MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przyszlosc Mozilli Suite...

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Olhado/256 » 12 marca 2005, 11:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

Ludwik pisze:Wykupiono tylko jedną reklamę Firefoksa w niefachowych pismach.

Dodajmy: reklamę sfinansowaną przez samych fanów Fx, a więc ludzi, którzy już byli przekonani. MoFo naprawdę nie wkłada aż tak wiele wysiłku w promocję Fx - on się sam promuje i promują go fanatyczni wręcz użytkownicy (tak, u nas też jest wielu fanatyków).

A jak czytam, że jednym z elementów upodobnienia Fx+Tb do MS jest przeniesienie Opcji w inne miejsce to mam wrażenie, że zwykły konserwatyzm z was wyłazi. Przecież przyzwyczajenie się do nowego położenia opcji to kwestia 2-3 dni. Powtarzam więc propozycję, która już tu padła - pozbądźcie się uprzedzeń, poużywajcie duetu Fx+Tb przez tydzień-dwa, a POTEM dodawajcie do niego to, czego wam brakuje. W przeciwnym wypadku może was ominąć wiele ficzerów, które są bardzo wygodne, ale INNE, niż w MS.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Grzesiek M » 12 marca 2005, 14:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050226 Firefox/1.0.1

wiele osób mówi o zbytnim podobieństwie Firefoxa do IE.

prawda jest taka, że IE odniósł sukces także przez bardzo prosty interfejs. Przypomnijmy sobie zamierzchłe czasy Netscape Comuunicator 4. Wielki, ociężały pakiet programów, w którym by coś szybko zrobić trzeba było czekać kilkadziesiąt sekund na uruchomienie samego programu. Explorer uruchamiał się od razu. Drugą ważną rzeczą jest jego skomplikowanie, funkcje w obu programach prawie takie same (mam na myśli samą przeglądarkę). Ale w IE interfejs był o wiele prostrzy. I przy tym ławiej się obsługiwało samą przeglądarkę. Wiadomo, że żadko używamy konkretnie danego programu, większość czasu spędzamy na oglądniu stron. Explorer miał wielką zaletę, która pojawiła się w Mozilli stosunkowo późno (chyba 0.92) -autouzupełnianie paska adresu. To znacznie skraca czas.

Weźmijmy interfejsy wszystkich wiodących przeglądarek -Firefoxa, Internet Explorera, Opery, Konquerora i Galeona. Wszystkie mają juednakową cechę -jak najmniejszy interfejs samej przeglądarki w pierwszym spojżeniu (mam na myśli program po uruchomieniu). Sprawia to szybki dostęp do tego, co nas interesuje w sieci, a nie do zagłębiania się w konfiruracje. W przypadku Mozilli Suite jest inaczej -interfejs jest lekko przeładowany, sprawia wrażenie wielkiego i łatwo się w nim zgubić. To niekorzystnie wygląda

Drugim innym elementem jest innowacyjność technologiczna -M Suite jest raczej archaiczny. Brak w nim podstawowych funkcji Firefoxa -jak np. świetnej obsługi rozszerzeń. Dodatkowo przypomnę czas uruchamiania i szybkości działania programu -w Firefoxie jest bardzo dobrze zoptymalizowany kod. Jeśli zainstalujemy sam moduł Nawigatora z MSuite zajmuje chyba dwa razy więcej miejsca i wolniej to działa. Dodatkowo podczas standardowej instalacji można nie instalować Kuriera Poczty, a nie da się ominąć Kompozytora (który ma w dodatku o wiele mniej funkcji niż Nvu). To sprawia nie nastawia niekorzystnie.

Owszem przydała by się większa integracja FF i TB. Punktem wyjścia mogłoby być Microsoft Office. -jeden instalator, bardzo dobre możliwości wyboru elementów pakietu (mniej używane funkcje instalujemy jako rozszerzenia) i świetne zinetgrowanie (wszystkie programy lądują w jednym miejscu na dysku i współdziałają ze sobą bardzo dobrze). Można by przy tym pomyśleć o wspólnych plikach konfiguracyjnych (jak w Mozilla Suite) i wspólnym konfiguratorze (który zawierał by odpowiednią ilość opcji -zależy co zainstalujemy). Zostańmy przy instalacji -może się zdażyć, że zaczniemy potrzebować coś nowego. Uruchamiamy wtedy instalator (jak pod Office) i dodawamy lub usuwamy odpowiednie opcje).

Można by stworzyć skórki nawiązujące do Mozilla Suite i także zostawić te nowe.

Aha, jeszcze interfejsy -fajna by była opcja wyboru podczas pierwszego ruchomienia interfejsu programów z pakietu -żeby wyglądały tak jak teraz czy jak Mozilla Suite
Grzesiek M
 

Postautor: kupczak » 12 marca 2005, 15:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Jestem trochę zawiedziony tym co zrobiła MoFu z tego względu, że próbują uśmiercić MS (Mozilla Suite of kos :P) w końcu gdyby nie ten pakiet to w życiu bym nie siedział na produktach MoFu, a dopiero od niedawna korzystam z FF, gdyż większość opcji, które oferowała MS nie było mi potrzebnych. Jeżeli wersja 2.0 FF nie będzie czymś w rodzaju hybrydy FF 1.0 i aktualnej MS 1.8 to napewno wielu użytkowników się odwróci i przejdzie do dużego O albo wróci do IE już w wersji 7.0 :(
kupczak
 
Posty: 7
Z nami od: 15 marca 2004, 20:03
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Grzesiek M » 12 marca 2005, 16:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050226 Firefox/1.0.1

IE 7 nawet jeśli się pojawi to moim zdaniem nie będzie to dobry program... może mieć funkcje spotykane w Firefoxie jak panele. Ale stary silnik niezbyt dobrze będzie się trzymał standardów i być może będzie nadal wolno działał. Chyba, że coś zmienią...

Dodatkowo przeglądarka ma być już tylko pod Windowsy z rodziny NT5, czyli nowsze od Windows 2000. Użytkownicy Me nadal będą siedziać przy Firefoxie. A tak naprawdę z nowych funkcji skorzystają już tylko użytkownicy Longhorna, bo właśnie ten system będzie bazował na IE 7. Pamiętamy, że zainstalowanie IE 5 w Windows 98 tylko zaktualizowało przeglądarkę. A w Windows 2000 cały system działał jak IE 5.

Firefox 2 nieważne jaki bedzie i tak będzie lepszy od IE 7
Grzesiek M
 

Postautor: marcoos » 12 marca 2005, 16:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050224 Firefox/1.0.1

Grzesiek M pisze:Weźmijmy interfejsy wszystkich wiodących przeglądarek -Firefoxa, Internet Explorera, Opery, Konquerora i Galeona.


Galeon wiodący? :lol: :D
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: microust » 12 marca 2005, 17:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

tujek pisze:nie miała by. Podchodziłem do niej trzy rzy i po prostu mi się nie podobała. Była toporna i niewygodna.


dokladnie!
ze mna jest to samo, po raz pierwszy uzywam mozzi dluzej niz dwa dni. to wlasnie owa "topornosc" mnie odstraszala. FF uzywam od... (jeszcze jako FB) i nieco ody musialo uplynac nim postanowilem uruchomic raz jeszcze mozzie.

btw. cala dysskusja zaczyna mi przypomionac rozmowy moich znajomych na temat linux-winda. co lepsze, co lamerskie etc.
zawsze mnie zastanawia dlaczego nie biora pod uwage czynnika ludzkiego.
zanim zaczales jezdzic samochodem, pelzales.

zacznijmy pokazywac ze jest cos lepszego a nie krzyczmy ze to co jest uzywane powszechnie jest trefne.

... no chyba ze to ma pozostac tylko jako jednostka elitarna, towtedy przepraszam
jestem typowym end userem - ale moze kiedys i ja bede mogl pomoc
microust
 
Posty: 69
Z nami od: 11 listopada 2004, 10:48
Lokalizacja: Litzmannstadt

Postautor: Gość » 12 marca 2005, 18:28

Przeglądarka: Opera/8.0 (Windows NT 5.1; U; pl)

microust pisze:zacznijmy pokazywac ze jest cos lepszego a nie krzyczmy ze to co jest uzywane powszechnie jest trefne.

Zastanowiłeś się choć pare minut zanim wystukałeś tego posta? Przecież nikt z Mozilla Foundation nie ma zamiaru rezygnować z Firefoksa, a więc wychwalanie jego zalet w wątku dotyczącym KOŃCA MOZILLA SUITE (przynajmniej w obecnej formie) mija się z celem. Nic dziwnego, że ludzie, którzy ją lubią piszą o jej zaletach w stosunku do FF. Od "pokazywania co jest lepsze" masz Spread Firefox - jeszcze Ci mało?

microust pisze:... no chyba ze to ma pozostac tylko jako jednostka elitarna

Przecież korzystasz z FF - więc co Cię obchodzi czy elitarną czy śmaką czy owaką?

Dziwnie się toczy dyskusja w tym wątku. Obsiadły te zwolenniki Fajerfoksa tych, którzy niezadowoleni są z zaprzestania rozwoju Mozilla Suite, tak jakby ludzie nie mieli prawa do niezadowolenia i musieli przyjąć jedynie słuszny punkt widzenia.

P.S. Bardzo mi się podoba pomysł stworzenia na bazie Mozilla Suite przeglądarki dla "pałer-juzerów".
Gość
 

Postautor: Gość » 12 marca 2005, 18:31

Przeglądarka: Opera/8.0 (Windows NT 5.1; U; pl)

Poprawka: oczywiście nie "na bazie Mozilla Suite", a "na podobieństwo".
Gość
 

Postautor: microust » 12 marca 2005, 19:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

do Gosc - rzeczywiscie sie pospieszylem, ale tylko w tym sensie ze nie napislaem aby skupic sie na czyms konstruktywnym, a nie nazywanie jednej przegladarki "idioten-browser" a innej "power user".

Przecież korzystasz z FF - więc co Cię obchodzi czy elitarną czy śmaką czy owaką?

no tylko tyle ze albo uwazamy jednych za: patrz wyzej, a innych: patrz wyzej.

bo mnie sie poczatkowo wydawalo ze chodzi o standardy, bezpieczenstwo, pokazanie innej drogi.

a poza tym nie w tym rzecz lepsze czy nie - sam zauwazam ze po prosstu inaczej na obu przegladarkach sie pracuje.

a sam pomysl kontynuacji projektu uwazam za wskazany, bo mozzi nie okazala sie klapa wiec czemu ja usmiercac.

tylko myslalem ze to sie bez rozlewu atramantu zbednego odbywac bedzie, ale taka jest juz kazda spolecznosc . . .

ps.ogolnie chaotyczny jestem wiec przepraszam za to :]
jestem typowym end userem - ale moze kiedys i ja bede mogl pomoc
microust
 
Posty: 69
Z nami od: 11 listopada 2004, 10:48
Lokalizacja: Litzmannstadt

Postautor: Olhado/256 » 12 marca 2005, 21:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

Anonymous pisze:Dziwnie się toczy dyskusja w tym wątku. Obsiadły te zwolenniki Fajerfoksa tych, którzy niezadowoleni są z zaprzestania rozwoju Mozilla Suite, tak jakby ludzie nie mieli prawa do niezadowolenia i musieli przyjąć jedynie słuszny punkt widzenia.

Bo przy okazji lamentowania nad "śmiercią" MS od razu zaczęło się objeżdżanie Fx, że to on jest winny wszystkiemu, że jest podobny do IE, że jest przeznaczony dla idiotów, że jest POPULARNY (to jak na razie chyba najczęściej powtarzany i najbardziej idiotyczny zarzut). Ja w pełni rozumiem to, co czują fani MS, ale w momencie, kiedy niesłusznie kierują swoją złość w stronę Fx, muszę zareagować.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: prawdapunk » 12 marca 2005, 21:48

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

ja osobiście uważam firefoxa za dobra przeglądarkę :D
łatwą, szybką, wygodną, ale zmierzającą w złą stronę :(
Osobiście zawsze wolałem Mozillę i nigdy nie używałem firefox'a jako domyslnej przeglądarki, w żadnym systemie.
Gdyż jak dla mnie jest on za bardzo podobny do IE, mało konfiguralny(znaczy się nie mało, ale mniej konfiguralny niż mozilla)ale to jest kwestia wyboru, gustu kto czego używa, jego wolny wybór :D
prawdapunk
 
Posty: 262
Z nami od: 04 sierpnia 2004, 23:29

Postautor: piotrek84 » 13 marca 2005, 03:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Dla swojej satysfakcji trochę dopieściłem to co zacząłem :)

Plik do pobrania
Opis instalacji w środku.

Lista zmian:
- Ikona przycisku wyszukiwania przeniesiona z Mozilla Suite
- Wyłączone ukrywanie paska wyszukiwania w userChrome.css
- Normale wyszukiwanie w pasku adresu. Wyszukiwarka google.com.
- Dodane ikonki Managera Rozszerzeń, Managera Tematów i Pomocy
- Nowa ikona Nowy Panel dla Tabbrowser Preferences
- Marginesy ikony zamykania paneli
- Mniejsza ikonka RSS
- Usunięte wyświetlanie adresu strony przy kłódce

Niestety nie znalazłem innego schematu Modern ani Classic dla FF.
Przycisk Nowy Panel na odcienie MozSuite, bo nie chcieło mi się go przerabiać :)

Obrazek Obrazek
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: silverphoenix » 13 marca 2005, 15:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

szkoda :cry: MozSui była fajna,tylko długo sie uruchamiała
(nie pytajcie jak długo musialem czekac na bootowalnym z płyty knoppixie).
to juz koniec ;(
Ja kozystam z Firera,na szczescie są rosserzenia przywracajace częsc funconalności Mozilli,ale trzeba ich dużo(popatrzcie na mój screen: http://www.silverphoenix.w.szu.pl/ffr.png).ale spokojnie wystarczy FF z rozszerzeniem ChatZilli(dajcie polską wersje!),thunderbird i NVU tylko przydałby sie skin wyglądający jak Mozilla Suite(no chyba ze jest,to dajcie adres).[/url]
silverphoenix
 

Postautor: Gość » 13 marca 2005, 19:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

przepraszam za link,ale nie mogę sie polączyc do serwera ftp,żeby dać zdjęcie
Gość
 

Postautor: Titanic » 14 marca 2005, 01:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

A mni się to zarzucenie Suite nie podoba, bo od wersji 1.7.5 mimo dwej objętości przestała być ociężała a zarządzanie różnymi ustawieniami jest lepsze niż w FF i większość rzeczy, które potrzebuję mam w pakiecie, nie muszę biegać i szukać jak było choćby z odpowiednikiem Proctora dla FF. Mimo to częściej używam FF a Suite od czasu do czasu i to praradoksalnie wtedy, gdy potrzebuję szybkiej przeglądarki! Bardzo liczyłem na to, że przesiądę się z powrotem na Suite po wydaniu stabilnej wersji 1.8 a tu... przykro mi się zrobiło.

Z innej beczki: piętą achillesową mozillowatych była szybkość javascriptu ale zainstalowałem ostatnio testowo K-Meleona i... ma obsługę skryptów javy prawie tak samo szybką jak Opera. Kilka miesięcy temu było głośno o benchmarku skryptów javy, który Opera wygrywała w cuglach o tyle w przypadku K-Meleona nie jest to już tak oczywiste - jest bardzo szybki, naprawdę.[/url]
Titanic
 

Postautor: marcoos » 14 marca 2005, 01:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Nie nazywaj JavaScriptu "skryptami Javy"...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

ogólnie straszne :(

Postautor: vasart » 14 marca 2005, 07:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.2)

miałem więcej napisać ale to i tak nie zmieni... więc tylko moje skromne zdanie o tym niewypale ff, tb dodam
nie używałem, nie używam i nie będę używał. chyba że ktoś to dopracuje, napisze od zera i połączy w całość :)
w chwili obecnej nie dość że więcej stron nie działa w ff niż w mozilli (tak z ostatnich co trafiłem to nokia.com, animacje telefonów są w ff 'nieruchawe :P) to na takim samym zestawie otwartych stron zajętość pamięci jest o jakieś 30mega większa!!! (130-ff, 100-moz) a to tylko 9 jednocześnie otwartych stron! dodać do tego 10mega dla kuriera i i jakieś 45 dla tb, no ja przepraszam ale dla 2 "małych" programików prawie 180mega?? przecież to absurd! do tego użycie procesora jest niemal 2*większe! 21 (ff,tb) 11 (moz) nie dość że się wolniej to uruchamia niż moz. (z szybkim uruchamianiem oczywiście) to nawet przy 1gb pamięci da się odczuć mulenie systemu, współczuję tym co mają 256.
itedeitepe...
a wiele milionów pobrań o niczym nie świadczy, bolszewicy też byli w większości...
vasart
 
Posty: 55
Z nami od: 22 lutego 2002, 17:04

Re: ogólnie straszne :(

Postautor: czadman » 14 marca 2005, 08:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050301 Firefox/1.0.1

vasart pisze:współczuję tym co mają 256.
itedeitepe...
a wiele milionów pobrań o niczym nie świadczy, bolszewicy też byli w większości...

To wspaniałomyślne, że współczujesz, ale zupełnie niepotrzebne, tak samo jak porównanie do bolszewików.
czadman
 
Posty: 50
Z nami od: 10 marca 2005, 20:13

Postautor: Titanic » 14 marca 2005, 12:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041220 K-Meleon/0.9

marcoos pisze:Nie nazywaj JavaScriptu "skryptami Javy"...



Fakt, pomieszałem dwa terminy. Chodziło mi o te zaimplementowane w przeglądarce a nie te opierające się na Wirtualnej Maszynie Javy.
Titanic
 

Re: ogólnie straszne :(

Postautor: Gość » 15 marca 2005, 15:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

co do pamięci,chodzi o to, że tb i firefox nie mają wspołnego gecko tylko ładują od nowa swój
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: