MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Propozycje reorganizacji struktury MozilliPL

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: LarryN » 07 czerwca 2004, 11:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

Jezeli chodzi o chetnych do wspolpracy moze zrobmy tak.

1.) Wybieramy 'senat' MozillaPL, do niego moga nalezec wszyscy zainteresowani rozwojem M, a dokladniej zarejestrowani czlonkowie tego forum, ktorzy w okreslonym terminie i w okreslonym miejscu wyraza chcec bycia w takim ciele.
Jego glowna prerogatywa bylby wybor ludzi odpowiedzialnych za poszczegolne kawalki.
Zastanawiam sie czy jest sens wybierania kogos poza glownymi koordynatorami. Reszta moze byc zatwierdzana.

2.) Ma poszczegolne stanowiska zglaszaja sie chetni z programem co chca osiagnac przez kolejny rok i oczywiscie dlaczego sa najlepsi na dane stanowisko.

3.) Jednoczesnie powstaje 'morze' chetnych, oglaszaja co umieja co robili i co chca robic w projekcie, co moga (mozna nawet zmusic, tych co sie zglasza do senatu do wpisania sie na taka liste- a co chca wybierac, niech robia ;-).
Istnieje pewnie duza grupa ludzi, ktorzy chca pomoc, ale jakos maja slomiany zapal, nie wiedza jak i gdzie... (np. ja ;-)

4.) Po wyborach koordynatorzy zglaszaja zapotrzebowanie na poszczegolne osoby, przeszukuj sobie 'morze' i dobieraja wspolpracownikow.

Lepiej chyba podzielic fron na male oddcinki, latwiej jest wtedy byc za nie odpowiedzialnym.

(Sorry, za brak polskich liter, ale akurat w tej pracowni nie moge ich uzyskac).
LarryN
 
Posty: 273
Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

niezly pomysl

Postautor: tsalarioth » 09 czerwca 2004, 10:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040122

niezly pomysl z tym senatem, tylko mi troche star warsami pachnie.. :lol:
ale tak na serio - to jesli wiki na mozilli stanie sie bardziej user-friendly to chetnych bedzie na pewno wiecej, o wiele wiecej.. projekt ma moje pelne poparcie i chetnie w nim pomoge, jak tylkobede mogl...
tsalarioth
 
Posty: 2
Z nami od: 31 maja 2004, 13:24
Lokalizacja: Lublin

Re: niezly pomysl

Postautor: Domel » 09 czerwca 2004, 11:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ja mam dosyc podobna wizje jak LarryN.
To znaczy tak:
1. Pierwszy raz jako, ze od czegos trzeba zaczac Marek i Piotrek wybieraja czlonkow Zespolu MozillaPL (czyli cos troche na wzor senatu). Zespol MozillaPL wtedy uzyskuje prawa takie jak sejm, senat. Czyli wszystkie decyzje sa podejmowane droga glosowania. Wazne decyzje (tak jak w Debian GNU/Linux) sa prawomocne gdy wygrama bedzie 2/3 glosow. I teraz tak: wazne decyzje to miedzy innymi przyjmowanie nowych czlonkow do Zespolu MozillaPL - senatu lub ich wyrzuceniu. Oczywiscie przyjmowanie w praktyce okaze sie ze i tak generalnie zdania nie beda podzelone (wiec 2/3 to raczej tylko zabezpieczenie) a wyrzucania nie przewiduje (jednak trzeba zostawic sobie ta furtke to nigdy nic nie wiadomo. Tutaj 2/3 sa potrzebnie po to zeby nie mogl byc wyrzucony czlonek w wyniku ewentualnej zmowy). Wazne decyzje to w moim przekonaniu decyzje, o zmianie profilu, zerygnacji z polonizacji/pisania danego produktu lub odwrotnie. Wszystkie pozostale decyzje - wiekszoscia glosow.
2. Pierwszy punkt w kwestii prawnej, ktorej brakuje w propozycji Gandalfa. A jesli w organizaji pracy, profilu, projektow itp calkowicie popieram propozyjce Gandalfa. Czyli generalnie punkt 1 jest uzypelnieniem propozycji Gandalfa.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: NORman » 15 czerwca 2004, 19:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Trochę przykro mi się zrobiło, gdy Was przeczytałem (mam na myśli ten topic). Śmiesznie wygląda gdy ludzie uderzeją z nienormalnymi pomysłami. - vide: sprzedaż koszulek, reklamy w TV.
Gratuluję....
Proponuję zejść na ziemię... Otrząsnąć się, wybrać zapalonych, ale realistów. Ustawić założenia, czy robicie to hobbystycznie czy profi, co chcecie osiągnąć (czy pochwalić się znajomym, że macie wkład w przeglądarkę, czy też stworzyć realną konkurencję dla odpowiedników teho oprogramowania).

Ludzie nie będą kupować koszulek, by wspierać Waszą/naszą sprawę. Oni muszą wiedzieć, co to ma na celu. Także wszelkie projekty Mx powinny czymś się wyróżniać. Nie wystarczy oplakatować miast podobiznami "jakiegoś gada", bo to się tylko źle kojarzy. Nie można twardogłowo myśleć, że "wytyczamy nowe ścieżki, wprowadzamy technologię". Podpatrzcie co się dzieje u konkurencji, zastosujcie optymalizację... Roboty jest dużo, ale można tego dokonać.
A kiedy będziecie dobrzy, to ludzie sami do Was przyjdą...

pozdrawiam
przyglądacz
NORman
 

Postautor: klepa » 15 czerwca 2004, 19:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

NORman pisze:A kiedy będziecie dobrzy, to ludzie sami do Was przyjdą...

Raczej się z Tobą nie zgodzę - myślenie komercyjne to jedna sprawa a życzeniowe to zupełnie odmienna... Nie wystarczy być dobrym a nawet najlepszym, bez szeroko pojętej reklamy medialnej każdy projekt ma co najmniej utrudnioną szansę na przebicie się. Zważ proszę, że nawet diament potrzebuje oprawy (wybacz tak trywialny przykład). Bez reklamy, wsparcia, i środków finansowych trudno jest prowadzić jakąkolwiek kampanie. Osobiście kibicuję "team'owi" MozillaPL i z pewnością kupię koszulkę - chociaż tyle mogę zrobić aby wesprzeć projekt.
"I like my town with a little drop of poison" T.Waits
klepa
 
Posty: 267
Z nami od: 07 lipca 2003, 18:30
Lokalizacja: jeszcze tu jestem...

Postautor: wyzimir » 15 czerwca 2004, 20:42

Przeglądarka: Opera/7.51 (Windows NT 5.1; U) [pl]

jeśli koszulka będzie ładna to też kupie
wyzimir
 
Posty: 11
Z nami od: 19 maja 2004, 10:56

Postautor: NORman » 15 czerwca 2004, 22:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

klepa pisze:(...)

Na pewno część racji masz... Ale zważ jednak, że "oprawą" będą sami userzy, zadowoleni z przeglądarki. Poważne firmy traktują medialną reklamę jako formę gwałtownego zaiteresowania marką, chcą, aby brand firmy był z czymś kojarzony. MozillaPL nie będzie miała na to szans.
Także trzeba próbować inną drogą.
Poważne firmy (te korzystające z reklam medialnych( doskonale zdają sobie sprawę, że chyba najważniejsze jest zadowolnienie klienta. 1 zadowolony ściągnie 3, 1 niezadowolony oddali od ciebie (wybacz, nie miałem tu na myśli Ciebie jako osoby) 10-ciu. To znana prawda i na niej się głównie polega.

Osobiście zainteresowałem się FireBird'em.. jako alternatywą dla IE. Opera jest zbyt cieżka i poleciała z mojego systemu. Jest wolniejsza niż Mozila FB. I za to sobie chwalę FB... Jendak.. czy nie można dodawać do pakietu Mozilla Optimer? Małe narzędzie, a naprawdę pomaga. Czy nie można dodać na stronie porządnych themesów? IE tego nei obsługuje.
Czy nie znalazł by się ktoś, kto by ingerował w kod Mozilli i zastosował stuczkę (fakt że nei zgodną z protokołem netowym) polegającym na pierwszym wysłaniu żadania danych, zamiast nawiążywania połączenia (hello server, i am browser) - działa to w IE i IIS. Czy nie można wybierać w środowisku Windows Javy systemowej? Ta Sunowska strasznie wgryza się w system... poza tym ta MS'owa (mimo, że w pełni nie zgodna i przestażała) jest optymalizowana... Wreście można by było powiedzieć, że to Mozilla jest najszybszą przeglądarką (w tym momencie IE jeśli mowa o środowisku MS Windows).
Podobno kod jest otwarty? ;)
Sorry, ale to moje żale i przemyślenia.

Mam nadzieję, że uda się Wam zaistnieć na szerszych wodach. Mam nadzieję, że wyciągniecie wnioski z poprzednich akcji (plakatowanie miast) i będziecie mieli świeże podejście do tematu... Jeżeli mogę Wam w czymś pomóc... jestem otwarty na propozycje.
NORman
 

Postautor: lenrock » 16 czerwca 2004, 07:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Lightningworm/0.8

NORman pisze:I za to sobie chwalę FB... Jendak.. czy nie można dodawać do pakietu Mozilla Optimer?

Niemożna, program jest na innej licencji i czy rzeczywiście aż tak pomaga ?
NORman pisze: Czy nie można dodać na stronie porządnych themesów? IE tego nei obsługuje.

To rzeczywiście może być dobry pomysł
NORman pisze:Czy nie znalazł by się ktoś, kto by ingerował w kod Mozilli i zastosował stuczkę (fakt że nei zgodną z protokołem netowym)

No to sobie własnie odpowiedziałęś czemu nie, to ma być dobry produkt zgodny ze standartami , nie tworzy go firma której zalezy tylko na popularności i zarobku
NORman pisze:. Czy nie można wybierać w środowisku Windows Javy systemowej? Ta Sunowska strasznie wgryza się w system... poza tym ta MS'owa (mimo, że w pełni nie zgodna i przestażała) jest optymalizowana...

Przestażała i nielegalna , Sun wygrał proces przeciwko MS i teraz w nowo sprzedawanych Windowsach nie znajdziesz MSJavy

NORman pisze:Wreście można by było powiedzieć, że to Mozilla jest najszybszą przeglądarką (w tym momencie IE jeśli mowa o środowisku MS Windows).

Dla mnie linx jest najszybszą przeglądarką i nikt go nie pokona , przestańmy się licytować tak bardzo o tą szybkość , czy nie ważniejsza jest wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo ?

NORman pisze:Podobno kod jest otwarty? ;)

wątpisz ? http://mozilla.org/source.html
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gość » 16 czerwca 2004, 18:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

lenrock pisze:
NORman pisze:I za to sobie chwalę FB... Jendak.. czy nie można dodawać do pakietu Mozilla Optimer?

Niemożna, program jest na innej licencji i czy rzeczywiście aż tak pomaga ?

Można podawać linka... Pokazać, że można jeszcze ją dopalić. Osobiście odczułem, że pomaga.


lenrock pisze:
NORman pisze:Czy nie znalazł by się ktoś, kto by ingerował w kod Mozilli i zastosował stuczkę (fakt że nei zgodną z protokołem netowym)

No to sobie własnie odpowiedziałęś czemu nie, to ma być dobry produkt zgodny ze standartami , nie tworzy go firma której zalezy tylko na popularności i zarobku

Ależ przecież Wam powinno zależeć na popularności. Po co ta reogranizacja kostniejącej struktury? Otwórzcie się na nowe.
A co się tyczy odpowiedzi.. OK.. Otówrzcie nowy projekt.. Może niezbyt zgodny ze standartami, ale coś mający. Prawdę mówiąc, MS wpadł na genialny pomysł.... Po co w protokole komunikacyjnym jest procedura powitania? Wywalić ją.. Można by było stworzyć Mozilla Lite, wyłamująca się z szyku Mozilli. Wiele osób zainteresowanych jest szybkością, a nie zgodnością ze standartami. Sam widzisz, jak społeczność Mozillowa jest zamknięta. Powiem tak - jeśli by to była szybka przeglądarka jako pierwszy wylądowałbym w Donate project (czy też ją kupił).


lenrock pisze:
NORman pisze:. Czy nie można wybierać w środowisku Windows Javy systemowej? Ta Sunowska strasznie wgryza się w system... poza tym ta MS'owa (mimo, że w pełni nie zgodna i przestażała) jest optymalizowana...

Przestażała i nielegalna , Sun wygrał proces przeciwko MS i teraz w nowo sprzedawanych Windowsach nie znajdziesz MSJavy

I znowu praktycznie to samo (patrz wyżej). Zobacz na ilu systemach jest Java MS'owa. Nikt nie zdelegalizował MS Javy, chodzi tylko o ukrócenie praktyk monopolowych. Znowu więc powracam z propozycją - odmienna wersja, niezgodna ze standartami. Zobacz sam jak się mam czuć jako user - nie dajecie mi żadnej alternatywy. Bez urazy - projekty Mozilli raczej nie mają szans z łatwością obsługi w porównaniu z komercyjną operą. Także popatrzcie się na coś innego - jesteście zamknięci na nowe pomysły, a próbujecie coś zmienić. Think it.

lenrock pisze:
NORman pisze:Wreście można by było powiedzieć, że to Mozilla jest najszybszą przeglądarką (w tym momencie IE jeśli mowa o środowisku MS Windows).

Dla mnie linx jest najszybszą przeglądarką i nikt go nie pokona , przestańmy się licytować tak bardzo o tą szybkość , czy nie ważniejsza jest wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo ?

Wybacz, ale dla mnie liczy się coś innego. Dlatego się zainteresowałem Firebiird'em a nie Operą. Na bezpieczeństwo nie patrzę - chyba mogę tak podchodzić do tematu? Wygoda? Korzystanie z kilku przycisków? Nie używam gestów.. Only speed.

Kod otwarty to i może otwarte głowy na nowe pomysły? ;)
Zdaję sobie sprawę, ze to pobożne życzenia... ale może jakimś cudem?
Czy implementacja MS Java będzie tak ciężka? Czy malutkie zmiany w protokole sieciowym też wymagają nie wiadomo jakiej pracy?
I czy nie będziecie mieli wtedy chociaż jednego asa w rękawie?
"dajemy ci za darmo super przeglądarkę. Możesz wybrać m-dzy prędkością a zgodnością z normami. Wypróbuj nas"
A tak pozostaję bez wyboru
Gość
 

Postautor: NORman » 16 czerwca 2004, 18:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Bardzo przepraszam.. nie podpisałem się...

NORman
NORman
 

Postautor: Ludwik » 16 czerwca 2004, 19:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

My tu jesteśmy DLATEGO, że Mozilla ma takie założenia, że jest zgodna ze standardami. Więc jeśli chodzi o taki projekt to proszę bardzo - zakładaj sobie sam.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: NORman » 16 czerwca 2004, 23:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Ludwik pisze:My tu jesteśmy DLATEGO, że Mozilla ma takie założenia, że jest zgodna ze standardami. Więc jeśli chodzi o taki projekt to proszę bardzo - zakładaj sobie sam.


Mam nadzieję, że nie poczynisz mi tego za złe... ale od razu po przeczytaniu Twoich słów stwierdziłem, że jesteś Linuxiarzem.
To nie chodzi o jakieś projekty.. to chodzi o realia.
Z racji używania Windowsa wtrąciłem swoje "3 grosze". Powiedziałem tylko co by mi odpowiadało w Mozilli. Ale jak widać... Aż się przykro robi. Dalej twórzcie co 2 miesiące nowe standarty - kto za nimi będzie gonił? Dalej sobie możecie snuć marzenia o reklamie w TV... Dalej plakatować miasto... Kto rozsądny będzie co chwilę sprawdzał, czy jest aktualniejsza wersja?
Powiem szczerze, że swoimi słowami tylko odpychasz mnei od Mozilli (a dokładnie FireBirda/FireFoxa). Nie zamierzałem tworzyć żadnego rozłamu, ale tylko przedstawić Wam swój punkt widzenia, swoje potrzeny. Dużo osób może się pochwalić tym, że słyszy, ale tylko garstka tym, że rozumie co słyszy...

Powodzenia w takim razie... życzę Wam więcej utopijnych pomysłów i czytelników Waszego forum
NORman
 

Postautor: Ludwik » 17 czerwca 2004, 08:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8

To nie my tworzymy standardy internetowe, a w3c, w której skupieni są między innymi wszyscy producenci przeglądarek internetowych (tak, Microsoft też).
Podstawowym założeniem Mozilli jest przestrzeganie standardów. Jeśli nie rozumiesz dlaczego to ważne to mogę oczywiście wytłumaczyć. W każdym razie Mozilla to nie jest po prostu "przeglądarka Internetowa", ale "przeglądarka Internetowa przestrzegajaca standardów". Także żądając od nas żebyśmy to zażucili chcesz od nas żebyśmy zmienili Mozille w zupełnie inny produkt. Dlatego to nas tak denerwuje. To niemal tak jakbyś poprosił producenta odkurzaczy żeby zmienił swój najnowszy model na mikser ;)
Inną sprawą jest oczywiscie to, że to przecież nie my tu w Polsce odpowiadamy za kierunek rozwoju przeglądarki. My jesteśmy właśnie od pomocy dla użytkowników i promocji.
Sprawą o tyle nie istotną, że sądzę że wszyscy tu popierają rozwój w kierunku standardów i właśnie dlatego wspierają ten projekt.

Podsumowując - Zależy nam na popularności programu przestrzegającego standardów i taki program wspieramy. Jeśli ty jesteś zainteresowany czymś innym to prosze bardzo. Aler pozwól nam zostać przy swoim.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Domel » 17 czerwca 2004, 09:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.6) Gecko/20040113

NORman: "realizm" w Mozilli powraca srednio raz na tydzien tak mniej wiecej od 3 lat. [chyba sobie napisze posta i bede robil tylko Ctrl+V :) ] Wszystko, absolutnie wszystko na ten teat zostalo napisane. Nie sadze, zeby mialo to jakikolwiek sens poruszac ten temat jeszcze raz. Piszesz, ze na wiekszosci systemow operacyjnych jest MS Java, OK a czemu nie pojsc dalej i nie napisac ze a wiekszosci systemach jest IE wiec Projekt Mozilla jest bez sensu i najlepiej uzywac IE, szczegolnie ze wtedy masz idealna pewnosc, ze kazda strona zadziala. Pytam wiec po co komu ta Mozilla? Realizm podopowiada zeby uzywac IE (czy jak jakis klon IE).
Mozilla jest zgodna ze standardami i taka bedzie zawsze, po to sie narodzila i nie da sie tego zmienic. Mozille, ktora Ty proponujesz to juz nie Mozilla tylko IE.
To bylo a propos filozofii a teraz moze wroce do tematu Javy. MS Java jest nielegalna i wlasnie umiera smiercia naturalna. Tak kazal Microsoftowi sad i Microsoft to zaakceptowal (szczegolnie, ze forsuje teraz swoja "Jave" czyli C#, wiec mozna powiedziec ze Java dla Microsoftu juz nie istnieje). Dalej w nowych systemach MS nie ma juz Javy. Wiec nie trzeba specjalnie znac sie na temacie, zeby dojsc do wniosku, ze juz niedlugo nikt nie bedzie pamietal o MS Javie. Wiec twierdzienie, ze MS Java jest na wiekszosci komputerow teraz, jest nie koniecznie prawidlowe. Bo pytanie jest: czy jutro MS Java tez bedzie na wiekszosci komputerow?
Jesli pozwolisz dam Ci rade (nie jestem zwolennikiem takiej retoryki, wiec odrau przepraszam jesli Ci rowniez ona nie lezy) ale szkoda czasu, zebys pisal o tym dalej, bo nas nie przekonasz a nawet jesli (no jest wlasciwie nie mozliwe) udalo by Ci sie to i tak niczego to nie zmienia bo to Mozilla.org o tym decyduje a nie my.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: GandHome » 17 czerwca 2004, 15:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; Konqueror/3.2; Linux) (KHTML, like Gecko)

Mam wrazenie, ze odchodzicie od tematu.

Projekt reorganizacji ZAKLADA stworzenie (wskrzeszenie) projektow BAZUJACYCH na produktach Mozilli, ale ze zmieniana (wzbogacona) funkcjonalnoscia. Czyli to o czym pisze Norman.

Koordynacja tego projektu bedzie zajmowal sie Marek Wawoczny i Piotrk Bartecki. Takze requesty i pomysly kierowac do nich. Natomiast szczerze watpie, aby wlaczali cos co psuje prace protokolu, lub jest nielegalne (jak MS Java).
GandHome
 

Postautor: marcoos » 17 czerwca 2004, 20:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9

GandHome pisze:Projekt reorganizacji ZAKLADA stworzenie (wskrzeszenie) projektow BAZUJACYCH na produktach Mozilli, ale ze zmieniana (wzbogacona) funkcjonalnoscia. Czyli to o czym pisze Norman.


Norman pisze o Mozilli z MS Javą itd. Chyba więc nie całkiem to. :P
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gandalf » 20 czerwca 2004, 11:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040615 Firefox/0.9

Poniewaz reorganizacja musiala poczekac na swoja kolej (na wydanie wszytkiego co wyszlo z MF) ponizej przedstawiam wyniki czesciowej reorganizacji i jk wyglada teraz podzial prac na etapie wydania Mozilli Suite 1.7

Mozilla Suite 1.7 - wydaja GmbH i Adrianer
Firefox - driver: Gandalf, QA: Marcoos
Thunderbird - driver - Pitreck, QA: Gandalf (po 0.7 QA przejmuje Piotr Pielach)
Bugzilla - Driver: Prefiks, QA: Gandalf
NVU - driver: Domel, QA: Gandalf

To oczywiscie sklad przejsciowy i z cala pewnoscia bedzie sie zmienial, bo ja nie wyrobie QA na 2 produkty i drivera na jeden, ale w takim skladzie wydalismy juz Firefoksa 0.9, Mozilla Suite jest praktycznie gotowa do wydania, Tb 0.7 wydamy prawdopodobnie jutro, Bugzilla 2.17.7 juz jest, a prace nad NVU sie zaczely i bieze w nich udzial az 9 osob! :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 27 czerwca 2004, 21:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Superant/0.9 (http://mozillapl.org/rozszerzenia/)

Temat trochę ucichł , to ja może wprowadzę kolejny wątek. Reorganizacja Wiki (czyli Projekty):
Choc nie jest wciąż to oficjalna cześć witryny MozillaPL , to wydaje mi sie że już jest podstwawą bazą wiadomośći o rozszerzeniach (dodatkach) po polsku i wtyczkach . Wydaje mi się jednak że jest pare podstawowych wad , które można łatwo weliminować aby przyśpieszyć rozwój tych stron . Ponieważ przedewszytskim zajmuję się rozszerzeniami to mi przydałaby sie możliwość skłądowania dodatków oraz grafik na serwerze MozilliPL , ma to na celu przyspieszenie wyswietlania tychrze stron. Szczególnie że jak może niektórzy już dostrzegli w brudnopisie jest już pierwszy projekt upiększenia listy dodatków z zastosowaniem większej ilości grafiki.

Kolejną rzeczą jest to że chyba wiki łatwo staje się chaotyczna. Przydałby sie superuser który miał by prawo usuwać strony które nic nie wnoszą (np zrobione tylko dla testu ) a znajdują się często w głównym katalogu Wiki , lub też przenośić strony wartościowe do odpowiedniego podkatalogu i dostosować odpowiednie odnośniki. Superuser tez powinnien dziennie przyglądać się zmianom na stronach aby w razie ataków wandalizmu szybko reagować i przywracać poprzedni stan strony.
No i np teraz wąskim gardłem Projektów jest próba zmian na stronie Witamy co można poczytać w watku na forum

Nie wiem jak sie zapatrujecie na to wszytsko , może uważacie że dobra Wiki powinna sobie dawać radę sama bez żadnego nadzoru , ale jeżeli zgadzacie się że takowy by się przydał i team też się z tym zgadza to mogę pełnić taką funkcję.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Olhado/256 » 27 czerwca 2004, 21:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Ja jestem w ogóle przeciwny projektom typu każdy-robi-co-chce i uważam, że absolutnie powinien być jakiś koordynator tego wszystkiego, ktoś z całościową wizją.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gandalf » 28 czerwca 2004, 02:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040625 Firefox/0.9

Niestety jestem teraz w srodku sesji i zupelnie nie mam czasu , zwlaszcza, ze Firefox 0.9.1 u progu.

Jednak nadal kompletujemy team, i kazdego chetnego do uczestnictwa zapraszam do wpisywania sie na Wiki: http://mozillapl.org/pomoc/Reorganizacja/Zespol

Nie moge pojac czemu nie widze tam jeszcze wszystkich Was :)
Po co taka lista pytacie? Ano, kiedy ruszymy dalej to poprzez maile do Was bedzie najlatwiej informowac o biezacym zapotrzebowaniu czy waznych rzeczach.

Na dzien dzisiejszy moge z cala pewnoscia powiedziec: potrzebujemy "budowniczych". Jutro wychodzi Firefox 0.9.1 oraz prawdopodobnie Thunderbird 0.7.1. Ja nie jestem pewien czy znajde czas zbudowac wydania. Postaram sie to zrobic dla instalatora Windows, bo to najtrudniejsza rzecz. Zip/tar.fz dla Fxa moze zrobic marcoos, dl;a Tb pitreck, pytanie czy ktos zrobi instalatory windows i wersje mac?
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: