MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kłopoty ze ściąganiem maili :(

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Kłopoty ze ściąganiem maili :(

Postautor: Piotrek_J » 17 marca 2005, 20:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Witam,

Zakładam, że temat o którym piszę pojawiał się już na tym forum jednak nie mogę go odnaleźć ...
Problem wygląda następująco - TB łączy się z serwerem, wyświetla się informacja "Odbieranie 1 z 9" po czym ... nic się nie ściąga :( ...
To mój drugi dzień korzystania z TB i drugi problem ... Dużo jeszcze będzie takich niespodzianek?

Pozdrawiam,
Piotrek_J
Piotrek_J
 
Posty: 12
Z nami od: 15 marca 2005, 14:50

Postautor: Stef » 17 marca 2005, 21:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050302 Firefox/1.0.1 Fedora/1.0.1-1.3.2

Tak pojawił się:
http://mozillapl.org/forum/about-11867.html

Pozdrawiam
Stef
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Piotrek_J » 17 marca 2005, 22:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Niestety nie jest to konto na Onet.pl lub też w innym serwisie darmowym, a konto w pracy gdzie dostęp jest jedynie przez programy typu TB, OE itp.

Liczę na dalszą pomoc ...

Pozdrawiam
Piotrek_J
 
Posty: 12
Z nami od: 15 marca 2005, 14:50

Postautor: Stef » 17 marca 2005, 23:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050302 Firefox/1.0.1 Fedora/1.0.1-1.3.2

A jak z administaratorem, jak jest nastawiony do Thunderbirda?
Może by pomógł (w końcu od tego jest)?
Ewentualnie użyj domyślnego klienta pocztowego waszej firmy, ściągnij wszystko, i Thunderbird powinien zacząć ściągać maile.. tak mi się wydaje.

Stef
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Re: Kłopoty ze ściąganiem maili :(

Postautor: Voy » 18 marca 2005, 10:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Piotrek_J pisze:... Problem wygląda następująco - TB łączy się z serwerem, wyświetla się informacja "Odbieranie 1 z 9" po czym ... nic się nie ściąga :( ...

Ja mam tez taki problem i jak na razie nie znalazłem rozwiazania. Zauważyłem, że ten problem dotyczy wiekszych przesyłek - u mnie ok. 4 MB. W Outlooku Exp. przy ściaganiu takich przesyłem OE pyta sie czy kontynuowac, bowiem serwer nie odpowiedzial w ciagu 60 sekund. Jesli bede czekał dalej to przesyłka po dwóch, trzech komunikatach sie ściągnie. TB nie pyta sie i kończy komunikacje z serwerem. Wówczas trzeba wejś na serwer pocztowy poprzez www i tam obejrzec tą wielka przesyłkę i ja usuną z serwera. Wówczas TB bedzie ściagał poprawnie, aż do napotkania kolejnej dużej paczki.
ALE TO NIE JEST ROZWIĄZANIE!!! :evil: :evil:
Gdzieś w parametrach TB powinno sie dac to ustawic (aby nie zrywał komunikacji z serwerem jeśli ten nie odpowiada przez jakis czas) ale gdzie ? Nie wiem.
Voy
 

Postautor: Kubu$ » 18 marca 2005, 11:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Nie jestem pewien czy to to ale..
Sciągnij about:config do TB z tąd
Następnie znajdz wpis mail.pop_3_response_timeout i zmień jego wartość na wyższą
Kubu$
 
Posty: 346
Z nami od: 18 stycznia 2005, 21:53
Lokalizacja: DG

Postautor: Voy » 18 marca 2005, 13:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Kubu$ pisze:Nie jestem pewien czy to to ale..
Sciągnij about:config do TB z tąd
Następnie znajdz wpis mail.pop_3_response_timeout i zmień jego wartość na wyższą


Dzieki, tego szukałem - GENIALNE!!!! 7 MB sciaga sie dwie minuty ale sie ściaga! A tak swoja droga, czemu na oficjalnej stronie TB nie ma wyjasnienia parametrów programu? To jest problem pewnie mnóstwa ludzi, a dopiero teraz ktos wyjasnił - jeszcze raz serdeczne dzieki.

TB jest MOCNY - ale dokumentacja kiepska (a może znaleźc nie umiem).
Voy
 

Postautor: piotrek84 » 18 marca 2005, 14:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: