MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Chyba się czepiam o GG w profilu?

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Nerf » 01 marca 2004, 10:28

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Domel pisze:poza tym tak juz jest domyslnie i pewnie nikt nie wie jak sie tego pozbyc :D

Nie powinno być z tym problemów. IMO powinno się wywalić wszystkie komunikatory poza Jabberem. A wytłumaczenie, dlaczego na forum nie ma GG, można wsadzić do FAQ.
I nie jest prawdą to, że nie ma powodów, dla których użytkownicy GG mieliby używać Jabbera. Można ich znaleźć mnóstwo (poczynając od dużo wygodniejszego formatu adresu, a na odczytywaniu informacji o pogodzie przez komunikator kończąc).
Olhado/256 pisze:To czemu stosować praktyki M$ i zmuszać ludzi do używania Jabbera?

Bo to chyba jedyny wolny i zaawansowany protokół dla komunikatorów. Na forum poświęconym wolnemu programowi powinno się nakłaniać ludzi do korzystania z wolnych protokołów, wolnego oprogramowania itd. Nikt przecież nikogo nie zmusza - brak pola GG nie utrudni nikomu dostępu do forum.
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Olhado/256 » 01 marca 2004, 13:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

IMO to już jest fanatyzm, a nie żadne nakłanianie, ale co tam, jak sam zauważyłeś - jest to tylko drobna niedogodność, więc nie ma o co kruszyć kopii.

BTW - jednego tylko pominąć nie mogę: napisałeś, że format adresu Jabbera jest dużo wygodniejszy. Może i jest, ale większość moich znajomych (jeśli nie wszyscy...) widząc mój JID pomyślała, że to mój nowy adres e-mail (podobno poszły nawet jakieś maile pod ten adres...). IMHO wprowadzenie takiego formatu to była kolosalna wprost pomyłka.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Domel » 01 marca 2004, 13:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Olhado/256 pisze:IMO to już jest fanatyzm, a nie żadne nakłanianie, ale co tam, jak sam zauważyłeś - jest to tylko drobna niedogodność, więc nie ma o co kruszyć kopii.

IMO to nie jest fanatyzm, doskonale rozumiem Nerfa. Ja powiem tak (w wielkim uproszczeniu) wedlug Ciebie dopasowujemy sie do wiekszosci a wedlug nas podasowujemy sie do standardow. Czyli my jestesmy za tym zeby byl mail z tego powodu to standard a Ty dlatego ze ma go wiekszosc. Fajnie by bylo jakby z komunikatorami bylo tak samo zbierznie jak z mailem (czyli jest to standard a do tego wiekszosc tego uzywa). Wierze, ze i z xmpp ("starym" jabberem) bedzie tak samo (np domyslnym systemem IM dla Internet2 bedzie wlasnie xmpp) i zdetronizuje inne komunikatory tak samo jak email zdetronizowal X400.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Archer » 01 marca 2004, 15:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Nerf pisze:I nie jest prawdą to, że nie ma powodów, dla których użytkownicy GG mieliby używać Jabbera. Można ich znaleźć mnóstwo (poczynając od dużo wygodniejszego formatu adresu, a na odczytywaniu informacji o pogodzie przez komunikator kończąc).


Kilka miesięcy temu przerzuciłem się na Jabbera. O jego istnieniu dowiedziałem się na tym forum. W ramach samoedukacji przekopałem się przez polskie fora jabberowe i strony na ten temat, więc wiem dość dużo. Miałem na kompie 3 klienty (łącznie z podobno najlepszym Psi).
Po ponad miesiącu używania całkiem świadomie z Jabbera zrezygnowałem i nie planuję wracać. Uważam, że ten projekt jest na poziomie rozwoju Mozilli 0.8 - dopiero raczkuje*. Byli zapaleńcy, którzy używali podwówczas Mozilli i wiem, że tylko dzęki nim ja dziś cieszę się wersją 1.6, ale było to bardzo wąskie grono.
Póki więc Jabber nie dorośnie nie można nikogo zmuszać do jego używania. A jak już Jabber dorośnie to sie sam obroni - tak jak Mozilla.

Aha, do oryginalnych GG i ICQ oczywiście nie wróciłem. Od czasu rezygnacji z Jabbera cieszę się Mirandą.

*-WPKontakt to tylko wyjątek potwierdzający regułę
"To, co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz." Georg Christoph Lichtenberg
Archer
 
Posty: 211
Z nami od: 21 maja 2003, 23:41
Lokalizacja: Szigetszentmiklos

Postautor: Ludwik » 01 marca 2004, 15:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

IMHO mówiąc "Uważam, że ten projekt [Jabber] jest na poziomie rozwoju Mozilli 0.8 " robisz błąd, bo mówisz o protokole, a masz na myśli konkretne klienty. Jabber jest tylko i wyącznie protokołem i IMHO jako protokół jest bezkonkurencyjny. A to czy jego klienty są dobre czy (jeszcze) złe to zupełnie, ale to zupełnie, inna sprawa.
Miranda obsługuje Jabbera, więc nie wiedzę najmniejszego powodu dla którego nie miał byś się cieszyć jednocześnie Miranda jak i Jabberem.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Domel » 01 marca 2004, 16:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Archer pisze:Kilka miesięcy temu przerzuciłem się na Jabbera. O jego istnieniu dowiedziałem się na tym forum.

Milo nam, ze kogos zewangelizowalismy :)

Archer pisze:Po ponad miesiącu używania całkiem świadomie z Jabbera zrezygnowałem i nie planuję wracać.

Widze tu mala sprzecznosc. Bo jesli przyjac ze Jabber to Mozilla 0.8 (z czym sie nie zgadzam ale o tym nizej) to chyba jednak planujesz wrocic do Jabbera np jak bedzie podobny Mozilli 1.6.

Archer pisze:Uważam, że ten projekt jest na poziomie rozwoju Mozilli 0.8 - dopiero raczkuje*.

No wiesz, Ty mowisz o softwarze a ja mowie o technologii. Ale nawet jesli bysmy sie skupili nad takim szczegolem jak software to przyznasz ze np GG (ktory niestety rzadzi w Polsce) to odpowiednik Mozilli 0.1 (lub jeszcze mniej). A do Jabbera trudno przyporzadkowac jakis konkretny numerek, bo to protokol a nie komunikator. Ale jedno jest pewne pierwszy z brzegu komunikator ma wiecej moziliwosci od GG. Dlatego nie widze sensu w argumencie zeby nie "zmuszac" userow GG do Jabbera.
A jesli przyporzadkowac numerek dla protokolu to z cala pewnoscia jest to 1.0 (nie spotkalem sie z opcja w innym protokole i jego "monopolistycznym" komunikatorze, ktorego nie mialby XMPP [czyli Jabber] a wrecz przeciwnie sa elementy ktore nigdzie indziej nie zostaly zaimplementowane).

Archer pisze:*-WPKontakt to tylko wyjątek potwierdzający regułę

Mozliwe, jednak WPK to tylko jeden z tysiaca komunikatorow. Nie chcem sie bawic w przewidywania ale IMHO Psi 1.0 bedzie obslugiwalo wszystko to co jest niezbedne. A juz terac mamy przyklady opcji, ktore akurat sa implementowane w roznych komunikatorach. Bo np zeby zmiksowac Exodus 0.9.0.0 i Psi 0.9.1 (+ ewentualnie wodotryski z JAJC) wtedy raczej niekt nie moglby sie do takiego komunikatora przyczepic, poniewaz ewidentnie bylby najlepszy.

PS. Chyba troche zaczynamy robic OT :)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Archer » 01 marca 2004, 16:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Domel pisze:
Archer pisze:Uważam, że ten projekt jest na poziomie rozwoju Mozilli 0.8 - dopiero raczkuje*.
No wiesz, Ty mowisz o softwarze a ja mowie o technologii.

PS. Chyba troche zaczynamy robic OT :)


No to jeszcze żeby nie zostawić niedomówień zamykajac temat - oceniłem nie tylko software - "amatorska" sieć serwerów nie wzbudza zaufania. Mają one ograniczoną pojemność, a czasami zaniemagają (tak ogólnie, albo tylko transport GG czy ICQ).
Łączenie się z sieciami GG i ICQ przez serwery Jabbera mija się z celem, podczas gdy żaden mój znajomy nie używa Jabbera. Bezpośrednie połączenia do sieci to w tym świetle duży plus Mirandy.

p.s. Mirinda obsługuje Jabbera, konto nadal mam, więc jak lawina ruszy to jestem przygotowany ;)
"To, co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz." Georg Christoph Lichtenberg
Archer
 
Posty: 211
Z nami od: 21 maja 2003, 23:41
Lokalizacja: Szigetszentmiklos

Postautor: Domel » 01 marca 2004, 17:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Archer pisze: "amatorska" sieć serwerów nie wzbudza zaufania. Mają one ograniczoną pojemność, a czasami zaniemagają (tak ogólnie, albo tylko transport GG czy ICQ).

Serwerow jest jeszcze wiecej niz komunikatorow. I mozna sobie wybrac te nie-amatorskie czyli swiatowe jabber.org, amessage.info, jabber.cz itp a i z polskich mozna wybrac atman, jabber.wp.pl
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Nerf » 02 marca 2004, 11:43

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Olhado/256 pisze:większość moich znajomych (jeśli nie wszyscy...) widząc mój JID pomyślała, że to mój nowy adres e-mail (podobno poszły nawet jakieś maile pod ten adres...).

Ale jeżeli serwer posiada transport SMTP, to konto Jabbera może służyć również za konto e-mail :).

Olhado/256 pisze:IMHO wprowadzenie takiego formatu to była kolosalna wprost pomyłka.

To było zamierzone działanie. Bo Jabber ma w przyszłości zastąpić e-mail.
I believe that all government is evil, and that trying to improve it is largely a waste of time.
H.L. Mencken
Nerf
 
Posty: 411
Z nami od: 14 stycznia 2003, 22:25
Lokalizacja: Piła-Warszawa

Postautor: Olhado/256 » 02 marca 2004, 12:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Nerf pisze:
Olhado/256 pisze:IMHO wprowadzenie takiego formatu to była kolosalna wprost pomyłka.

To było zamierzone działanie. Bo Jabber ma w przyszłości zastąpić e-mail.

Jakoś nie bardzo to widzę, ale OK, w końcu nie znam się na tym. Na razie bardzo jestem ciekaw jak zastąpi GG :P
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Ludwik » 02 marca 2004, 13:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.6) Gecko/20040207 Firefox/0.8 (gazilla)

Nerf pisze:To było zamierzone działanie. Bo Jabber ma w przyszłości zastąpić e-mail.


IMHo to nie tak.
po prostu składnia "user@serwer/zasób" jest w stosowany w innych otwartych protokołach sieciowych. E-mail, http, ftp... Gdy pierwszy raz usłyszałem o Jabberze właśnie to mi się w nim najbardziej spodobało - że jest spójny z resztą usłóg sieciowych.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

wyskakują mi błedy

Postautor: rudaman » 20 czerwca 2004, 10:42

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1) Opera 7.23 [pl]

przy właczaniu gg wyskakuje błąd
rudaman
 

Poprzednia

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: