MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Import archiwum poczty z Opery.

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Import archiwum poczty z Opery.

Postautor: kaszczor » 06 sierpnia 2005, 09:12

Przeglądarka: Opera/8.02 (X11; Linux i686; U; pl)

Do niedawna korzystałem z programu pocztowego Opery M2. Przestał on jednak mi się podobać i przeszedłem na Thunderbirda. Chciałbym jednak przenieść z Opery do Thunderbirda całe dotychczasowe archiwum poczty. Wchodzę więc w Narzędzia -> Importuj -> Wiadomości pocztowe, ale tam jest tylko możliwość zaimportwania poczty z programu Communicator. Czy jest w ogóle mozliwe ściągnięcią wspomnianego wcześniej archiwum z Opery do Thunderbirda?
kaszczor
 
Posty: 38
Z nami od: 07 grudnia 2004, 15:28
Lokalizacja: Szczecin

Import archiwum poczty z Opery.

Postautor: kaszczor » 14 sierpnia 2005, 05:54

Przeglądarka: Opera/8.02 (X11; Linux i686; U; pl)

Naprawdę nikt nie zna odpowiedzi?
kaszczor
 
Posty: 38
Z nami od: 07 grudnia 2004, 15:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Feydiunn » 14 sierpnia 2005, 11:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.10) Gecko/20050730 Firefox/1.0.6 (Debian package 1.0.6-2)

Najszybciej będzie tak:
  • wyeksportuj pocztę z M2 do pliku w formacie Mbox
  • skopiuj ten plik do katalogu, gdzie TB trzyma swoją pocztę (nie nadpisuj innych plików), np. Profil/Mail/Local Folders
  • obetnij jego rozszerzenie
  • po restarcie TB zaimportowana poczta powinna być w już nowym folderze

Opisany sposób działa z innymi programami (The Bat!, Eudora, KMail), które potrafią zapisywać maile w formacie Mbox.
Feydiunn
 
Posty: 37
Z nami od: 29 grudnia 2004, 10:48

Postautor: kaszczor » 14 sierpnia 2005, 19:49

Przeglądarka: Opera/8.02 (X11; Linux i686; U; pl)

Feydiunn pisze:Najszybciej będzie tak:
[list][*]wyeksportuj pocztę z M2 do pliku w formacie Mbox
W Operze nie ma takiej możliwości. Można tylko wyeksportować: "zakładki Opery", "zakładki jako HTML" i "kontakty Opery". Bynajmniej tak to wszystko u mnie jest.

="Feydiunn"]Opisany sposób działa z innymi programami (The Bat!, Eudora, KMail), które potrafią zapisywać maile w formacie Mbox.
Wygląda na to, że Opera tego nie "potrafi". W związku z tym pytanko. Nie ma innej możliwości?
kaszczor
 
Posty: 38
Z nami od: 07 grudnia 2004, 15:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Feydiunn » 15 sierpnia 2005, 11:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.10) Gecko/20050730 Firefox/1.0.6 (Debian package 1.0.6-2)

kaszczor pisze:W Operze nie ma takiej możliwości. Można tylko wyeksportować: "zakładki Opery", "zakładki jako HTML" i "kontakty Opery". Bynajmniej tak to wszystko u mnie jest.


A próbowałeś prawym myszki na folder z pocztą, eksport i zapisać plik? Po obcięciu .mbs można go wrzucić do profilu TB. Sprawdzałem właśnie, u mnie tak działa.
Feydiunn
 
Posty: 37
Z nami od: 29 grudnia 2004, 10:48

Postautor: kaszczor » 16 sierpnia 2005, 18:48

Przeglądarka: Opera/8.02 (X11; Linux i686; U; pl)

Feydiunn pisze:A próbowałeś prawym myszki na folder z pocztą, eksport i zapisać plik?
Przyznam szczerze, że nie. Myślalem, że można to zrobić wyłącznie przez Plik -> Import i eksport. Ale teraz, jak mi napisałeś już wiem, że mozna inaczej.

Feydiunn pisze:Po obcięciu .mbs można go wrzucić do profilu TB. Sprawdzałem właśnie, u mnie tak działa.
U mniw też już działa. Wielkie dzięki za podpowiedź i pomoc.
kaszczor
 
Posty: 38
Z nami od: 07 grudnia 2004, 15:28
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: