MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 15:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Panowie (i Panie). Rozpoczalem dzis rozmowe z ludzmi z MLP-STAFF oraz z MF na temat Polskiej sytuacji. Dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy, ale powstaly tez pytania, na ktore musimy jak najszybciej (DZISIAJ?) odpowiedziec.

1) Musimy zarejestrowac nasz team. Jaka nazwe wybrac? "Firefox.pl" - troche glupio, wszak tlumaczymy tez Thunderbirda, a team bedzie mial w swoich obowiazkach tlumaczenie wszystkich projektow "toolkit". Jakas propozycja?

2) Musze dzis jeszcze (nie musze, ale wowczas znowu sie o tydzien odwlecze) wyslac mail rejestracyjny naszego zespolu.

3) Glowa zespolu (czyli w tej sytuacji ja - chyba, ze macie cos przeciwko?) bedzie mial prawo zatwierdzania patchy CVSowych. Podczas naszego spotkania zle zrozumielismy jedna kwestie. Kazdy czlonek zespolu bedzie mial prawo do CVSa, ale tylko jedna osoba (i jej zastepca) bedzie miala prawo do zatwierdzania patchy (approval).

W sklad zespolu, ktory na razie nazywamy Firefox.pl wchodza:

Zbigniew Braniecki
Marek Stępień
Piotr Komoda
Piotr Pielach
Wadim Dziedzic
Stanisław Małolepszy
Irek Chmielowiec
Paweł Chmielowski

Jeśli coś pomylilem, prosze, poprawcie mnie jak najszybciej.
Oczywiscie w przyszlosci bedziemy mogli dowolnie modyfikowac sklad zespolu, i nie ma zadnej przeszkody aby dzialal on w ramach MozilliPL.
Problemy sa dwa. Po pierwsze nazwa, po drugie, jesli ja mam koordynowac zespol (czyli tak jak dotychczas - komunikacja z MF, Mozilla Europe, prasa, i pomoc przy roznych dziwnych rzeczach jak serwery, bugzilla) to ja musze byc tym ktory zatwierdza, czy wszyscy zgadzacie sie na to?

Prosze, zalatwmy to jak najszybciej, Peter chce nam pomoc i razem z Pikem jeszcze dzis mamy szanse na wlaczenie lokalizacji PR do CVSa! (z poprawionym helpem :) i zmienionymi Schematy Wygladu na Motywy). Wykorzystajmy szanse :)
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: emdej » 24 września 2004, 15:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Gandalf pisze:1) Musimy zarejestrowac nasz team. Jaka nazwe wybrac? "Firefox.pl" - troche glupio, wszak tlumaczymy tez Thunderbirda, a team bedzie mial w swoich obowiazkach tlumaczenie wszystkich projektow "toolkit". Jakas propozycja?

hmm, jezeli mowa o roznych aplikacjach, to moze gecko.pl ? w koncu wszystkie korzystaja z tego silnika...
Gandalf pisze:3) Glowa zespolu (czyli w tej sytuacji ja - chyba, ze macie cos przeciwko?)

nie mam nic przeciwko :wink:
Gandalf pisze: jesli ja mam koordynowac zespol (czyli tak jak dotychczas - komunikacja z MF, Mozilla Europe, prasa, i pomoc przy roznych dziwnych rzeczach jak serwery, bugzilla) to ja musze byc tym ktory zatwierdza, czy wszyscy zgadzacie sie na to?

ok, tylko jedno pytanie - czy dasz rade ?
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej
 
Posty: 417
Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: nikdo » 24 września 2004, 15:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040626 Firefox/0.9.1

Gandalf pisze:1) Musimy zarejestrowac nasz team. Jaka nazwe wybrac? "Firefox.pl" - troche glupio, wszak tlumaczymy tez Thunderbirda, a team bedzie mial w swoich obowiazkach tlumaczenie wszystkich projektow "toolkit". Jakas propozycja?


foxbird? ;-)
(nie... nie mam pomysłu...)

Gandalf pisze:3) Glowa zespolu (czyli w tej sytuacji ja - chyba, ze macie cos przeciwko?)


nic przeciwko

Gandalf pisze: jesli ja mam koordynowac zespol (czyli tak jak dotychczas - komunikacja z MF, Mozilla Europe, prasa, i pomoc przy roznych dziwnych rzeczach jak serwery, bugzilla) to ja musze byc tym ktory zatwierdza, czy wszyscy zgadzacie sie na to?

ok

nikdo

Połączenia PKP prosto z sidebaru: http://dziedzic.org/pkpanel/
nikdo
 
Posty: 421
Z nami od: 20 lutego 2003, 16:30
Lokalizacja: rybnik

Postautor: Ludwik » 24 września 2004, 15:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Nazwa?
Można coś z *birdem, np. polishbird
Można skorzystać ze standardowego sposobu nazywania polskich przedsiębiorstw np. mozimpex
Można wybrać nazwę od czapy, np. kartonik lub Niedźwiedzie Białystok
Można wykorzystać Mozillowe nazwy w języku tłumaczenia, np. Ogniste Lisy
Można wg. starego sposobu zbić coś z pierwszych dwóch liter imion założycieli (Zbigniew, Irek, Marek, Stanisław, Piotr, Paweł) np. Zbir Masta Pipa
UPDATE: Zapomniałem o "Wadimie"! No to jeśli wolicie zamiast "pipa" może być "piwa" ;)
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 15:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Pamietajcie, ze szukamy nazwy dla malutkiej grupy, wyspecjalizowanej w lokalizacji produktow "toolkit". Czyli NIE Mozilla Suite. WYLACZNIE Firefox, Thunderbird, ew. Sunbird czy NVU w przyszlosci.

emdej: no, to poszerzyloby moje obowiazki o kilkanascie klikniec przed nowym wydaniem. Mysle ze dam. Jesli z jakiegos powodu nie dam rady, mam zastepce (btw. kogo?).
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: emdej » 24 września 2004, 15:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Polobirdus
Poloberdus
PL-Mozbird
Ptaki Polskie :wink:
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej
 
Posty: 417
Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: emdej » 24 września 2004, 16:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Gandalf pisze:emdej: no, to poszerzyloby moje obowiazki o kilkanascie klikniec przed nowym wydaniem. Mysle ze dam. Jesli z jakiegos powodu nie dam rady, mam zastepce (btw. kogo?).

hmm, marcoos ?
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej
 
Posty: 417
Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: Domel » 24 września 2004, 16:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:Jeśli coś pomylilem, prosze, poprawcie mnie jak najszybciej.

Uwazam, ze Lenrock tutaj powiniem sie znalesc, jako czlowiek ktory zajmuje sie rozszezeniami i wiki. Rownie Olhado/256 robi swietna robote na forum, E2rd to samo. No i fajnie by bylo jakby znalazl sie i ja :)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Zaznacze jeszcze raz, zeby nie bylo nieporozumien.

Istnieje team MozillaPL - duzy team, duzo roboty. Odpowiada za Wiki, Mantis, Forum, serwis mozillapl.org, lokalizacje Mozilli Suite, CVS i projekt na sf.net.

Istnieje tez team Firefox, ktory zajmuje sie wylacznie lokalizacja dwoch produktow. W ramach tego projektu nie tlumaczymy dodatkow, nie piszemy artykulow, nie ewangelizujemy, nie pomagamy uzytkownikom. Tylko i wylacznie lokalizujemy dwa produkty (no i trzymamy 2 strony reklamowe). Taki jest cel jego istnienia i nie chce go poszerzac, bojac sie, ze utraci swoja moc.

Domel i Lenrock z tego co wiem, nie zajmuja sie aktywnie lokalizacja tych dwoch produktow, dlatego nie wpisalem ich na liste.
Nie bycie w teamie oczywiscie rowniez nie wzbrania od pomocy, team to po prostu ludzie zgloszeni formalnie do MF. I tak jestesmy chyba najwiekszym (przecietny ztcw sklada sie z 3-4 osob).
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 16:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:Domel i Lenrock z tego co wiem, nie zajmuja sie aktywnie lokalizacja tych dwoch produktow, dlatego nie wpisalem ich na liste.

Ja sie zajmuje.

BTW mozna by prosic opis co dana osoba robi w teamie?
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 16:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Zbigniew Braniecki - koordynacja projektow. serwer, bugzilla, prasa
Marek Stępień - owner lokalizacji Firefoksa
Piotr Komoda - owner lokalizacji Thunderbirda
Piotr Pielach - QA Firefoksa
Wadim Dziedzic - help i prawdopodobnie QA Thunderbirda
Stanisław Małolepszy - help i QA
Irek Chmielowiec - CVS
Paweł Chmielowski - lokalizacja Bugzilli, CVS

Domel: nie zauwazylem. Nie znalazlem zadnego twojego sladu aktywnosci na Bugzilli poza tematem NVU 0.3. Tymczasem Bugzilla jest podstawowa forma dzialalnosci naszego teamu.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 16:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Przyznam, ze zadna nazwa mi nie podchodzi... Zostawie chyba Firefox.pl Team. Mam nadzieje, ze Pitreck sie nie obrazi, ze bedac w Firefox.pl Team pracuje nad Thunderbirdem ;)
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 16:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:Domel: nie zauwazylem. Nie znalazlem zadnego twojego sladu aktywnosci na Bugzilli poza tematem NVU 0.3.

No i chyba o to chodzi. Lokalizuje NVU. Wszystkie informacje docieraja do Ciebie na ten temat wiec dziwie sie ze nie pamietasz, ze jestes w grupie tlumaczy NVU.

Gandalf pisze:Tymczasem Bugzilla jest podstawowa forma dzialalnosci naszego teamu.

Staram sie oszczedzac w komentarzach, aczkolwiek wszystke czytam. Przyklad: co po mam sie wypowiadac w schematy vs. motywy. Skoro jestem w mniejszosci.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Cleriic » 24 września 2004, 16:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Drobne poprawki (bugzilla prawdę Ci powie):
Gandalf pisze:Marek Stępień - owner lokalizacji Firefoksa

Wg bugzilii jest też QA Firefoksa

Gandalf pisze:Piotr Pielach - QA Firefoksa

A ja na bugzilli jestem QA Thunderbirda, choć niektóre bugi od czasu do czasu przejmuje też marcoos.
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Re: Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: Cleriic » 24 września 2004, 17:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

Gandalf pisze:1) Musimy zarejestrowac nasz team. Jaka nazwe wybrac? "Firefox.pl" - troche glupio, wszak tlumaczymy tez Thunderbirda, a team bedzie mial w swoich obowiazkach tlumaczenie wszystkich projektow "toolkit". Jakas propozycja?


Może... Polish Gecko Localization Team = PGLT
A może ThunderFox PL - łączy thunderbirda i firefoxa :)

Trudno tak w parę chwil coś ciekawego wymyśleć...
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Re: Team Firefox.pl - pytania, szybkie decyzje...

Postautor: Domel » 24 września 2004, 17:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Cleriic pisze: Polish Gecko Localization Team = PGLT

Mi sie bardzo podoba, zrozumiale dla obcojezycznych i niosace w sobie wlasciwie cala tresc.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gandalf » 24 września 2004, 17:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Domel:
1) NVU nie jest przedmiotem naszych prac w tym momencie, poniewaz nie jest wydawane przez MF
2) NVU pl-PL nigdy nie zostalo wydane oficjalnie, i wyglada na mocno porzucony temat. (gdzie temat lokalizacji 0.4?, temat 0.3 juz chyba WONTFIX, nie?)

Domel, nie czuje tego abys byl czlonkiem teamu lokalizacyjnego, i ani Marcoos ani Pitreck nie mowili nic o dodawaniu Twojej osoby do teamu, a oni wlasnie sa filarami projektu. Nie obrazaj sie, chodzi wylacznie o pragmatyzm. Team jest juz bardzo duzy, ale niewatpliwie jesli bedziesz aktywnie brac udzial w projekcie, a swoja praca spowodujesz, ze projekt bedzie Cie potrzebowal, zostaniesz do niego dodany.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Domel » 24 września 2004, 17:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gandalf pisze:1) NVU nie jest przedmiotem naszych prac w tym momencie, poniewaz nie jest wydawane przez MF

Wlasniej mowiles inaczej. Zreszta nie bardzo rozumiem "nie jest przedmiotem naszych prac w tym momencie" czyli co mam napisac grupt tlumaczy. Ze pokazuje im srodkowy palec i ze to co zrobili jest bez sensu?

Gandalf pisze:2) NVU pl-PL nigdy nie zostalo wydane oficjalnie, i wyglada na mocno porzucony temat. (gdzie temat lokalizacji 0.4?, temat 0.3 juz chyba WONTFIX, nie?)

Wszystko zostalo wytlumaczone na konferencjach i powielone w wiadomosciach.

Gandalf pisze:Domel, nie czuje tego abys byl czlonkiem teamu lokalizacyjnego

No nie wiem co mam napisac. Mysle ze to spora niespodzianka... :( Chyba bede musial ochlonac i przeczytac jeszcze raz.

Gandalf pisze: i ani Marcoos ani Pitreck nie mowili nic o dodawaniu Twojej osoby do teamu, a oni wlasnie sa filarami projektu.

Pitreck napewno tego nie powie :)
Wczesniej rozmawialismy na temat "skladu" napisales wtedy ze rozumiesz moje watpliwosic. Teraz widze ze to bylo chodzilo o to zeby "Domel odpier... ode mnie" :(

Gandalf pisze: Nie obrazaj sie, chodzi wylacznie o pragmatyzm.

Pragmatyzm w czym? Bo nigdy o tym nie rozmawialismy troche trudno kwestionowac uzytecznosc w taki sposob.

Gandalf pisze:Team jest juz bardzo duzy, ale niewatpliwie jesli bedziesz aktywnie brac udzial w projekcie, a swoja praca spowodujesz, ze projekt bedzie Cie potrzebowal, zostaniesz do niego dodany.

Mysle, ze chyba nie. Nie chcem byc nikim drugiej kategorii bo sie takim nie czuje.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dobryk » 24 września 2004, 17:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

A może FireTeam?
dobryk
 

Postautor: Ludwik » 24 września 2004, 18:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; rv:1.7.3) Gecko/20040914 Firefox/0.10

Domelu. Z tego co rozumiem w tym wątku chodzi o to, że Mozilla Fundation stworzyła wymóg formalny wysłania do siebie listy osób pracujących nad lokalizacją programów Mozilla Firefox i Mozilla Thunderbird. Z dokumentu przygotowanego przez fundację wynika, że chodzi wyłącznie o te dwa programy, osobno podkreślono, że nie dotyczy to np. Mozilla Suite.
Także chodzi po prostu o to, żeby precyzyjnie spełnić pewne wymogi. Nie jest to żadna lista zasług dla polskiego środowiska Mozillowego i jestem przekonany, że Gandalf nie miał na celu umniejszania Twoich osiągnięć (np. przy lokalizacji NVU) na tym polu. Twoja praca jest bardzo ważna, ale akurat nie odbywa się w tym zakresie, który interesuje w tej chwili MF.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: