MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

firefox.pl thunderbird.pl

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: tbadoo » 07 stycznia 2005, 02:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Sorry za bluzgi które zaraz polecą i sorry jeśli nie doszukałem mimo że szukałem... no i jeszcze sorry za to jeśli nie tu ale jakoś tyczy się sprawa i FF i TB. No więc zacznę od bluzgów... :-? no kuu....ca mnie weźmie zaraz bo czy to www.firefox.pl wrzucę w adres to mnie przekieruje na http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ czy też www.thunderbird.pl to leci od razu na http://www.mozilla-europe.org/pl/products/thunderbird/. Luuuuudzie.... no co za wiocha.... czy to strony padają nasze co chwila czy jak? Mało to intuicyjne... mało estetyczne... mało nasze polskie... wszędzie odnośniki do podstron [en]... "forum Firefoksa [en]"... "Dokumentacja dla użytkowników [en]... co ja do ch...a jestem [en] czy [pl]??? Było jakoś z listopada że z powodu jakichś kłopotów kilka godzin nie będzie polskich stron i będą przekierowania... ale to był listopad... a teraz? Chcę zassać polską wersję TB już z poprawionym bugiem... no ale nie wiem czy tam to jest czy nie... No cierpliwość na wyczerpaniu więc nie wiem... wytłumaczcie co i jak bo jajo znieść można dosłownie :evil:
Druga rzecz... Czasami instaluję na innym kompie u kogoś FF lub TB, próbuję się połączyć z w/w stronami i... kiszka. Nie wczytuje ich (IE)... jakby blokowało coś... inne wchodzą normalnie... Co dziwniejsze... po ściągnięciu z innych źródeł i zainstalowaniu te strony nie wchodzę też z poziomu FF. O co tu chodzi? :evil:
Nie mam po co żyć więc żyję na złość innym ;P
tbadoo
 
Posty: 97
Z nami od: 26 grudnia 2003, 02:02
Lokalizacja: Głogów <--> UK

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: piotrek84 » 07 stycznia 2005, 03:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Wczoraj obie strony działały super płynnie. Może Gandalf dogadał się z Mozilla Fundation i w końcu Fundacja przejęła domeny? Pisze o tym gdzieś na forum.
Ciekawsze jest to, że na: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/mozilla1x/ ciągle widnieje link do Mozilla 1.7.3 PL :D
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2005, 03:55 przez piotrek84, łącznie zmieniany 2 razy
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: tbadoo » 07 stycznia 2005, 03:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

piotrek84 pisze:Wczoraj obie strony działały super płynnie. Może Gandalf dogadał się z Mozilla Fundation i w końcu Fundacja przejęła domeny? Pisze o tym gdzieś na forum.
Ciekawsze jest to, że na: http://www.mozilla-europe.org/pl/products/mozilla1x/ ciągle widnieje link do Mozilli 1.7.3 :D

No jeśli tak to ja wymiękam... po macoszemu... bo jakżeby inaczej - teraz to tak wygląda... to szkoda gadać... zamiast się rozwijać to polski zespół Mozilli zaczyna podupadać :evil: :evil: :evil:
Nie mam po co żyć więc żyję na złość innym ;P
tbadoo
 
Posty: 97
Z nami od: 26 grudnia 2003, 02:02
Lokalizacja: Głogów <--> UK

Postautor: Pitreck » 07 stycznia 2005, 10:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

Obecne przekierowanie nie jest jeszcze na stale, strony firefox.pl i thunderbird.pl prawdopodobnie powroca jeszcze na chwile w swej "zwyklej" postaci. Ale pod koniec tego miesiaca domeny zmieniaja wlasciciela na Mozilla Europe i beda kierowac uzytkownikow na polskie strony Mozilla Europe. Juz takie zarzadzenie z "gory", musimy sie dostosowac. Szczegoly dlaczego mamy (nie tylko my zreszta) oddac te domeny znajduja sie gdzies na forum, zainteresowanym proponuje aby skorzystali z funkcji Obrazek szukaj.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: marcoos » 07 stycznia 2005, 11:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

tbadoo pisze:kuu....ca mnie weźmie zaraz bo czy to www.firefox.pl wrzucę w adres to mnie przekieruje na http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ czy też www.thunderbird.pl to leci od razu na http://www.mozilla-europe.org/pl/products/thunderbird/. Luuuuudzie.... no co za wiocha.... czy to strony padają nasze co chwila czy jak?


Niezależnie od tego, że serwer, na którym dotychczas wisiały firefox.pl i thunderbird.pl był po prostu kompletnie do bani i co chwila zdychał, i tak mamy prikaz z góry, by podpiąć się pod Mozilla Europe z końcem stycznia.

Co do samej polskiej wersji Mozilla-Europe - strony te nie są oczywiście idealne, postaramy się je ulepszyć.


Mało to intuicyjne... mało estetyczne... mało nasze polskie... wszędzie odnośniki do podstron [en]... "forum Firefoksa [en]"... "Dokumentacja dla użytkowników [en]... co ja do ch...a jestem [en] czy [pl]???


Spokojnie. Na 'starym' Firefox.pl tych materiałów po polsku także nie było, bo ich po polsku nigdy nie było. Tu masz odnośnik do wersji angielskiej.

Chcę zassać polską wersję TB już z poprawionym bugiem... no ale nie wiem czy tam to jest czy nie...


To, co tam jest, to wersja poprawiona.
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: marcoos » 07 stycznia 2005, 11:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

tbadoo pisze:Mało to intuicyjne... mało estetyczne... mało nasze polskie... wszędzie odnośniki do podstron [en]... "forum Firefoksa [en]"... "Dokumentacja dla użytkowników [en]... co ja do ch...a jestem [en] czy [pl]???


A to już jest nieprawda, bo na m-e.org linkujemy do obu forów, polskich na MozillaPL i angielskich na mZine...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: tbadoo » 07 stycznia 2005, 11:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

marcoos pisze:Co do samej polskiej wersji Mozilla-Europe - strony te nie są oczywiście idealne, postaramy się je ulepszyć.

No i trafiłeś w sedno które nie tylko mnie pewnie interesuje. Nie chodzi na jakim serwerze one się znajdują. Ale czy będą w tej formie co dotychczas i będą prowadzone przez ludzi którzy tak jak dotychczas dbali o ich jakość.


Spokojnie. Na 'starym' Firefox.pl tych materiałów po polsku także nie było, bo ich po polsku nigdy nie było. Tu masz odnośnik do wersji angielskiej.

Nie nie... to były przykłady tylko... szukałem po prostu dobrej (bez buga z ssl) wersji instalki TB... o czym informacji nie znalazłem na ME.

To, co tam jest, to wersja poprawiona.

thx
Nie mam po co żyć więc żyję na złość innym ;P
tbadoo
 
Posty: 97
Z nami od: 26 grudnia 2003, 02:02
Lokalizacja: Głogów <--> UK

Re: firefox.pl thunderbird.pl

Postautor: tbadoo » 07 stycznia 2005, 11:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

marcoos pisze:A to już jest nieprawda, bo na m-e.org linkujemy do obu forów, polskich na MozillaPL i angielskich na mZine...

Jak niżej napisałem - chodzi mi o wszystko... nie tylko fora... były tylko przykładem. Layout był ok.. teraz to marna namiastka.
Nie mam po co żyć więc żyję na złość innym ;P
tbadoo
 
Posty: 97
Z nami od: 26 grudnia 2003, 02:02
Lokalizacja: Głogów <--> UK

Postautor: Gandalf » 08 stycznia 2005, 01:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Twoja ocena, choc oczywiscie bardzo cenna, jest jedynie Twoja ocena i byloby wspaniale gdybys nauczyl sie tonowac swoje wypowiedzi, zwlaszcza jesli oczekujesz szacunku od innych.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: tbadoo » 08 stycznia 2005, 01:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Gandalf pisze:Twoja ocena, choc oczywiscie bardzo cenna, jest jedynie Twoja ocena i byloby wspaniale gdybys nauczyl sie tonowac swoje wypowiedzi, zwlaszcza jesli oczekujesz szacunku od innych.

Może nie zauważyłeś, ale mówiłem i oceniałem stronę mozilla-europe, a bardzo ciepło wyraziłem się o jakości i luudziach tworzących polskie odpowiedniki. Za ton jeszcze raz przepraszam.
Nie mam po co żyć więc żyję na złość innym ;P
tbadoo
 
Posty: 97
Z nami od: 26 grudnia 2003, 02:02
Lokalizacja: Głogów <--> UK

Postautor: Gandalf » 08 stycznia 2005, 01:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

zauwazylem, ja jedynie odnosilem sie do tonu... Staram sie przywrocic normalne funkcjonowanie witryn, ale uznalem, ze poki to jest niemozliwe, lepiej aby firefox.pl wskazywal na mozilla-europe niz na nic.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wojciech » 08 stycznia 2005, 12:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

Jeśli wolno mi dorzucić moje 0,0073 Euro - na stronach mozilla-europe w wymaganiach sytemowych stoi: Red Hat Linux 7.0 lub nowszy. :o
Chyba jakieś nieporozumienie? O ile wiem, nasze programy działają np. w Mandrake, SuSE a nawet w Slackware (chociaż tu akurat nie zawsze :wink: ). Brzmi to trochę nieprofesjonalnie. Uważam, że wskazane byłoby podanie zamiast takiej informacji najstarszej wersji jądra, na której pójdzie Mozilla czy pozostałe programy (w praktyce to i tak dla "picu", bo czy ktoś używa dziś jąder serii 2.2? A na 2.4 działają na pewno), oraz - co jest znacznie ważniejsze - podstawowych wymagań odnośnie bibliotek, menadżerów okien wzgl. X.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: Marcin_M » 08 stycznia 2005, 19:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Gandalf pisze: Staram sie przywrocic normalne funkcjonowanie witryn, ale uznalem, ze poki to jest niemozliwe, lepiej aby firefox.pl wskazywal na mozilla-europe niz na nic.


Słusznie, bo ja na przykład dałem button "get firefox" na swojej stronie i kiedy firefox.pl leżał, to oczywiście w miejscu buttona miałem tekst z alt... :-(

A "get firefox" w sumie dałem tylko dlatego, żeby promować _polską_ stronę i docenić jej twórców i 'lokalizatorów' firefoxa.

Pozdr,
MM
Marcin_M
 


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: