MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

edycja menu

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

edycja menu

Postautor: piotrek84 » 23 lutego 2005, 22:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

W wątku Gandalf wspomniał o zmianie kolejności elementów menu. Szukałem i coś nie potrafię znaleźć jak to zrobić.

To co wiem:
* usuwanie elementu z menu kontekstowego
* usuwanie i zmiana własności elementów menu głównego.
* Zauważyłem też, że ukrycie elementu z paska menu (metodą: menuitem[label="blabla"]), powoduje ukrycie odpowiadającej mu opcji z menu kontekstowego na stronie i w sidebarze.


I takie pytanka:
* Jak zmienić kolejność elementów paska menu (menubar), jego rozwijanego podmenu i menu kontekstowego?
* Jak znikać elementy menubara, menu w sidebarze i menu kontekstowego niezależnie od siebie?
* Czy można dodać nowe elementy do jakiegokolwiek menu? Np. w menu kontekstowym chciałbym mieć dostęp do Download Managera lub Managera zakładek.

Oczywiście jak to zrobić nie używając rozszerzeń a np. edytując userChrome.css :D
piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Re: edycja menu

Postautor: cyberrus » 03 marca 2005, 08:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050226 Firefox/1.0.1

piotrek84 pisze:I takie pytanka:
* Jak zmienić kolejność elementów paska menu (menubar), jego rozwijanego podmenu i menu kontekstowego?
* Jak znikać elementy menubara, menu w sidebarze i menu kontekstowego niezależnie od siebie?
* Czy można dodać nowe elementy do jakiegokolwiek menu? Np. w menu kontekstowym chciałbym mieć dostęp do Download Managera lub Managera zakładek.

oj dużo chcesz :D :D :D

ale wszystko co wymieniłeś jest możliwe - sposób, który ja znam wymaga ingerencji w browser.jar w podfolderze chrome folderu instalacyjnego FF - musisz znać podstawy XML-a (zanim zmasakrujesz browser.jar zrób sobie kopie żebyś potem nie płakał :D ) - aha przed wybebeszaniem twojego ulubionego lisa ognistego oberzyj sobie jeszcze to rozszerzenie:
http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=431

może nie trzeba będzie aż tak intensywnie ingerować w chrome
cyberrus
 
Posty: 620
Z nami od: 31 maja 2004, 09:13

Re: edycja menu

Postautor: Adrianer » 03 marca 2005, 12:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8a6) Gecko/20050111 MultiZilla/1.8.0.1d

cyberrus pisze:aha przed wybebeszaniem twojego ulubionego lisa ognistego oberzyj sobie jeszcze to rozszerzenie:
http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=431

może nie trzeba będzie aż tak intensywnie ingerować w chrome

Nie będzie - wszystko robi w profilu; chyba też za pomocą userchrome.css
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Re: edycja menu

Postautor: cyberrus » 03 marca 2005, 20:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050226 Firefox/1.0.1

Adrianer pisze:Nie będzie - wszystko robi w profilu; chyba też za pomocą userchrome.css

za pomocą tego rozszerzenia nie zamienisz kolejności głównych elementów menu, ani nie dopiszesz żadnego elementu oraz - nie korzysta ono z userChrome.css
cyberrus
 
Posty: 620
Z nami od: 31 maja 2004, 09:13

Re: edycja menu

Postautor: Adrianer » 03 marca 2005, 21:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8b) Gecko/20050217

cyberrus pisze:(...)oraz - nie korzysta ono z userChrome.css

Ale również nie korzysta z jarów w chromie przeglądarki...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: