MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Postautor: Komoda » 18 czerwca 2003, 17:16

Przeglądarka: -

Zintegrowac tak samo jak integruje sie z IE nie mozna.
Ale jest opcja zastepcza:
-flashget musi byc wlaczony
-zaznaczamy normalnie myszka pliki jakie chcemy sciagnac, chwytamy je
i przeciagamy do strefy zrzutu !!
-efekt taki sam jak w IE przy uzyciu prawego klawisza i komendy:
Download All With Flash Get !!! 8)
Komoda
 

Re: Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Postautor: KrowieKupsko » 18 czerwca 2003, 18:14

Przeglądarka: -

Komoda pisze:Zintegrowac tak samo jak integruje sie z IE nie mozna.
Ale jest opcja zastepcza:
-flashget musi byc wlaczony
-zaznaczamy normalnie myszka pliki jakie chcemy sciagnac, chwytamy je
i przeciagamy do strefy zrzutu !!
-efekt taki sam jak w IE przy uzyciu prawego klawisza i komendy:
Download All With Flash Get !!! 8)


nobla dla tego pana!!! obsmarowac go kalem w nagrode

jak sie postarasz to znajdziesz na mozillapl.org opisy integracji okolo 5 downloaderow a na furum kolejnych chyba 2.
Kazdy szanujacy sie producent downloadera robi odpowiednie wtyczki dla przegladarek w jakis tam sposob powiazanych z Netszkapa/Mozilla
KrowieKupsko
 

Re: Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Postautor: Archer » 18 czerwca 2003, 18:40

Przeglądarka: -

KrowieKupsko pisze:nobla dla tego pana!!! obsmarowac go kalem w nagrode

jak sie postarasz to znajdziesz na mozillapl.org opisy integracji okolo 5 downloaderow a na furum kolejnych chyba 2.

A jak ty się postarasz i poczytasz te wątki, to dowiesz się, że ta "integracja" jest najczęściej porażką... Odsyłam choćby tu.
Radzę więc więcej kultury i powagi na następny raz.
"To, co musiałeś odkryć samodzielnie, zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz." Georg Christoph Lichtenberg
Archer
 
Posty: 211
Z nami od: 21 maja 2003, 23:41
Lokalizacja: Szigetszentmiklos

Postautor: Adrianer » 18 czerwca 2003, 20:11

Przeglądarka: -

jest dużo lepsza metoda do przesyłania danych do Flasgeta:
w opcjach Flashgeta dać aby brał linki ze schowka, a w Mozilli na linku naciskać prawym przyciskiem myszy i wybierać "Kopiuj adres odnośnika" - najszybsza metoda :)
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Komoda » 18 czerwca 2003, 20:59

Przeglądarka: -

Nie wiem czy najszybsza ja z mojej jestem zadowolony ;)
A konfiguracja flashget'a pod mozilla nie dziala jak trzeba jesli pokierujemy sie wedle zalecen producenta.

wniosek jest jeden: pan Krowie Kupsko to mega lamer !!!!
Komoda
 

Postautor: Yano » 18 czerwca 2003, 22:31

Przeglądarka: -

Ja tam nie wiem o co wy się kłócicie. Na stronie flashGeta jest plugin do Netscape. Po jego instalacji, przekopiowaniu odpowiedniego pliku do katalogu plugins w Mozilli oraz ponownym uruchomieniu Mozi po kliknięciu na link do pliku pojawia mi się stronka informująca, że link został przekazany do FlashGet, uruchamia się FlashGet i pyta gdzie ma zapisać i iloma strumieniami ściągać (standardowy downlowad z FG).
Obecnie z tego nie korzystam, bo szybciej mi jest rzeczywiście posługiwac się schowkiem, ale przez pewien czas właśnie tak miałem zintegrowany FG z Mozillą (do kolejnego Release).
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: Adrianer » 19 czerwca 2003, 00:22

Przeglądarka: -

po pierwsze, to ten plugin przechwytuje (jak dobrze pamiętam) tylko exe i zip... Jakiś inny download manager ma to rozwiązane dużo lepiej, gdyż przechwytuje te końcówki które mu podasz, lecz też przechodzi na stronę, że plik przekazany do programu :evil:
Dlatego tak jak również piszesz, schowek dużo lepszy.

Pozatym tak już kiedyś myślałem: nie dałoby się napisać dodatku do Mozilli, który by przekazywał po kliknięciu na linku z wybranym rozszerzeniem go do download managera poprzez command line? np.
C:\Flasget\Flasget.exe ftp://mozilla.org/mozilla.exe

W opcjach trzebaby móc ustawić ścieżkę do programu i sposób przekazania odnośnika...
Napewno musiałby download manager obsługiwać command line, a podejrzewm, że pod win command line w dowload managerach nie istnieje. :evil: Ale pod linuchem może by coś takiego było możliwe...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Yano » 23 czerwca 2003, 07:07

Przeglądarka: -

Adrianer pisze:po pierwsze, to ten plugin przechwytuje (jak dobrze pamiętam) tylko exe i zip...

Hmm... AFAIR to i rary i mp3 i inne też. Ale podkreślam, że tego pluginu używałem przez dosłownie kilka(naście dni), więc mogę się mylić. Ale fakt, że ta informacja, że "bla bla bla zostało przekierowane do Flashget bla bla bla" jest wqrzająca :evil:
Adrianer pisze:Pozatym tak już kiedyś myślałem: nie dałoby się napisać dodatku do Mozilli, [ciach_reszta]

Ależ owszem. Wydaje mi się, że po to mamy całe środowisko, w którym pracuje Mozilla, żeby móc takie rzeczy pisać. Przypominam, że Mozilla z założenia miała być "programem demonstrującym możliwości GRE". Skoro dało się napisać coś tak rozbudowanego jak Mozilla, to tym bardziej można dla niej napisać pożądną wtyczkę do praktycznie dowolnego programu. Problem tylko w tym, kto by się podjął takiego zadania. Na pewno to by musiałbyć ktoś, kto doskonale zna środowisko pracy Mozilli oraz w takim samym stopniu API danego programu. Reszta nie powinna stanowić problemu dla wprawnego programisty.
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: lenrock » 23 czerwca 2003, 09:34

Przeglądarka: -

Yano pisze: Na pewno to by musiałbyć ktoś, kto doskonale zna środowisko pracy Mozilli oraz w takim samym stopniu API danego programu. Reszta nie powinna stanowić problemu dla wprawnego programisty.

brr.. a nie można prościej , napisać dodatek , który po prostu gdy najedziesz na link w menu kontekstowym będzie dodatkowa opcja , ściągania przez dowolnie wybrany downloader. Gdzieś w ustawieniach dawało by się ścieszkę do swojego downloadera i tyle. Jak sprawdzałem na getright'cie to on obsługuje polecenie :
Kod: Zaznacz cały
 getright.exe http://domena.com/twój.plik

I chyba wszystkie inne też powinny to obsługiwać. Najwyżej sprawdzcie na swoich.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Adrianer » 23 czerwca 2003, 12:52

Przeglądarka: -

lenrock pisze:brr.. a nie można prościej , napisać dodatek , który po prostu gdy najedziesz na link w menu kontekstowym będzie dodatkowa opcja , ściągania przez dowolnie wybrany downloader. Gdzieś w ustawieniach dawało by się ścieszkę do swojego downloadera i tyle. Jak sprawdzałem na getright'cie to on obsługuje polecenie :
Kod: Zaznacz cały
 getright.exe http://domena.com/twój.plik

I chyba wszystkie inne też powinny to obsługiwać. Najwyżej sprawdzcie na swoich.

dokładnie o czymś takim pisałem kilka dni temu :lol:
I jeżeli to polecenie obsługują te programy to super :D Teraz żeby ktoś właśnie napisał dodatek, żeby pod menu kontekstowym pojawiło się coś w stylu: "Ściągnij element docelowy za pomocą wybranego programu", a w opcjach ścieżka do programu i (ale to już na początek nie koniecznie ;) ) na jakich zakończeniach plików ma się pokazywać ta pozycja w menu).
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: lenrock » 23 czerwca 2003, 22:26

Przeglądarka: -

Adrianer pisze:dokładnie o czymś takim pisałem kilka dni temu :lol:
I jeżeli to polecenie obsługują te programy to super :D Teraz żeby ktoś właśnie napisał dodatek, żeby pod menu kontekstowym pojawiło się coś w stylu: "Ściągnij element docelowy za pomocą wybranego programu", a w opcjach ścieżka do programu i (ale to już na początek nie koniecznie ;) ) na jakich zakończeniach plików ma się pokazywać ta pozycja w menu).

To znaczy już pare dni temu zacząłem próbowaćć to zrobić , stworzyłem już pare linijek kodu , pojawianie się opcji jest nad ogólnie odnośnikiem i to wtedy nawet na przeglądaniu ftp działa. To znaczy sam dodatek jeszcze nie chce mi działać i bardzo możliwe że do 1 Lipca nie będę miał w ogóle czasu na to by to skończyć , więc na razie nic nie obiecuje.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 25 czerwca 2003, 21:09

Przeglądarka: -

22 Czerwca swoją premierę miał nowy dodatek do Mozilli/Firebirda "Mozex" autora Tomas Styblo
dodatek ten pozwala właśnie na możliwość napisania ścieszki do zewnęcznego programu do :
ściągania plików , programu pocztowego , telneta , klienta ftp , edytora tekstu czy też edytora żródeł .
Adres http://mozex.mozdev.org/index.html
Przy pisaniu ścierzek dobrze jest spojrzeć na listę argumentów które trzbe dodaćaby dodatek odpowiednie informacje podał programowi , lista ta znajduje się na stronie :http://mozex.mozdev.org/arguments.html

Podaje też ścieżkę jaką trzeba podać by Getright był skonfigurowany jako downloaders

Kod: Zaznacz cały
c:\Progra~1\Getright\getright.exe %r


jak widzicie program nie obsługuje nazw porozdzielanych spacjami ale możan to zastąpić DOSowym zapisem np. "Program Files" > "Progra~1" i wszystko działa znaczek ~ uzyskuje się przez przytrzymanie klawisza ALT i naciśniecię cyfr 126 na klawiaturze numerycznej po prawej stronie .
To takie moje wskazówki dla ludzi trochę mniej obytych aby nie narzekali od razu że im nie działa
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: zz » 26 czerwca 2003, 01:16

Przeglądarka: -

Yano pisze:Ja tam nie wiem o co wy się kłócicie. Na stronie flashGeta jest plugin do Netscape. Po jego instalacji, przekopiowaniu odpowiedniego pliku do katalogu plugins w Mozilli oraz ponownym uruchomieniu Mozi po kliknięciu na link do pliku pojawia mi się stronka informująca, że link został przekazany do FlashGet, uruchamia się FlashGet i pyta gdzie ma zapisać i iloma strumieniami ściągać (standardowy downlowad z FG).
Obecnie z tego nie korzystam, bo szybciej mi jest rzeczywiście posługiwac się schowkiem, ale przez pewien czas właśnie tak miałem zintegrowany FG z Mozillą (do kolejnego Release).


No i jednak dziala, a pan/i Komoda sam jest mega lamer, bo mnie tez dziala, Wlasciwie nie zawsze ale zwykle dziala :) W kazdym razie dzialalo bez problemu w wersji 1.2.x
Czemu sie dziwic, Mozilla ciagle sie zmienia a flashget >stoi w miejscu<.
Gdyby nie moliwosc regulacji predkosci sciagania pliku to juz dawno bym z niego zrezygnowal.
zz
 

Odp: Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Postautor: Risto » 28 maja 2010, 17:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 ( .NET CLR 3.5.30729)

A moze po prostu wejsc na stone mozilli EUROPEJSKA i zainatalowac dodatek..
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/s ... &advanced=
Risto
 

Odp: Jak zintegrowac FlashGet'a z Mozilla - INSTRUKCJA

Postautor: Tomek » 29 maja 2010, 04:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.9) Gecko/20100315 Firefox/3.5.9

No może i prościej. Tylko że w 2003 to rozszerzenie nie istniało.
Uwielbiam archeologię internetową.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: