scroll
Moderator: Pomocy?!
Posty: 8
• Strona 1 z 1
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5
Object, albo div z „overflow: auto”?
- athantor
- Posty: 911
- Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
- Lokalizacja: Białystok
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5
seba pisze:PS w taki sposób uzywa się scrolli zgodnie ze standardami? pytam dla pewności
W tym wypadku same scrole, jako takie, nie są używane, w tego słowa znaczeniu. To mechanizm przeglądarek tak reaguje na fakt, że wnętrze się nie mieści w podanych wymiarach.
Dokument, który zapodałem, jest zgodny syntaktycznie ze standardami, a „skrole” są uzyskiwane ceesesem, który ma nie wielki wpływ na semantykę, czyli tak, są zgodne ze standardami
seba pisze:Czy są z tym jakies problemy?
We współczesnych przeglądarkach pewnie nie.
seba pisze:W sumie nieczęsto widuje się to rozwiązanie (a przeciez takie scrolle sa super)?
http://www.chrome.pl/
- athantor
- Posty: 911
- Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
- Lokalizacja: Białystok
- dexter
- Moderator
- Posty: 8492
- Z nami od: 02 października 2004, 21:30
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5
Zauwazylem ta dyskusje. Bardzo piekny przyklad z tym object. Mampytanko w zwiazku z tym. Czy jest jakas funkcja xhtml ktora wgrywalaby w sposob dynamiczny strone w miejsce tego znacznika object. Chodzi mi o podobna a wrecz adekwatna rzecz do iframe??
- cheli
- Posty: 7
- Z nami od: 10 stycznia 2006, 01:00
- Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5
Z tego co się orientuję, jeśli chcesz zrobić scrollowane okno to możesz użyć object zamiast iframe. Natomiast jeśli chcesz użyć object do okna bez przewijania (niewidoczny scroll) to będziesz miał problem z IE, który scrolla nie ukrywa przy braku przewijania. W tym przypadku object działa podobnie jak iframe dla przeglądarek takich jak Firefox, Opera. Dla IE pewnie jest jakiś myk, ale ja go nie znam.
Zasadniczo możesz użyć iframe w xhtml transitional.
Zasadniczo możesz użyć iframe w xhtml transitional.
- harp
- Posty: 8
- Z nami od: 22 grudnia 2005, 16:12
Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5
Sorki moze nie sprecyzowalem dokaldnie swojegopytnia. Chodzi mi o to abym mial linki na stronie i za pomoca tych odnosnikow wgrywla by mi sie tresc strony w okresone mijesce. Tak jak w php (include). Pytam o to bo nie dysponuje serwerem php. a taki troche ciezko znalesc za darmo .
- cheli
- Posty: 7
- Z nami od: 10 stycznia 2006, 01:00
- Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Posty: 8
• Strona 1 z 1
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]
