MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Artykuły w Linux+

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Artykuły w Linux+

Postautor: Wojciech » 11 września 2004, 13:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

W wrześniowym numerze Linux+ opublikowano artykuł o rozszerzeniach do przeglądarek, między innymi do Mozilli i Firefoksa. W zasadzie autor skoncentrował się tylko na kilku z nich. Nie zamierzam tu zajmować stanowiska w sprawie tego artykułu jako takiego. Rzecz w tym, że w artykule zamieszczono wykaz "Najciekawsze dodatki do Firefoksa i Mozilli" oraz garść odnośników. W wykazie tym oraz w liście odnośników całkowicie zignorowano nasze tłumaczenia i wersje rozszerzeń oraz nasz serwis internetowy.

Dlaczego?
Nie znam motywów działania Autora tegoż artykułu jak i stosunku Linux+ do MozilliPL. Jednak fakt, że o naszej pracy nie padło ani jedno słowo, może wskazywać na trudności w znalezieniu informacji o nich. Rzeczywiście dział Projekty jest dobrze ukryty a i znalezienie w nim informacji na konkretny temat też nie jest proste, mimo olbrzymiej pracy wielu osób. O Forum już nie wspomnę, tu znalezienie czegokolwiek konkretnego graniczy z cudem.

Wnioski:
Trzeba przyśpieszyć wdrożenie zapowiedzianych zmian organizacyjnych i przebudowy serwisu www oraz Forum. Należy również ładnie zintegrować z serwisem przynajmniej niektóre części Projektów, tak aby np. wszelkie informacje dot. rozszerzeń były łatwo dostępne. Niezależnie od tego trzeba chyba zadbać o lepsze kontakty z mediami i informować je na bieżąco o nowościach. Wiem, że dobrze się pisze "trzeba", ale chyba jest to ważniejsze, niż gonitwa na łeb, na szyję z najnowszymi wersjami, które być może przynoszą prestiż MF, ale nam - niekoniecznie.
I jeszcze jedno "trzeba" - trzeba koniecznie się spotkać i omówić te problemy.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2004, 17:49 przez Wojciech, łącznie zmieniany 1 raz
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: Wojciech » 04 grudnia 2004, 17:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

W grudniowym Linux+ zamieszczono krótki artykuł "Druga wojna przeglądarek...?" Tradycyjnie zamieszczny na końcu artykułu odnośnik to www.mozilla.org/products/firefox , o mozillapl czy firefox.pl tradycyjnie ani słowa. Zaczynam odnosić wrażenie, że Linux+ nas nie lubi?
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: Domel » 04 grudnia 2004, 18:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

No wlasnie tez mnie to zdziwilo.
I nie tylko to bo np przy zestawieniu za lokalizacje FF dostal 5 na 6 (dokladnie nie zacytuje bo nie mam przed soba tego), Opera dostala 6/6 oczywisice to, ze Opera dostala 6/6 to swietna wiadomosc, jednak nie widze (bo oczywisice autor nie napisal dlaczego odejmuje jeden punkt) dlaczego FF ma jakies bledy w lokalizacji (skoro nie dostal maksa to znaczy ze bledy sa). Lub inaczej gdzie lokalizacja Opery jest lepsza od FF. Wydaje mi sie ze obydwu lokalizacjom nie mozna niczego zarzucic (wielki udzial na w tym Wojciech jesli chodzi p FF) i obie powinny dostac 6 punktow. Szczegolnie ze w wczesniejszym Linux+ byl artykul ze FF to _najlepsza_ lokalizacja w Polsce, nie tylko jesli chodzi o przegladarki ale o _wszystkie_ lokalizacje Open Source dostepne po Polsku.

PS
Moze napiszmy do nich protest i prozbe o sprostowanie (jako AviaryPL czy MozillaPL(?)). Bo rozumiem raz mozna cos przeoczyc ale juz n-ty raz z rzedu.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: