MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Projekty: "dodatki" -> "rozszerzenia"

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Yano » 06 lipca 2004, 17:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9 (Yano)

Przypomniało mi się jeszcze jedno.
Jakiś czas temu na polskich stronach projektu OpenOffice.org (nie mówię tu o samozwańczym OO reklamującym się w gazetach) projekt MozillaPL został postawiony jako wzór do naśladowania. Wspomniano tam, że u nas to wszystko ładnie i pięknie, jest zarządzane z góry, każdy zna swoje miejsce, często i szybko wychodzą polskie wersje itd. Zastanawiam się, co by powiedzieli o nas po przeczytaniu tego wątku i czy nadawałoby się to do publikacji. :-?
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: Domel » 06 lipca 2004, 19:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Yano pisze:Jednak nie pojmuję Twojego oślego (no offence) uporu przy trzymaniu się tego nazewnictwa.

Wlasnie tu zelu problem. Powtarzam (nawet juz nie licze ktory raz ale gdizes okolo 5), ze nie jestem przeciwnikiem takiego nazewnictwa ktore zaproponowal Gandalf. Oczywisice naniusl bym drobne zmiany (tak jak zreszta E2rd) ale generalnie jestem za. Naprwade przykre jest ze Gandalf i Pietrka kreuja mnie jako zagorzalego przeciwnika rozszezen. Takze sprawy ja nie widze bo jej nie ma i probuje to przekazac juz w kolejnym poscie ale nie dociera to co do niektorych. O ile Ty, Yano, mogles sie pogobic, szczegolnie ze w kazdym poscie Gandalfa podkredslane jest jakim to ja jestem przecwinikiem rozszezen, o tyle Pietreck i Gandalf (ktorzy aktywnie uczestnicza w dyskusji) powinni, to wkoncu przeczytac/zrozumiec/nauczys sie.

A co do reszty Twojego postu. Zgadzam sie ze wszystkim co napisales. I podspisuje sie absolutnie.

Zaluje jedynie ze Gandalf czyta to co ja napisze na opak. Jesli ja napisze "bialy" Gandalf czyta "czarny". Ale moze jeszcze raz zdementuje, licze na to ze Gandalf to zrozumie bo to jest to wazne. Gandalf pisze ze ja podwazam jego prace i ze uwazam ze on szkodzi Mozilli a ja uwazam diametralnie odwortnie. Kilka razy wyrazalem wielki szacunek i podziekowanie za jego prace (bez wzajemnosci ale tego nie oczekuje to to co robie jest dla mnie misja i powolaniem). Chociaz nie wiem po co to pisze bo chyba i tak niego nie bedzie chcial zrozumiec... :(
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Pitreck » 06 lipca 2004, 20:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

A Domel znow odwraca kota ogonem, ehhh.

Domel pisze:Gandalf pisze ze ja podwazam jego prace i ze uwazam ze on szkodzi Mozilli a ja uwazam diametralnie odwortnie. Kilka razy wyrazalem wielki szacunek i podziekowanie za jego prace (bez wzajemnosci ale tego nie oczekuje to to co robie jest dla mnie misja i powolaniem).


Domel pisze:To Ty nie musze powiedziec ze olewasz TIM


Domel pisze:Jesli chodzi o Ciebie mam tylko do powiedzenia tyle, ze nieprawnie wprowadziles zmiane, tak samo jak nieprawnie zmusiles TIM to tego ze FF i TB sa tlumaczone przez inne osoby.


Do tego wielokrotne zarzuty rzadzenia sie, manipulowania, ignorowania innych.
---
Domel pisze:Chociaz nie wiem po co to pisze bo chyba i tak niego nie bedzie chcial zrozumiec... :(


A ja mialem nadzieje, ze zrozumiesz swoj blad oraz to, jak wielka krzywde wyrzadziles polskiej spolecznosci wokol Mozillowej swoim zachowaniem. Mialem nadzieje, ze zrozumiesz i przeprosisz Gandalfa za te pomowienia.
Niestety, jak widac mylilem sie. Nie dosc ze pomawianie innych przyszlo ci latwa reka, to jeszcze teraz odwracasz kota ogonem i udajesz, ze nie wiesz wogole o co mam chodzi, bo sie ze wszystkim z nami zgadzasz.

Dziwisz sie, ze nikt tego nie bedzie chcial zrozumiec?
Obawiam sie, ze ty sam siebie nie rozumiesz, bo wielokrotnie juz zaprzeczyles samemu sobie.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: walod » 06 lipca 2004, 20:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4.1) Gecko/20031008

Gandalf żałosna jest Twoja retoryka. Stawiasz się jako poszkodowany. Przestań płakać to już się czytać tego nie chce.
Słowa z tego co domel napisał nie zrozumiałeś i jeszcze się rzucasz. Chyba powinieneś się cofnąć do szkoły bo zachowujesz sie jak dziecko a i przy okazji nauczysz sie czytać ze zrozumieniem. I zacznij wkońcu pisać na temat to juz tego spamu sie czytać nie da.

Domel: nie ustepuj, raz juz mu podałeś rekę a on z łaski ja podał (jak probował Ci udowodnić jak kurs akutalizowany średno co miesiąc nie był uaktualniany przez kilka lat :D ) drugi raz jego kolej, miej honor i trzymaj tak dalej. Prawda i tylko prawda a nie spam.
walod
 

Postautor: lenrock » 06 lipca 2004, 20:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9

Dobra odcinając sę od kłótni która jak dla mnie już wcale z tematem zwiazana nie jest to:
Powprowadzałem zmiany na http://mozillapl.org/rozszerzenia/
tzn napisałem że Dodatki to Rozszerzenia, Schematy, Skryptozakładki.
Zaliczania wtyczek do dodatków unikam z powodu przyczyn jakie podał E2rd .
Teraz proszę o przejrzenie czy czegoś nie poprawić i nie ganienie mnie za brzydote strony ;) .

I jeżeli się zgadzacie to temat nazewnictwa i genealogii dodatków bym juz zakończył , "reszta jest milczeniem" (lub przynjamniej powinna , zamiast kłótni)
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: walod » 06 lipca 2004, 20:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.4.1) Gecko/20031008

Pitreck pisze:Do tego wielokrotne zarzuty rzadzenia sie, manipulowania, ignorowania innych.

No i...? Chyba cierpisz na tą samą chorobe co Gandalf -- nie rosumiesz co czytasz. Domel napisał, że chanuje Gandalfa i wielkorotnie go chwalił i jednocześnie napisał, że ignoruje innych zresztą podajac dowod. Czy jedno przeczy drugiemu? Slabo...

Pitreck pisze:A ja mialem nadzieje, ze zrozumiesz swoj blad oraz to, jak wielka krzywde rzadziles polskiej spolecznosci wokol Mozillowej swoim zachowaniem.

Buhaha, Domel czemu zabiłeś Gandalfa :D ? Biedny Gandalf... Domel powiedz mu żeby się rzucił z mostu, powie to zrobi :D

Pitreck pisze:Mialem nadzieje, ze zrozumiesz i przeprosisz Gandalfa za te pomowienia.

Domel przeproś wtedy gdy ten cham - Pitreck przeprosi Cie za nazwaniem Cie chamem.
walod
 

Postautor: Pitreck » 06 lipca 2004, 20:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

Ciekawe czemu odnosze wrazenie, ze walod to Domel pod inna ksywa lub ktos ktorys z jego znajomkow lub rodziny...? :)
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Domel » 06 lipca 2004, 21:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Walod i Pitreck: dajcie juz spokuj bo sie niedobrze robi... :(
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 06 lipca 2004, 21:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

No ładnie....

Baw się tak dalej, Domel.

pozdrawiam,
"Fikcyjny".
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: noktoto » 06 lipca 2004, 21:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9

panowie
prosze skonczcie ta absolutnie bezsensowna dyskusje!!!
tysiace ludzi czeka na polskie wersje ff 0.9.1 i tb 0.7.1
zrobiliscie tyle dobrego, a teraz ma sie to rozleciec bo sie posprzeczaliscie o slowka?
prosze udowodnijcie, ze jestescie powazni, ze szanujecie samych siebie i swoja prace
bardzo prosze
noktoto
 

Postautor: Mysiek » 07 lipca 2004, 00:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Bardzo mi smutno, iż prężna grupa się rozpada i rozumiem powody.
I ludzie, skończcie pisać o "przedszkolnych" kłótniach. Tu chodzi o ciężką
pracę i szacunek do niej, jeśli nie wiecie czym jest ciężka praca to jesteście sami dziecinni (ew. jesteście "karczkami", ale tych raczej tu nie ma, nie ten poziom :) ).
Mam nadzieje, że jakoś się ten problem uda rozwiązać. 3mam kciuki.
Mysiek
 

Postautor: Adrianer » 07 lipca 2004, 01:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616 MultiZilla/1.6.4.0b

jestem przerażony tą kłótnią, a szczególnie jej konsekwencjami.
Dopiero co połapaliśmy się po odejściu Piotrka, i to głównie dzięki Twojej inicjatywie Gandalf, a teraz znowu wisi nad nami niewiadoma przyszłość ;(

Zostawiając tą kłótnię na boku, bo na nią nie mam słów, mam nadzieję, że po urlopie zdecydujesz się dalej pracować przy polskiej grupie Mozilli. Brakuje nam ludzi którzy mogą wziąć sprawę we własne ręce i nią kierować - takim byłeś Ty, takim był Piotrek. Dlatego mam nadzieję, że jednak się namyślisz ;)
Decyzja ale, czy będziesz chciał wrócić, należy wyłącznie do Ciebie.
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Gość » 07 lipca 2004, 01:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040703 Firefox/0.9.1

Mam pomysł.

Jeśli macie różne zdania co do jakiegoś tłumaczenia to wrzucacie na to forum ankete i społeczność wybiera. Proste i szybkie.
Gość
 

Postautor: Roman Frołow » 07 lipca 2004, 01:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040703 Firefox/0.9.1

To byłem ja powyżej
Roman Frołow
 
Posty: 23
Z nami od: 01 września 2002, 02:06
Lokalizacja: Piaseczno

oj źle się dzieje

Postautor: dziadzie » 10 lipca 2004, 16:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

oj smutek ogarnia mnie na ten widok...personalne pretensje jednej osoby moga mieć ogromne konsekwencje dla nas wszystkich - mam nadzieję, że gandalf będzie miał udany urlop i uda mu się odzyskać entuzjazm, dzięki któremu od miesięcy możemy się cieszyć świetnie (a przede wszystkim - coraz lepiej!) spolszczonymi ff i tb - on jak i reszta zespołu odwalają czarną i niewdzięczną (jak widać w tym wątku) robotę, za którą dzięki im po wsze czasy

gandalf - wróć!
dziadzie
 
Posty: 20
Z nami od: 23 czerwca 2004, 10:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gośc » 11 lipca 2004, 01:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.1) Gecko/20040707

Panowie, nic innego nie pozostanie jak zrezygnować z Mozilli na rzecz Opery.
Nigdy bym Was wszystkich nie posądzał o taką zajadłość!
Gośc
 

Postautor: arsmageddon » 11 lipca 2004, 02:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Cholera, ignorowałem ten wątek z racji jego tytułu. Dlaczego? Bo jestem ZU!
Dla mnie czy coś nazywa się dodatek, czy rozszerzenie to jeden wielki pies.
Jako ZU oczekuję po prostu, że ktoś zadecyduje jak i co się nazywa.

No i sobie poczytałem wreszcie wątek...
Niestety nie jestem w stanie - jako uzytkownik Mozi od numeru poniżej jedynki - nie skomentować tego wątku personalnie.

Już wiele miesięcy temu obiecałem sobie nie odpisywać na żadne posty Domela. Dyskusje bowiem z Tobą - Domel to jest absolutna udręka, która kończy się Twoimi atakami ad personam.
Mam nadzieję, że masz satysfakcję z tego do czego doprowadziłeś. Kto następny jest "do odstrzału" na Twojej liście?
Osobiście muszę powiedzieć, że na mojej liście Ty jesteś pierwszy. Niestety jestem tylko ZU.

Cała dyskusja przypomina mi stary kawał o tym "ilu uczestników grupy dyskusyjnej potrzeba do wkręcenia żarówki" - pamietacie?

Jako ZU stawiam nastepujace pytania do MozillaTeamPL:
1. czy zachowanie, a właściwie konsekwencje zachowania Domela pozostaną bez echa?
2. czy odejście Gandalfa też Was satysfakcjonuje?
3. czy ktoś w projekcie podejmuje ostateczne decyzje, czy dylematy dodatków i rozszerzeń będzie gwoździem do trumny MozillaPL?
4. czy zastanawialiście się co było siłą tego projektu i czy takie chamstwo wspiera Was w pracy?
5. to forum od lat było dla mnie oazą profesjonalizmu i przyjazności na oceanie innych forów, na których panoszy się mędractwo, lameria i ambicjonalne przepychanki - co macie zamiar zrobić aby tak pozostało?

Przez cały wątek - przewijało się "dobro ZU" - wymachiwanie nim służy jako "argument ostateczny".
A ja jako ZU sobie wypraszam - nie róbcie ze mnie głupka - dla mnie nie jest problemem czy prefbar nazywa się "dodatek" czy "rozszerzenie" i nie zgłupieję jak zmieni się jego "nadrzędna" nazwa.
Buntowałem się już na tym forum niejednokrotnie i zgryźliwie - a to nt. Firefox'a dawniej Firenird'a daniej Phonix'a , a to nt. przyszłej nazwy MozillaPL, etc. Z jednej strony możliość dsykusji jest cenna i daje szansę na znalezienie najlepszego rozwiązania, z drugiej strony na Boga! - ktoś musi podjąć ostateczna decyzję! inaczej dyskusja przeistacza się w anarchię i dezorganizację.

Tak bardzo dbacie o ZU? Proszę bardzo:
- jak ze strony głownej dostać się do dodatków/rozszerzeń?
- dlaczego wątku o zmianie wygladu loga na stronie głównej można - dwa razy w roku - spodziewać sie na forum "na mur beton"?
- jak ostatecznie bedzie nazywała sie MozillaPL?
- dlaczego istnieją dwie strony głowne FirefoxaPL
- a wiki - jak tam można wejść (dla ułatwienia dodam, że po przejrzeniu kilkunastu wątków na forum udało mi sie kiedyś znależć link i przezornie dodałem go sobie do zkładek)
- a Gazella? - ile godzin pracy poszło na marne?
- a reorganizacja MozillaTeamPL - gdzie?, kto?, jak? - czy już, po kilku miesiącach - wiadomo? Na co czekacie?
-etc. etc.

Informacja, informacja, informacja....
Konkrety, konkrety, konkrety.....

I trzymam kciuki....
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: zwierz » 11 lipca 2004, 05:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Kiedy ktoś wreszcie zamknie ten wątek?
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Dawid » 11 lipca 2004, 08:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

arsmageddon pisze:Cholera, ignorowałem ten wątek z racji jego tytułu. Dlaczego? Bo jestem ZU!

Cytuję tylko kawałek postu, ale zgadzam się z całością...
Piszę w tym wątku mimo nawoływania przez niekórych by go już zamknąć :D Uważam jednak, że niech sobie jeszcze trochę potrwa, niech będzie przestrogą na przyszłość, by nie dopuszczać do takich sytuacji.
Bardzo przykro jest, gdy zniechęca się do pracy kogoś, kto faktycznie dużo wkłada i czasu i serca w to, by Mozilla w naszym wydaniu była coraz lepsza.
Jak widać o wiele łatwiej jest wywoływać burzę niż zrobić coś konkretnego... I szkoda, że ci co robią odchodzą...
Wyjeżdżam teraz na wakacje i sam jestem pełen niepokoju co będzie dalej. Mam nadzieję, że i ja i Ci wszyscy znajomi których namówiłem do Mozilli/Firefoxa nie zostaną nagle tylko z angielską wersją...
A może Gandalf, gdy wróci z wakacji, nabierze jeszcze ochoty by dalej pracować na rzecz MozilliPL, może uda się ustalić jakieś konkretne struktury organizacji, dzięki czemu wszystkim będzie się pracować przyjemnie, a ZU będą dostawać przeglądarkę po kilku dniach od wydania jej angielskiej wersji... Oby tak było.
Pozdrawiam wszystkich i wierzę, że uda się jakoś wyjść z tego impasu, że znajdą się ludzie, którym zależy na dobru ogólnym, a nie tylko swoich osobistych ambicjach.
Dawid
 
Posty: 20
Z nami od: 16 września 2002, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Domel » 11 lipca 2004, 11:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

arsmageddon pisze:- jak ze strony głownej dostać się do dodatków/rozszerzeń?

Nie, dostaniesz sie. Bo nie jest skonczone. Setki razy bylo to tlumaczone. Dlatego warto uzyc Szukaj

arsmageddon pisze:- dlaczego wątku o zmianie wygladu loga na stronie głównej można - dwa razy w roku - spodziewać sie na forum "na mur beton"?

Nie wiem co to jest log ale zgaduje ze chodzi o strone. Moze moje konpetencje w tej sprawie nie sa najwyzsze wiec sprobuje strescic, plan jest taki zeby w czasie reorganizacji to zrobic.

arsmageddon pisze:- jak ostatecznie bedzie nazywała sie MozillaPL?

Nic mi o zmianie nazwy nie wiadomo.

arsmageddon pisze:- a wiki - jak tam można wejść (dla ułatwienia dodam, że po przejrzeniu kilkunastu wątków na forum udało mi sie kiedyś znależć link i przezornie dodałem go sobie do zkładek)

To jest dubel Twojego pierwszego pytania. Wejsc mozesz http://mozillapl.org/pomoc/ z tym ze generalnie chodzi o to zeby pomoc a nie zeby korzystac.

arsmageddon pisze:- a Gazella? - ile godzin pracy poszło na marne?

Dokladnie, tez mi jest smutno ze tyle godzin pracy Ludwika, Wariata i mojej poszlo na marne. Ale coz nikt z nas nie jest szefem gazeta.pl... Coz zycie...

arsmageddon pisze:- a reorganizacja MozillaTeamPL - gdzie?, kto?, jak?

chyna rowniez niedoczytales ale zerknij na to http://mozillapl.org/forum/about-7173.html i narazie nikt nic nie zmienil na http://mozillapl.org/pomoc/reorganizacja ....

arsmageddon pisze:- czy już, po kilku miesiącach - wiadomo? Na co czekacie?

No wlasnie juz na nic nie czekamy, zeby bylo szybciej to ja zgodnie ze zdaniem Gandalfa przyjolem kordynacje.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

PoprzedniaNastępna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: