MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox nightly prywatny installer

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Firefox nightly prywatny installer

Postautor: przepla » 04 kwietnia 2004, 21:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040403 Firecow/0.8.0+ (Firefox/0.8.0+ rebrand)

Witam,

Pod adresem http://mozilla.przemyslaw.plaskowicki.name umieściłem quick and dirty instaler nightly firefoxa z 3 kwietnia 2004. Niby nic szczególnego, ale oprócz instalowania tego nightly instaluje także troszkę dodatków.

Powstał on jako efekt uboczny eksperymentów z Inno Setupem, faktem że extensiony wolę instalować do katalogu Firefoxa i że lubię mieć w miarę nowe nightly. Takie rozwiązanie umożliwia automatyzację upgradów.

Używam też go do ewangelizowania kolegów z pracy, którzy na gołego firefoxa się skarżą, że ma mało funkcji i nie chce im się ściągać dodatków.

Jeśli komuś się przyda takie coś to mogę to co robię publikować na webie. W końcu i tak będę robił te installery dla siebie. Myślicie że warto?
<i>When in doubt, go to the library.</i> - Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)
przepla

Z nami od: 26 kwietnia 2003, 22:32

Postautor: Gandalf » 04 kwietnia 2004, 22:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040326 Firefox/0.8.0+

Nie mam niestety Windows aby przetestowac Twoje buildy, ale jesli uzytkownicy (i Ty oczywiscie :)) beda zainteresowani moge udostepnic Ci miejsce na firefox.pl :)
Gandalf

Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37

Postautor: przepla » 04 kwietnia 2004, 22:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040403 Firecow/0.8.0+ (Firefox/0.8.0+ rebrand)

Eee tam, to żaden build. Ściągam najnowsze nightly w zipie z mozilla.org, odpalam Inno Setupa i tyle. Na buildach to się trzeba znać ;-). Jedyne co jest tu więcej, to automatyczna instalacja extensionów i pluginu do flasha.

Ponieważ w pracy jestem odpowiedzialny za robienie instalerów do gier przez nas produkowanych, ten projekt wyszedł się rozpoczął jako test-bed do zaawansowanych instalacji.

A za propozycję miejsca dziękuję, zawsze się przyda jeśli będzie zainteresowanie ludności (na razie płatne konto w Republice powinno wystarczyć) :-D.
<i>When in doubt, go to the library.</i> - Ron Weasley (Harry Potter and the Chamber of Secrets)
przepla

Postautor: marcoos » 04 kwietnia 2004, 22:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040330 Firefox/0.8.0+ (marcoos)

Ja tylko chciałbym dodać, że rozdawanie użytkownikom końcowym nightlies jest niekoniecznie najlepszym pomysłem. Nightlies są wyjątkowo niestabilne, często nawet nie całkiem funkcjonalne (nie wspominając o tym, że English-only).

IMHO kolegom póki co lepiej rozdawaj Firefoksa 0.8.
marcoos
Moderator

Z nami od: 12 października 2002, 10:25

Postautor: przepla » 04 kwietnia 2004, 23:03

No, nightly w przeciwieństwie do 0.8 mają już importowanie ustawień z IE. A ostatnie buildy są już dość dobre (http://www.squarefree.com/burningedge/).

Ale jestem świadomy zagrożenia (o czym lojalnie ostrzegam przy instalacji:
This version of Mozilla Firefox contains one the latests nightly (which means that it does not need to work stable!) builds

no i moi znajomi to pracownicy softwarowej firmy deweloperskiej, więc zwykli końcowi userzy to nie są.

Fakt, że zastosowanie tego "tworu" jest dość niewielkie i dlatego się właśnie na tym forum pytam czy jest sens w ogóle coś z tym zrobić.
przepla

Postautor: Adrianer » 10 kwietnia 2004, 19:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.3.0e

przepla pisze:Fakt, że zastosowanie tego "tworu" jest dość niewielkie i dlatego się właśnie na tym forum pytam czy jest sens w ogóle coś z tym zrobić.

jeśli chodzi o wersje stabilne to napewno jest sens. Ja np. od roku eksperymentuje z takim czymś, ale na Mozilli Suite, choć z powodu braku czasu i innych jeszcze żadna finalna wersja się nie ukazała.
Taki Firefox z 15 do 50 dodatków + inny schemat domyślny (najlepiej gramodern for firefox :D ) to byłaby super rzecz (możeby mnie skłoniła do przesiadki z Suite na firefoxa ;) )
Adrianer
Moderator

Z nami od: 15 maja 2002, 17:37

Postautor: przepla » 10 kwietnia 2004, 22:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040407 Fireimpala/0.8.0+ (Firefox/0.8.0+ rebrand)

Adrianer pisze:Taki Firefox z 15 do 50 dodatków + inny schemat domyślny (najlepiej gramodern for firefox :D ) to byłaby super rzecz (możeby mnie skłoniła do przesiadki z Suite na firefoxa ;) )

No to mogę zapewnić, że kiedy tylko wyjdzie wersja 0.9 (i na firefox.pl pojawi się polski language pack) to z całą pewności coś takiego powstanie.

Gandalf się zaofiarował z miejscem, więc nawet jest gdzie umieścić.

NB. w tej chwili installer zawiera 30 dodatków i największy problem mam ze sprawdzaniem czy przypadkiem, którychś z nich nie został zaktualizowany -- może zna ktoś jakąś szybką metodę?
przepla

Postautor: Adrianer » 10 kwietnia 2004, 22:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.3.0e

przepla pisze:największy problem mam ze sprawdzaniem czy przypadkiem, którychś z nich nie został zaktualizowany -- może zna ktoś jakąś szybką metodę?

Jest kilka możliwości jakby to zrobić:
-dodać każdą stronę dodatku do zakładek i ustawić w Mozilli, aby sprawdzał czy strona została zaktualizowana (co niestety ale nie zawsze działa :( )
-na stronie na której będzie ten firefox dać taką mała listę z nazwą dodatku, aktualną wersją zamieszczoną i możliwością wysłania jednym kliknięciem informacji o nowszej wersji
Adrianer
Moderator

Z nami od: 15 maja 2002, 17:37

Postautor: przepla » 10 kwietnia 2004, 23:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040407 Fireimpala/0.8.0+ (Firefox/0.8.0+ rebrand)

Albo coś co właśnie przyszło do głowy (i chyba jest najlepszym wyjściem dla extensionów z mozdev.org) wyciąganie tychże z CVSa...
Dzięki za zwrócenie uwagi na opcję sprawdzania aktualizacji stron w bookmarkach, to jest to co się przyda do poza mozdevowych extensionów...
przepla

Wróć do Rozszerzenia dla pakietów SeaMonkey i Mozilla Suite