MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

"Ciężka" mozilla

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

"Ciężka" mozilla

Postautor: axeld » 21 grudnia 2004, 14:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040115

Zauwazylem, ze pod moim mdk10.0 mozilla chodzi jakos tak "ciezko" - szczegolnie program do poczty. Nie chodzi tu o ladowanie i przegladanie stron, ale ogolnie o cale okna, wybieranie itp.
czy moze byc to wina skorki? czy skorka ma wplyw na szybkosc chodzenia mozilli?
a moze mozna cos w ustawach pozmieniach zeby nie chodzila tak mulasto?

adam
axeld
 
Posty: 20
Z nami od: 26 kwietnia 2004, 17:14
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Gość » 21 grudnia 2004, 14:42

Przeglądarka: Opera/7.60 (Windows NT 5.0; U; en)

To raczej wina tego, że Mozilla używa XUL do wyświetlania interfejsu i AFAIK nic się na to nie da poradzić.
Gość
 

Postautor: gajownik » 21 grudnia 2004, 16:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8a5) Gecko/20041122

Gość pisze:To raczej wina tego, że Mozilla używa XUL do wyświetlania interfejsu i AFAIK nic się na to nie da poradzić.

Pod Windowsem chodzi bardzo szybko (szczególnie ostanie wersje), więc to nie wina XUL. Niestety pod Linuksem jakoś mi się muli. To są błedy podobne do tego: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=248345
gajownik
 
Posty: 143
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 22:22
Lokalizacja: Bytom - miasto bezrobocia i apatii

Postautor: axeld » 21 grudnia 2004, 16:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040115

a czy ten Firefox chodzi tak samo czy moze szybciej?
axeld
 
Posty: 20
Z nami od: 26 kwietnia 2004, 17:14
Lokalizacja: Bytom

Postautor: gajownik » 21 grudnia 2004, 17:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8a5) Gecko/20041122

axeld pisze:a czy ten Firefox chodzi tak samo czy moze szybciej?

A to sprawdź samemu :P Odnośnie samej Mozilli, to powinieneś zainstalować nowszą wersję. Między 1.6, a 1.7 było sporo zmian, np:
Kod: Zaznacz cały
Size and performance have improved dramatically with this release. When compared to Mozilla 1.6, Mozilla 1.7 is 7% faster at startup, is 8% faster to open a window, has 9% faster page loading, and is 5% smaller in binary size.
gajownik
 
Posty: 143
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 22:22
Lokalizacja: Bytom - miasto bezrobocia i apatii

Postautor: KLAPEK » 21 grudnia 2004, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11 FluxBox; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 -=(.Anarchia..KLAPEK..Pokój.)=-

Może to też być specyfika samego MDK [za dużo usług i procesów włączonych?]
Sprawdź stan wolnej pamięci, swapu, miejsca na dysku...
U mnie na P600 @ Slackware nie ma problemów.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2190
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Firefox

Postautor: Titanic » 29 grudnia 2004, 20:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

u mnie chodzi jak "ciężka krowa", natomiast jestem przyjemnie zaskoczony szybkością Mozilli 1.7.5, przeglądając internet zauważyłem, że tu może chodzić o to, że Firefox używa gtk+ w wersji 2.x a Mozilla 1. coś tam... Tak, czy owak jeśli przy 12 otwartych zakładkach (dwie z włączoną javą, a jedna zawiera flasha) i mozilla zabiera mi 51 MB pamięci + 21MB maszyna javy obciążenie procka na poziomie 5-6%, w tym czasie Firefox zwykle się kompletnie zapycha to coś z tą jego "lekkością" jest nie tak :(
Titanic
 

Porównanie z Firefoxem:

Postautor: Titanic » 29 grudnia 2004, 20:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

te same strony, te same zakładki:

Pamięć: 62 MB czyli 10MB więcej
Java -tyle samo
Procek - 5-7% - porównywalnie z tym, co było poprzednio.

Martwi mnie jednak zapychanie się Firefoxa - muli mi po pewnym czasie cały system (zabiera nawet 100-110 MB pamięci, co przy moich 128 jest :( ) przełączenie do innego programu trwa lata mimo półlekkiego desktopu (xfce4). Przy obecnej Mozilli Suite takie siupy mi się jeszcze nie zdarzyły :)
Titanic
 

Postautor: Olhado/256 » 29 grudnia 2004, 20:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041109 Firefox/1.0 (MOOX M2)

FireFox ewidentnie ma jakieś problemy z zarządzaniem zasobami:
http://mozillapl.org/forum/htopic10161-.html
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Testy

Postautor: Titanic » 30 grudnia 2004, 15:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=192321
oraz
http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=192272

Przechodzę do testów:
Pierwsze rozwiązanie dało spadek zużycia pamięci o 10-12 MB, zobaczymy, co się stanie po wyłączeniu Switchproxy (choć lubię i wykorzystuję ten dodatek) :(
Titanic
 

Musze przyznać

Postautor: Titanic » 30 grudnia 2004, 15:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

że pomogło:

Pierwszy sposób na zmniejszenie zasobożerności pamięci a drugi na szybkość przełączania między panelami i oknami - może to efekt placebo, ale jak więcej ludzi to sprawdzi to się przekonamy :)
Titanic
 

Postautor: Olhado/256 » 30 grudnia 2004, 15:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041109 Firefox/1.0 (MOOX M2)

No i nie mogłeś tego napisać w tamtym wątku? :roll:
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Mogłem

Postautor: Titanic » 30 grudnia 2004, 16:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

i prosiłbym moderatora o przeniesienie, choć właściwie pasuje to i tu, i tu - te wątki częściowo się dublują: widzisz tu pisałem, bo chciałem pokazać, że Mozilla suite wcale nie jest taka ciężka, po drugie myślałem, że ta ciężkość FF wynika z wykorzystania innej biblioteki +Gtk niż MozillaSuite (chyba jednak nie), po trzecie nie wiem czy ten mechanizm działa także pod Windowsem.

Mogę już jednak potwierdzić: to nie jest efekt placebo - to u mnie działa :)
Titanic
 

Postautor: nutado » 30 grudnia 2004, 17:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

faktycznie dziala.... :) 49 otwartych paneli: zuzycie pamieci 72MB procesor 0-4 %
nutado
 
Posty: 190
Z nami od: 18 grudnia 2002, 13:45
Lokalizacja: małopolska

Dowaliłem mu! :)

Postautor: Titanic » 30 grudnia 2004, 22:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Dwa otwarte okna - ponad 60 otwartych paneli w jednym z nich, w tym dwa używające javy oraz jeden javascriptu i...

firefox-bin - 67MB obciążenie procesora 13-16%
java_vm - 16,9 MB

I zero problemów przy przełączania między programami, panelami i czymkolwiek innym

No! Nareszcie to nawet nie chodzi tylko zapyla jak mały autobusik :P

Dowód...Obrazek
Titanic
 

Zrobiłem ten sam test

Postautor: Titanic » 31 grudnia 2004, 00:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

na tych samych stronach Mozillą i jednak wypadła lepiej niż FF, nie była to już tak znacząca różnica ale jednak - oprócz interpretacji skryptów javy wypadła na równi z Operą - jestem pod wrażeniem...
Titanic
 


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: