MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Dość prosty sposób

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Dość prosty sposób

Postautor: Wojciech » 25 sierpnia 2002, 00:14

Przeglądarka: -

Na wykonanej przeze mnie stronie zawsze zamieszczam informację: "strona (serwis) została zoptymalizowana dla przeglądarki ... i rozdzielczości ... (co nie znaczy że w innych będzie źle wyglądała, lub nie wyświeli się w ogóle). Teraz robię następny projekt i w tej informacji na pierwszym miejscu będzie już Mozilla (z odsyłaczem do strony głównej Mozilli). Przynajmniej w ten sposób można zasygnalizować bliźnim, że istnieje coś innego niż - przepraszam za brzydkie słowa - MS Internet Explorer!
Wojciech
 

Re: Dość prosty sposób

Postautor: quiris » 25 sierpnia 2002, 11:14

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:Na wykonanej przeze mnie stronie zawsze zamieszczam informację: "strona (serwis) została zoptymalizowana dla przeglądarki ... i rozdzielczości ... (co nie znaczy że w innych będzie źle wyglądała, lub nie wyświeli się w ogóle). Teraz robię następny projekt i w tej informacji na pierwszym miejscu będzie już Mozilla (z odsyłaczem do strony głównej Mozilli). Przynajmniej w ten sposób można zasygnalizować bliźnim, że istnieje coś innego niż - przepraszam za brzydkie słowa - MS Internet Explorer!

A wg mnie najlepiej zamieścić informację, że strona jest zgodna ze standardami w3c i oczywiście przepuścić ją przez validator kodu: http://validator.w3.org
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Dość prosty sposób

Postautor: E2rd » 25 sierpnia 2002, 21:58

Przeglądarka: -

quiris pisze:A wg mnie najlepiej zamieścić informację, że strona jest zgodna ze standardami w3c

Zgadzam się. Mozilla specjalnie nie dostarcza żadnych bannerów "Best viewed with Mozilla".

quiris pisze:i oczywiście przepuścić ją przez validator kodu: http://validator.w3.org

...a jak już będzie dobrze, to dostaje się w nagrodę ikonkę "Valid HTML" do włożenia na stronę. :D
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Dość prostego sposobu ciąg dalszy

Postautor: Wojciech » 28 sierpnia 2002, 09:26

Przeglądarka: -

Wszystko to, co napisaliście, to święta racja. Ale:
1. Tematem mojej wypowiedzi było propagowanie Mozilli jako przeglądarki internetowej dla zwyczajnego użytkownika komputera i Internetu.
2. Przytłaczającej większości użytkowników Internetu określenia takie jak w3c (pełne czy w skrócie), kodowanie, validacja, tagi a nawet .html czy .gif nie mówią nic, albo bardzo niewiele.
3. Trzeba zwrócić uwagę na marketingowe działanie informacji zawartej np. w eleganckiej czy zabawnej (to zależy od adresatów strony, ale zawsze musi to być gustowne!) ikonce czy banerze z sympatycznym Dinozaurem, jeszcze dodatkowo z informacją, że jest to przeglądarka (no, chyba dobra, skoro o innych nie ma wzmianki... ). Mało kto oprze się, i nie sprawdzi odsyłacza do strony Mozilli. A czy jest ona zachęcająca dla ludzi nie znających Mozilli, to już inna sprawa...
4. W podobny sposób można propagować inne programy pakietu - Kurier wzgl. Kompozytor.

A teraz jeszcze jedna sugestia - należy w pełni zautomatyzować proces importu danych (zakładki, poczta, adresy) z IE i Netscape 4.x, z możliwością umieszczenia danych w wybranym katalogu poza dyskiem C Wingrozy, aby zachęcić użytkowników do korzystania z Kuriera. Ręczne przenoszenie ustawień jest dla większości użytkowników poważnym i zniechęcającym problemem. Wiem, że to się tak łatwo mówi "należy"; niestety nie jestem progrramistą i nie jestem w stanie pomóc. Natomiast mogę przetłumaczyć jakieś teksty wzgl. napisać porządnie po polsku.
Wojciech
 

Re: Dość prostego sposobu ciąg dalszy

Postautor: quiris » 28 sierpnia 2002, 10:01

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:Wszystko to, co napisaliście, to święta racja. Ale:
1. Tematem mojej wypowiedzi było propagowanie Mozilli jako przeglądarki internetowej dla zwyczajnego użytkownika komputera i Internetu.

No to może tak. "Strona jest zgodna ze standardami W3C, dlatego zalecamy jej oglądanie za pomocą przeglądarki Mozilla, która te standardy obsługuje najpełniej." Czy coś w tym rodzaju. Wtedy i wilk syty i owca cała ;-)
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Any Browser

Postautor: MiMaS » 12 września 2002, 10:55

Przeglądarka: -

IMHO jedyne 'poprawne' rozwiązanie to tekst typu: "strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce, więc używaj jakiej tylko chcesz" z linkiem do Viewable With Any Browser

tylko jeszcze trzeba zadbać żeby to była prawda :wink:
MiMaS
 
Posty: 12
Z nami od: 12 września 2002, 10:50

Re: Dość prosty sposób

Postautor: Domel » 12 września 2002, 11:40

Przeglądarka: -

quiris pisze:
Wojciech pisze:Na wykonanej przeze mnie stronie zawsze zamieszczam informację: "strona (serwis) została zoptymalizowana dla przeglądarki ... i rozdzielczości ... (co nie znaczy że w innych będzie źle wyglądała, lub nie wyświeli się w ogóle). Teraz robię następny projekt i w tej informacji na pierwszym miejscu będzie już Mozilla (z odsyłaczem do strony głównej Mozilli). Przynajmniej w ten sposób można zasygnalizować bliźnim, że istnieje coś innego niż - przepraszam za brzydkie słowa - MS Internet Explorer!

A wg mnie najlepiej zamieścić informację, że strona jest zgodna ze standardami w3c i oczywiście przepuścić ją przez validator kodu: http://validator.w3.org

A wg mnie obaj macie racje. Strona musi byc zgodna z W3C ale to nie znaczy ze od razu bedzie zgodna ze wszystkimi przegladarkami. Mysle, ze w takim przypadku powinno sie dodawac odnosnik (ja dodaje button) do Mozilli, poniewaz ona najpelniej obsluguje W3C i prawie w ciemno mozna to zrobic gdy strona nie bedzie miala bledow w walidatorze. Uwazam, ze dodawanie linku typu Best viewed with Mozilla nie jest zle a moze sie tylko przyczynic do wzrostu popularnosci.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Any Browser

Postautor: Domel » 12 września 2002, 11:58

Przeglądarka: -

MiMaS pisze:IMHO jedyne 'poprawne' rozwiązanie to tekst typu: "strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce, więc używaj jakiej tylko chcesz" z linkiem do Viewable With Any Browser

tylko jeszcze trzeba zadbać żeby to była prawda :wink:

Tak to by bylo najlepsze ale uwazam, ze to bardzo ogranicza. Ja kieruje sie zasadami:
1. Strona zgodna z W3C
2. Strona zgodna z najpopularniejszymi przegladarkami, u mnie: Mozilla/Netsape, IE, Opera, Netscape 4. Jesli sie da biore pod uwage tez inne.
3. Strona zgodna z najnowszymi wersjami (i wersjami o jeden numer starszymi) przegladarek
4. Strona musi byc widoczna we wszystkich rozdzielczosciach od 800/600 w gore
Zeby zrobic taka strone trzeba sie bardzo nameczyc bo w wielu przypadkach (szczegolnie Netscape 4, Opera, czasmi IE) robia bardzo dziwne rzeczy. Ktos powie ze to nie jest dobrze ze ograniczam sie tylko do najpopularniejszych przegladarek, ale to nie jest dokonca tak. Ja ograniczam sie do przegladarek obsugojacych najlepiej standardy w3c. W swoich stronach czesto korzystam z CSS, XHTML i JavaScript a to nie jest obslugiwane przez wszystkie przegladarki :( . Dla mnie przede wszystkim jest W3C a potem przegladarki. Dlatego nie moge w swoich stronach umieszczac napisu: strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce bo wtedy musialbym robic strony bez CSS i JavaScript tylko w HTML3.2.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Any Browser

Postautor: MiMaS » 12 września 2002, 18:59

Przeglądarka: -

Domel pisze:nie moge w swoich stronach umieszczac napisu: strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce bo wtedy musialbym robic strony bez CSS i JavaScript tylko w HTML3.2.


mój błąd -- niepotrzebnie użyłem słowa "dobrze".. co prawda "wygląda w każdej przeglądarce" jest troszkę nie po polsku, ale lepiej oddaje to o co mi chodziło -- w każdej przeglądarce jest czytelna i pokazuje tą samą zawartość informacyjną oraz jest (z grubsza) ten sam układ strony.. "każdej" to znaczy każdej rozumiejącej standardy nawet w miarę swoich ograniczeń, a zatem także w lynxie i links(!).. [BTW - sprawdzasz? :wink:]
co oczywiście nie wyklucza korzystania ze standardów a wręcz przeciwnie..
MiMaS
 
Posty: 12
Z nami od: 12 września 2002, 10:50

Re: Any Browser

Postautor: Domel » 13 września 2002, 15:16

Przeglądarka: -

MiMaS pisze:mój błąd -- niepotrzebnie użyłem słowa "dobrze".. co prawda "wygląda w każdej przeglądarce" jest troszkę nie po polsku, ale lepiej oddaje to o co mi chodziło -- w każdej przeglądarce jest czytelna i pokazuje tą samą zawartość informacyjną oraz jest (z grubsza) ten sam układ strony..

Tu sie zgadzam w 100%. Strona powinna byc widoczna (przynajmniej z "grubsza" czyli informaje bez bajerow) w kazdej przegladarce, nawet w lynxie. Dlatego np. nigdy nie zapominam o atrybucie summary (w znaczniku table) jak to jest w wiekszosci stron :(
MiMaS pisze:co oczywiście nie wyklucza korzystania ze standardów a wręcz przeciwnie..

Tu nie dokonca sie zgodze. Kiedys byl tylko HTML teraz jest wiele innych jezykow znacznikowych. Każda przegladarka powinna isc z duchem czasu i obslugiwac nowe standardy proponowane np. przez W3C jednak niektore przegladarki zatrztymaly sie na HTML 3.2 :(. Chodzi mi dokladnie o to jak mam zrobic strone np. z elementami MathML-a skoro tylko Mozilla obsluguje ten jezyk.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Any Browser

Postautor: MiMaS » 13 września 2002, 16:39

Przeglądarka: -

Domel pisze:Każda przegladarka powinna isc z duchem czasu i obslugiwac nowe standardy proponowane np. przez W3C jednak niektore przegladarki zatrztymaly sie na HTML 3.2 :(.

ale nie popadajmy w paranoję - nie można zostać na HTML3.2 z powodu starych przeglądarek.. tym bardziej w sytuacji kiedy przegladarki są coraz lepsze i przeważnie darmowe..

Domel pisze:Chodzi mi dokladnie o to jak mam zrobic strone np. z elementami MathML-a skoro tylko Mozilla obsluguje ten jezyk.

szczerze? nie rób. przynajmniej na razie..
jednym słowem - kompromisy :wink:

a tak jeszcze nawiazując do pierwszego postu tego wątku - osobiście jak widzę tekst "strona (serwis) została zoptymalizowana dla przeglądarki ... i rozdzielczości ... " to najczęściej naciskam [Ctrl+W] (czyli zamykam okno).. niestety to jest odruch i najczęściej nie umiem go opanować.. zatem jeśli chodzi o propagowanie Mozilli to chyba jednak nie tędy droga :-?
MiMaS
 
Posty: 12
Z nami od: 12 września 2002, 10:50

Re: Any Browser

Postautor: Domel » 14 września 2002, 10:55

Przeglądarka: -

MiMaS pisze:ale nie popadajmy w paranoję - nie można zostać na HTML3.2 z powodu starych przeglądarek.. tym bardziej w sytuacji kiedy przegladarki są coraz lepsze i przeważnie darmowe..

Uwazam dokladnie tak samo.

MiMaS pisze:szczerze? nie rób. przynajmniej na razie..
jednym słowem - kompromisy :wink:

Latwo powiedziec. Ale ja musze robic. Narazie pozostaje mi program graficzny i znacznik img a to ma wiele minusow...
Zgadzam sie z Toba ze nie mozna ograniczac sie tylko do jednej przegladarki.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

spokojnie

Postautor: grimfang » 05 października 2002, 23:03

Przeglądarka: -

to może tak:
strona wszędzie działa ok ale i tak polecam MOZILLE
i link
:wink:
ff 1.0.4 osX 10.3.9

yo
grimfang
 
Posty: 84
Z nami od: 09 czerwca 2002, 20:23
Lokalizacja: sosnowiec


Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: