MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

a może by tak....

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

a może by tak....

Postautor: mm » 15 września 2002, 21:34

Przeglądarka: -

Napisać jakie możliwości oferuje mozilla, a których brakuje w msie (przepraszam za brzydki wyraz).

Można też napisać czego nie oferuje (fuj znów brzydkie wyrazy) mozilla i dlaczego :-), ale przy tym to ja się nie upieram.

Tyle, że trzeba by to gdzieś opublikować :-) tzn. gdzieś indziej niż mozillapl - bo to i tak wiedzą czytelnicy/użytkownicy. Ciekawe co na taki artykuł powiedziała by redakcja np. Chip-a. Może warto do nich zadzwonić?
mm
 

Re: a może by tak....

Postautor: Konrad » 15 września 2002, 22:03

Przeglądarka: -

mm pisze:Napisać jakie możliwości oferuje mozilla, a których brakuje w msie (przepraszam za brzydki wyraz).


juz jest:
http://gamersdot.org/compare.html
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gość » 21 września 2002, 13:00

Przeglądarka: -

jest ale w obcym języku i do tego jakoś tak za bardzo fachowo...
Gość
 

Postautor: mm » 12 października 2002, 14:48

Przeglądarka: -

No i co z tego, ze gdzies tam jest? Nawet ja o tym nie wiedzialem (bo i z kad...)

O tym powinno sie gdzies napisac...
mm
 

a może by tak napisać...

Postautor: Wojciech » 12 października 2002, 18:59

Przeglądarka: -

...tylko dokąd? Problem w tym, że artykułem takim mogą być ewentualnie zainteresowane tylko czasopisma Linuxowe. Bowiem redakcje czasopism (i gazet) są zainteresowane tylko następującymi rzeczami:
1. Artykułami reklamowymi, opłaconymi przez autorów.
2. Poczytnymi sensacjami.
3. Artykułami napisanymi przez członków zespołów redakcyjnych.
4. Niektórymi listami od czytelników.

A czy nie odnosicie wrażenia, że większość czasopism komputerowych jest sponsorowana? Bo czym wytłumaczyć fakt, że 90% tematów to M$ pod wszelkimi postaciami: od kuchni, porady, nowości, sposoby, konfiguracje, optymalizacje, przyśpieszanie itd., 9,8% to programy do Wingrozy, a reszta to wzmianki, np. o McIntoshu. Jeszcze przed dwoma laty można było poczytać coś o Linuxie i programach alternatywnych, np. o Operze. Niedawno zapadła jednak głucha cisza. Wręcz sensacyjny był dla mnie artykuł z Chipa, wydanego gdzieś w lecie, w którym bardzo pochlebnie wyrażano się o StarOffice i OpenOffice. Wracając do rzeczy, myślę, że wskazane byłoby zapytać w wiodących czasopismach, czy nie zechcieliby, w imię pluralizmu i demokracji, napisać - w porozumieniu np. z naszymi wspaniałymi moderatorami - jakiegoś sensownego artykułu. mm wspomniał(a) o Chipie - chyba jest to dobry pomysł, bo na inne raczej nie ma co liczyć. No i oczywiście jest Linux +, ale krąg czytelników nie jest tak wielki, a poza tym jego czytelnicy Mozę znają doskonale.

A teraz przyszło mi coś do głowy: spróbujmy opracować listę plusów (minusów też, tak dla picu, żeby nie wyglądało to podejrzanie :wink:), + kilka ładnych zrzutów (np. z wzorami matematycznymi z Mozilla.org) i opublikujmy to w Internecie, choćby na którejś podstronie tego serwisu. Może to posłużyć jako demo, które będziemy pokazywali bliźnim, oraz które będzie można wydrukować i dać niezdecydowanym. Bo sądzę, że nasza osobista reklama więcej pomoże niż informacje prasowe. Ludzie są po prostu leniwi i jak my im czegoś nie zainstalujemy (i skonfigurujemy), to nic z tego.

Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za dłużyzny - nie jestem informatykiem tylko humanistą i to takie gadulstwo (pisarstwo?) to trochę cecha charakteru a trochę zboczenie zawodowe.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: GabrielBaines » 12 października 2002, 20:12

Przeglądarka: -

Wojciechu - przede wszystkim nie musisz przepraszać za obszerną formę swoich wypowiedzi. Naprawdę przyjemnością jest przeczytać na forum wypowiedź napisaną pełnymi zdaniami, jasną i poprawną polszczyzną. Nota bene forum mozillapl.org zdecydowanie wyróżnia się spośród polskiego Internetu nie tylko wysokim poziomem merytorycznym, ale także właśnie przyzwoitym poziomem językowym. Mam nadzieję, że obecnośc (kolejnego?) humanisty pozwoli ten poziom utrzymać, a może nawet podnieść.

Wracając do meritum - proponowałbym rozwinąc Twój pomysł w dwóch kierunkach:
1) prezentacja - przygotowania listy zalet, oryginalnych funkcji oraz korzyści dla użytkownika w formie prezentacji, czyli serii slajdów. Powinny one pokaztwać najciekawsze aspekty Mozilli, oczywiście całość w eleganckiej formie graficznej i dostępna gdzieś na mozillapl.org.
Oczywiście zanim cokolwiek zaczęlibyśmy robić, należałoby się zastanowić i wyraźnie określić dla kogo i po co miałaby byc robiona taka prezentacja.

2) notatki prasowe - kwestię promocji w czasopismach można rozwiązać poprzez notatki prasowe. Działa to w ten sposób: wydawca, czy to papierowego czasopisma czy też serwisu www, potrzebuje do kazdego wydania listy newsów. Niemnie jednak oczywiście przygotowanie i zredagowanie każdego newsa kosztuje (chociażby czas pracy redaktora). Dlatego firmy z branży IT (i nie tylko) często przygotowują same krótkie notatki prasowe i rozsyłają je do branżowych czasopism i serwisów www w formie gotowej do opublikowania. Wydawca dostaje wtedy materiał do opublikowania za darmo, więc jest chętny do jego zamieszczenia. Niezbędne jest jednak, aby dostarczony tekst był zredagowany profesjonalnie i gotowy do publikacji.
Gdybyśmy po każdym nowym wydaniu MozilliPL przygotowali krótką notatkę i rozesłali do wydawców, jest duża szansa że część z nich opublikowałaby ją.

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: a może by tak napisać...

Postautor: Konrad » 12 października 2002, 20:13

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:A czy nie odnosicie wrażenia, że większość czasopism komputerowych jest sponsorowana?


Ja własnie siedze nad najnowszym numerem WWW i czytam wywiad z Markiem Sellem. Na innych stronach tego czasopisma widze zrzuty stron agladanych w win (oczywiscie pod IE, ale nie o to mi chodzi). Jak sie dobrze przyjrzec zauwazymy ze w redakcji uzywaja mks`a :)

A co do listy plusow i minusow: popieram pomysl takiej strony. Sam juz nad tym myslalem. W moim wyobrazeniu wyglada to tak. Kazdy moze zapodac dowolny (anwet najmniej wazny) plus lub minus. Moderator sprawdza czy faktycznie dotyczy to mozilli i umieszcza na stronie. Przy kazdym z plusow i minusow jest formularz aby odwiedzajacy sam ocenil na ile wazny jest dla niego taki plus lub minus. Po kliknieciu submit... hmm, tu za bardzo nie wiem co powinno sie dziac :) Myslalem aby php robil podsumowanie jak dla tego internauty wypadla Mozilla. Ale w sytacji jak na stronie bedzie wiecej plusow wymienionych niz minusow, to niezaleznie od oceny mozia i tak wypadnie na pozytyw. Chyba najlepiej byloby to zrobic na zasadzie porownania Mozi z innymi browserami. Np przed wejsciem na strone php sprawdza jaki internauta ma browser. Jak np bedzie to IE to wysiwetla mu sie cs takiego:
(+)
Mozia ma blokowanie popup a IE nie
Mozia jest crossplatformowa a IE nie
(-)
Mozia ma klopty z niektorymi stronami a IE nie

i tak dalej. Kazdy z tych punktow oczywiscie interanuta ocenia, potem submit... i informacja "wedle Twojej oceny Mozia bardziej Ci odpowiada niz Twoj dotychczasowy browser" lub "zostan przy IE - zdjae sie ze jest on dla Ciebie najlepszy"

i jak? :)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: a może by tak napisać...

Postautor: mm » 13 października 2002, 09:15

Przeglądarka: -

Konrad pisze:i jak? :)


Niezle... ale kto to zrobi?
mm
 

Postautor: pbartecki » 13 października 2002, 09:53

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:2) notatki prasowe
==
Gabriel



Hmmm.... Nie wiem od jakiej pogody to zależy, ale notatki prasowe były pisane przy każdym wydaniu MozilliPL - ostatnio rozesłałem je do ponad 50 osób - pojawia się jednak jedynie kilka procent z nich.
Najbardziej było mi przykro, że o nowym wydaniu jeszcze nigdy nie napisał Linuxnews.pl (to uwaga zdecydowanie poboczna)...

Prezentacja - z całą pewnością. Ma się pojawić pod adresem http://mozillapl.org/dlaczego? i odpowiadać na takie właśnie pytanie ;) Faktycznie sama się tam jednak nie pojawi..

Koniec końców - strasznie się cieszę z tego co mamy,... Miło było oglądać rosnące procenty w sławetnej ankiecie Hogi.pl - jednak zdecydowanie warto to wszystko robic, nawet jesli tak naprawdę jest nas w tej chwili tylko 2 tysiące- jeszcze rok temu było zdecydowanie mniej ;)

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Was, dzięki którym (mi na pewno) jest bardziej wesoło ;)
pbartecki
 
Posty: 705
Z nami od: 03 lutego 2002, 18:31

Postautor: Konrad » 13 października 2002, 11:35

Przeglądarka: -

pbartecki pisze: Hmmm.... Nie wiem od jakiej pogody to zależy, ale notatki prasowe były pisane przy każdym wydaniu MozilliPL - ostatnio rozesłałem je do ponad 50 osób - pojawia się jednak jedynie kilka procent z nich.


To ja sie pochwale, ze na swoje barki wzialem juz dawno www.nt.interia.pl - jakos juz mi sie tak zgadalo z redaktorem, ze wszelkie info o mozilli (w tym i PL), ostatnio takze o Phoenixie pojawiaja sie tam na biezaco. Dodatkowo jak redaktor sam cos znajdzie podsyla mi z prosba o komentarz :) (co prawda to jeszcze nie regula, ale pytal sie co sadze o ostatnio wykrytym bledzie)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: GabrielBaines » 13 października 2002, 11:57

Przeglądarka: -

pbartecki pisze: Hmmm.... Nie wiem od jakiej pogody to zależy, ale notatki prasowe były pisane przy każdym wydaniu MozilliPL - ostatnio rozesłałem je do ponad 50 osób - pojawia się jednak jedynie kilka procent z nich.

Zgadza się - tak to właśnie działa. Zawsze jest to tylko mały procent. Pozostaje zatem nie zrażać się i kontynuować, ewentualnie zwiększając liczbę osób, do których się wysyła. Oczywiście najlepszą sprawą jest mieć kontakt personalny - tak jak Konrad z redaktorem z interii. Gratulacje Konrad!
==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: Konrad » 13 października 2002, 12:06

Przeglądarka: -

pbartecki pisze: Najbardziej było mi przykro, że o nowym wydaniu jeszcze nigdy nie napisał Linuxnews.pl (to uwaga zdecydowanie poboczna)...


czy przypadkiem na linuxnews nie dodaje sie samemu newsow?
http://hedera.linuxnews.pl:8080/sendinfo.php
HOWTO: http://hedera.linuxnews.pl/_news/2002/0 ... /1174.html
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: a może by tak....

Postautor: GabrielBaines » 08 listopada 2002, 08:40

Przeglądarka: -

mm pisze:Napisać jakie możliwości oferuje mozilla, a których brakuje w msie

Jeśli ktoś ma chwilę czasu i czuje się na siłach, prosiłbym aby przetłumaczył na polski listę 101 rzeczy, które potrafi Mozilla, a nie potrafi IE. Następnie tłumaczenie trzeba przesłac do Piotra Barteckiego, z prośbą o opublikowanie na mozillapl.org.
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: Marian » 08 listopada 2002, 10:29

Przeglądarka: -

A przy okazji, dlaczego nie ma mozillp.org notek o wydaniach phoenixa? Pojawia sie plik instalacyjny w dziale pobierz, ale zeby sie o tym dowiedziec trzeba szukac na formum? Nawet Mozilla.org umieszcza notki o phoenixe, ale polski site jest na to za powazny?!
Marian
 

Re: a może by tak....

Postautor: irekc » 08 listopada 2002, 10:43

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:
mm pisze:Napisać jakie możliwości oferuje mozilla, a których brakuje w msie

Jeśli ktoś ma chwilę czasu i czuje się na siłach, prosiłbym aby przetłumaczył na polski listę 101 rzeczy, które potrafi Mozilla, a nie potrafi IE. Następnie tłumaczenie trzeba przesłac do Piotra Barteckiego, z prośbą o opublikowanie na mozillapl.org.


Najgorzej to z tym czasem zawsze... :) Ale chętnie zabiorę się za to.

--
Irek
irekc
 
Posty: 257
Z nami od: 12 lipca 2002, 12:41
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: