MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Inne często zadawane pytania


Ikona pod Windows 98: Zamiast ikony Firefoksa, w lewym górnym rogu okna i na Pasku Zadań widzę domyślną ikonę Windows. Co jest?

System Windows 98 nie obsługuje ikonek o takiej liczbie kolorów. Należy pobrać odpowiednią ikonkę i umieścić ją w katalogu instalacyjnym w \chrome\icons\default.


Połączenie się ze stroną BPH Sezam jest niemożliwe z powodu braku wtyczki podpisującej transakcje, skąd ją wziąć?

Problem najprawdopodobniej leży gdzieś po stronie Banku BPH, niestety nie udało się go zlokalizować. Strona Banku próbuje pobrać stosowną wtyczkę jednak nie jest on instalowany w systemie, a czasami próba jego instalacji powoduje błąd i zamknięcie Firefoksa. Skoro nie chce zadziałać automatycznie zainstalujmy potrzebny komponent samemu.

  1. Na początek potrzebujemy instalacyjnej wersji którą pobierzemy ze strony Banku BPH. Należy kliknąć link prawym klawiszem myszy i wybrać opcję Zapisz element docelowy jako.
  2. Teraz trzeba rozpakowac instalkę, jest to po prostu plik spakowany ZIPem ze zmienionym rozszerzeniem. Zmieniamy więc nazwę paczki z SignPluginInstall.xpi na SignPluginInstall.zip i rozpakowujemy plik do jakiegoś tymczasowego folderu.
  3. W środku znajdziemy między innymi dwa pliki: NPSignPlugin.dll i npsign.xpt obydwa kopiujemy do folderu wtyczek Firefoksa: C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\ (Windows)
    Uwaga: Podczas tej operacji Firefox powinien być wyłączony.

I już. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki wszystko powinno działać. Operację trzeba powtórzyć jeśli Bank BPH zmieni komponent szyfrujący czyli co kilka miesięcy.


Rozszerzenia: Jak zainstalować w polskim Firefoksie rozszerzenie w innym języku i uniknąć "czerwonych liter" na dole okna przeglądarki?

  1. Zainstaluj rozszerzenie i zamknij przeglądarkę.
  2. Uruchom przeglądarkę z parametrami -UILocale en-US -contentLocale US (przeglądarka się nie uruchomi).
  3. Uruchom przeglądarkę z parametrami -UILocale pl-PL -contentLocale PL (przeglądarka uruchomi się z błędem).
  4. Zamknij przeglądarkę i usuń plik XUL.mfl (system Windows), lub XUL.mfasl (system GNU/Linux) z profilu.

Po ponownym uruchomieniu przeglądarki rozszerzenie powinno poprawnie funkcjonować.

Tę stronę ostatnio zmodyfikowano o 19:30, 18 lip 2006.

Osobiste:

Akcje:

:

Pomagają nam:

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: