem pewien, ze kazdy z nas chce uczestniczyc w projekcie Mozilla. Teraz przyznam, ze nie jestem pewien czy jest nas az tylu.
Potrzebujemy ludzi, ktorzy sa w stanie poswiecic czas Mozilli. Szczegolnie cenni sa dla nas na pewno Ci, ktorzy z projektem zwiazani sa od dawna, ale takze osoby dotychczas niezwiazane beda bardzo pomocne.

Nie mam pojecia jak nalezaloby to zorganizowac (Wiki?) ale potrzebuje listy osob, ktore moge planowac wstawic w formule.
Jak juz pisalem, chcialbym aby najwyzsze miejsca w opisanej przeze mnie hierarchii zajely osoby niezwiazane konkretnie z tlumaczeniami - czyli nikt z powyzszej szostki. Kto z Was jest w stanie poswiecic swoj czas i chce nam pomagac?


Mogę mówić za siebie że ja czegoś takiego podjąć się bym teraz nie umiał i nie miał bym odwagi. Za często mnie dotyka choroba słomianego zapału . Staram sie kiedy mam czas pomagać projektowi na swój sposób, czy to tłumacząc dodatki czy też dopisując coś na Wikistrony. W zasadzie trudno mi uwierzyć aby ktoś kto do tej pory nie zaangażował się w jakiś projekt dotyczący MozilliPL wymagający dużo czasu , nagle stał się koordynatorem prac . Bardziej widzę to tak ,że trzeba odciążyć kogoś z tej szóstki ,jeżeli oczywiście jest tam ktoś chętny, i chyba jednak trzeba tą szóstkę powiększyć o osoby pracujące przy nowym wyglądzie strony , tłumaczeniem WAI i pomocy .
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 06 czerwca 2004, 11:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Gandalf pisze:Wiem, ze kontrybuowac mozillapl.org chce:

GmbH
Marcoos
Pitreck
Prefiks
Adrianer
Gandalf

E no chyba ja tez powinnem byc wymieniony na tej liscie. Przykra sprawa...
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 06 czerwca 2004, 12:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8a2) Gecko/20040528 Firefox/0.8.0+

Domel: wlasnie nie. I nie chodzi mi o to, ze w czymkolwiek zawiodles, czy cos... Po prostu nie wiem czy chcesz uczestniczyc w naszych pracach, tak samo jak nie wiem czy chca irekc, staszyna, lenrock, ludwik, Olhado/256, e2rd, klapek, pbartecki, konrad, hadesik, Yano, lenrock, wariat, anathor, wojtek, wadim...

I to nie chodzi o Was, tylko o mnie. Napisalem wyraznie - to JA nie wiem czy chcecie. Z powyzsza piatka juz o tym rozmawialem - dlatego wiem, ze oni chca. A z reszta nie rozmawialem - wiec nie wiem.
Nie obrazaj sie na mnie Domel :( Jesli jestes zainteresowany to wspaniale :D Ja tylko chcialem napisac, ze szukam sposobu na zebranie tyakiej grupy. I coraz lepszy wydaje mi sie Wiki. Zaraz zaloze strone na ktorej bedziemy zbierac liste osob.
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 06 czerwca 2004, 12:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Gandalf pisze:Po prostu nie wiem czy chcesz uczestniczyc w naszych pracach

No wlasnie to mnie zadzwia dlaczego tego nie wiesz :( Naprawde tego nie rozumiem dlaczego o czesci wiesz a o czesci nie wiesz. Poprostu albo nikogo nie wymieniaj albo wymieniaj wszystkich.
A tak zaragowalem, bo myslalem, ze moze zostalo cos po cichu ustalone (tak jak firefox.pl czy thunderbird.pl)... naszczescie nie.

Gandalf pisze:Nie obrazaj sie na mnie Domel :(

No tak poprostu dawno mnie nic tak nie zabolalo... :(

Gandalf pisze:Jesli jestes zainteresowany to wspaniale :D

Jakies 2,5 roku jestem zainteresowany ;)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 06 czerwca 2004, 13:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8a2) Gecko/20040528 Firefox/0.8.0+

Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pitreck » 06 czerwca 2004, 13:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

OK, wpisalem siebie. Jesli trzeba bedzie podac czym sie zajmuje/chce zajmowac to pozniej to uzupelnie.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: marcoos » 06 czerwca 2004, 14:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040605 Firefox/0.8.0+

Ta Wiki mnie nie lubi. :o Nie mogę się zarejestrować, ani zalogować, ani whatever.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adrianer » 06 czerwca 2004, 17:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040514 MultiZilla/1.6.4.0b

marcoos pisze:Ta Wiki mnie nie lubi. :o Nie mogę się zarejestrować, ani zalogować, ani whatever.

w nazwie muszą być dwie DUŻE litery bo i naczej nie zarejestruje ciebie :evil:
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: marcoos » 06 czerwca 2004, 19:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040605 Firefox/0.8.0+

Adrianer pisze:
marcoos pisze:Ta Wiki mnie nie lubi. :o Nie mogę się zarejestrować, ani zalogować, ani whatever.

w nazwie muszą być dwie DUŻE litery bo i naczej nie zarejestruje ciebie :evil:


To super, że to jest gdzieś napisane. Jak ktoś zakłada konto, to nic mu nie jest sugerowane.

:evil:
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 06 czerwca 2004, 19:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

marcoos pisze:To super, że to jest gdzieś napisane.

No bo jest :P. Jest napisane ImieNazwisko co juz sugeruje dwie duze litery no chyba ze ktos ma nazwisko z malej ;)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 06 czerwca 2004, 19:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040327 Epiphany/1.2.2

Domel pisze:No bo jest :P. Jest napisane ImieNazwisko co juz sugeruje dwie duze litery no chyba ze ktos ma nazwisko z malej ;)


Pfff... Jasne. Napisane to jest na innej podstronie niż zakładanie konta.

Ja bardzo lubię Wiki, ale ta wiki, która jest używana na MozillaPL.org naprawdę nie jest fajna. O wiele wygodniejsza i bardziej przejrzysta jest wiki zastosowana na Wikipedii... (Takie moje 0,03 PLN).
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lenrock » 06 czerwca 2004, 20:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Fireshark/0.8

Cóż okazuje się że zupełnie nie zrozumiałem wcześniejszej wypowiedzi Gandalfa , myślałem że szukasz tylko jednej osoby która by to koordynowała.
To mam propozycję aby przygotować dobry termin spotkania jabber/IRC na którym wszyscy chętni do pomocy by się spotakali i ustalili:
- kto co robi w zwiążku z reorganizacją .
- odpowiednio rozłożyć nasze mozliwości przerobowe :zasoby ludzkie i nie tylko :wink:
- przewidzieć terminy ułożyć niejaki roadmap co by nas dopingował w działaniach
- no i najważniejsze to zagłosówać na koordynatora który miał by prawo wszystkich opiep***ć którzy mimo dobrych chęci by bardziej przeszkadzali całej sprawie niż pomagali . Takie głosowanie było by tez dobrą wstawką jak to jest być w stowarzyszeniu.
Oczywiście ważne by było aby na takim spotkaniu uczestniczyli wszyscy którzy wpisali się na listę chętnych do pomocy.
Co o tym sądzicie ?
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: