MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Haslo na profil usera

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Haslo na profil usera

Postautor: zutek » 13 czerwca 2003, 13:47

Przeglądarka: -

Witam
Czy da sie w Mozilla 1.4 PL stworzyc profil usera na haslo ?
zutek

Re: Haslo na profil usera

Postautor: KLAPEK » 13 czerwca 2003, 14:32

zutek pisze:Witam
Czy da sie w Mozilla 1.4 PL stworzyc profil usera na haslo ?

Juz było na forum -> nie da się, programiści uznali to za nieskuteczne i niepotrzebne jak widać
A profile w XP tego nie załatwiają [tak pytam bo nie używam, a większość nowych kompów ma XP, więc szansa że i Ty ;) - w linuxie z kontami to nie ma problemu każdu user ma swoje... 8) ]
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator

Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05

Postautor: emdej » 13 czerwca 2003, 15:40

KLAPEK pisze:A profile w XP tego nie załatwiają

a tego co wiem to nie, bo te profile to sa jakies takie badziewne ze tylko system sie moze troszke inaczej zachowywac i miec inne nastawy, ale i tak kazdy user ma dostep do plikow profilu innego usera i jak chce to moze wszystko wydobyc (czyli wlasnie ten bezsens o ktorym byla tu kiedys mowa przy okazji watku wlasnie na temat hasel na profile), mozliwe ze pod NTFS mozna to jakos lepiej rozwiazac, jakies szyfrowanie wprowadzic czy cos, ale NTFS jest fe bo do dzis nie jest w pelni obslugiwany przez linuxa
mysle ze najskuteczniej i wzglednie najprosiej by bylo zobic sobie skrypt (albo co tam, caly program :P) ktory by: pytal o haslo, deszyfrowal katalog z profilem, odpalal mozille, czekal az sie zamknie, szyfrowal katalog ponownie, zamykal sie
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej

Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40

Postautor: gosc » 14 czerwca 2003, 15:59

Ja to rozwiązuję poprzez umieszczenie całego profilu w zaszyfrowanym pliku (PGP 6.02 - freeware).
gosc

Postautor: lenrock » 14 czerwca 2003, 17:21

gosc pisze:Ja to rozwiązuję poprzez umieszczenie całego profilu w zaszyfrowanym pliku (PGP 6.02 - freeware).

A mógł byś napisać krok po kroku jak tego dokonałeś , bo rozumiem że masz to w jakiś sposób zautomatyzowane.
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

Postautor: gosc » 14 czerwca 2003, 21:03

Jasne, że mogę opisać dokładnie ;), w tej wersji pgp jest dostepne narzędzie które nazywa się pgp disk. Pozwala ono na tworzenie szyfrowanych dysków. Dysk taki jest trzymany w pojedyńczym pliku o którego wielkości decyduje użytkownik. Taki dysk możne być widoczny jako dodatkowa litera napędu, lub może być widoczny jako dodatkowy katalog (tą możliwośc daje NTFS). Teraz aby uzyskać dostęp do takiego zasobu należy podać prawidłowe hasło. Teraz tworzymy sobie profil własnie na takim dysku lub katalogu i możemy spokojnie pracować. Po zamknięciu Mozilli odpontowujemy taki dysk (poprzez skrót klawiszowy, myszką, lub możemy ustawić na automatyczne odpontowanie po określonym czasie nieaktywności). Jednya wada takiego rozwiązania to brak możliwości włączenia funkcji szybkiego startu, gdyż w momencie startu Mozilli nie ma dostępnego jeszcze dysku, a po zamontowaniu dysku Mozilla niestety dalej nie potrafi otworzyć profilu.

PS. W systemie plików NTFS, możemy zrobić to jeszcze prościej poprzez szyfrowanie katalogu z profilem co w połaczeniu z prawidłową konfiguracją praw dostępu pozwala bardzo dobrze zabezpieczyć te dane.
gosc

Postautor: lenrock » 15 czerwca 2003, 10:00

Bardzo dobry sposób , może nawet powinien się znaleść na podforum szkoła bo wielu szukało sposobu na to .
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

Postautor: covo » 30 czerwca 2003, 01:29

.... ale NTFS jest fe bo do dzis nie jest w pelni obslugiwany przez linuxa...

mozesz troche dokladniej o tym nieobslugiwaniu - zamierzam przesiasc sie na linuxa, wiec ntfs b.interesuje mnie.
dzieki
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Postautor: covo » 30 czerwca 2003, 01:33

emdej pisze:
KLAPEK pisze:A profile w XP tego nie załatwiają

ale NTFS jest fe bo do dzis nie jest w pelni obslugiwany przez linuxa

mozesz troche dokladniej o tym nieobslugiwaniu - zamierzam przesiasc sie na linuxa, wiec ntfs b.interesuje mnie.
dzieki
covo

Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Postautor: prefiks » 30 czerwca 2003, 10:17

covo pisze:mozesz troche dokladniej o tym nieobslugiwaniu - zamierzam przesiasc sie na linuxa, wiec ntfs b.interesuje mnie.
dzieki

Odczytasz bez problemu (choć nie wiem jak będzie z szyfrowanymi i skompresowanymi wolumenami), kłopot będzie tylko przy zapisie. Zobaczhttp://linux-ntfs.sourceforge.net/
prefiks

Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: Gość » 04 kwietnia 2007, 19:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.11) Gecko/20070312 Firefox/1.5.0.11

mógł by mi ktoś powiedzieć dokładnie gdzie trzeba wpisać tą linijke,
"ochrony listy wiadomości"
Gość

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite