MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox źle otwiera stronę? Zajrzyj tutaj.

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox źle otwiera stronę? Zajrzyj tutaj.

Postautor: Olhado/256 » 29 marca 2005, 16:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050328 Firefox/1.0.2 (MOOX M2)

Jeśli Firefox źle otwiera jakąś stronę, w 99% przypadków jest to wina strony, a nie Firefoksa - a zatem trafiłeś na złe podforum. Odpowiednie podforum do zgłaszania tego typu problemów to Standardy WWW i źle działające strony. Zanim jednak pójdziesz tam i założysz temat, zrób nam przysługę i:
1. Wejdź na stronę http://validator.w3.org/ i sprawdź, czy strona, z którą masz problemy, zawiera jakieś błędy. Jeśli zawiera, oznacza to, że strona nie jest zgodna ze standardami i Firefox ma pełne prawo wyświetlać ją źle. W takim wypadku przejdź do punktu 4.
2. Wejdź na stronę http://jigsaw.w3.org/css-validator/ i zrób to samo, co w punkcie pierwszym. Jeśli strona ma błędy - przejdź do punktu 4.
3. Sprawdź, czy w konsoli JavaScript (znajdziesz ją w Firefoksie w menu Narzędzia) nie pojawiają się jakieś błędy. Jeśli się pojawiają - przejdź do punktu 4.
4. Jeśli w powyższych trzech punktach nie stwierdzono na stronie żadnych błędów, a mimo to wyświetla się ona źle w Firefoksie - zgłoś to na wspomnianym podforum. Jeśli strona zawiera błędy i jesteś jej webmasterem - przeczytaj ten wątek. Jeśli nie jesteś webmasterem strony - zgłoś problem webmasterowi. Jeśli webmaster zignoruje twoją sugestię, albo będzie ci wciskał, że strona jest dobra, tylko Fx ma błędy - zgłoś stronę do Osiołków.

FAQ:
1. "Ale jak to się dzieje, że Internet Explorer wyświetla tę błędną stronę dobrze?" - IE wyświetla strony w sposób niezgodny z jakimikolwiek standardami, dlatego wiele błędnych stron działa w nim dobrze, a wiele poprawnych - źle. To, że jakaś strona działa w IE, nie jest żadnym argumentem.
2. "Dlaczego Firefox nie może być bardziej tolerancyjny wobec źle napisanych stron?" - bo jego twórcy wybrali taką politykę. Ma to za zadanie zmusić webmasterów do pisania poprawnych stron.
3. "Ale mi się nie podoba taka polityka!" - w takim razie zmień przeglądarkę. Pod żadnym pozorem nie próbuj nam uświadamiać jak głupia jest ta polityka i nie sugeruj, że powinniśmy ją zmienić. Po pierwsze - my nic nie możemy zmienić, bo decyzje zapadają w Mozilla Foundation, a po drugie - wielu z nas jest tutaj właśnie dlatego, że uważamy tę politykę za słuszną.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: