MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Gość » 07 maja 2005, 16:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Stef pisze:
Octavia pisze:Chyba wróce do OE............

Zostań z nami, głowa do góry!
Stef


Znajdź dla mnie radę....


Wujku dobra rada


http://www.mozillapl.org/forum/post-82429.html#82429
Gość
 

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Stef pisze:
Octavia pisze:Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............

Jakie wyłączone? Wyłączone jedynie "bezpieczne uwierzytelnianie", czyli szyfrowanie dodatkowo hasła. Pod Oe też będzie tak samo! Tyle że oni to błędnie nazwali i tyle, ale dzięki temu (że coś się nazywa tak albo siak) nie będzie bezpieczniej. A hasła i nazwy użytkownika serwer i tak będzie wymagał.
Zostań z nami, głowa do góry!
Stef


Czyli jak ma być gorzej z bezpieczentwem niz w OE to ja dziekuje za taki program.....
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 17:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Czy ja piszę niewyraźnie?
Patrząc tyko na to jedno konto będzie tak samo bezpiecznie!!! To że twórcy programu mieli fantazję nazwać coś tak a nie inaczej wprowadza Ciebie jedynie w błąd nie zmieniając poziomu bezpieczeństwa. Jedyną różnicą jest to że Oe posiada inne błędy i może być przez to niebezpieczny. Więc zostań przy Thunderbirdzie, będzie fajnie ;).

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Anes » 08 maja 2005, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

hejka mam pytanq wie ktos jak skonfigurowac serwer POP3 dla www.mail.com? probowalem wiele kombinacji wlacznie z mail.com pop3.mail.com i mail.mail.com :P

Pozdro Anes[/b]
Anes
 

Postautor: gość » 08 maja 2005, 20:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Może mi ktoś napisać konfiguracje konta dla yahoo próbowalem juz wszystkiego, robilem wszystko zgodnie z instrukcja z pomocy yahoo i nic.Prosze pomóżcie
gość
 

Postautor: Stef » 08 maja 2005, 21:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

gość pisze:Może mi ktoś napisać konfiguracje konta dla yahoo próbowalem juz wszystkiego, robilem wszystko zgodnie z instrukcja z pomocy yahoo i nic.Prosze pomóżcie

To yahoo udostępnia pop3 i smtp? Pierwsze slysze, mogę prosić o tego linka do pomocy yahoo..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: gość » 08 maja 2005, 21:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

gość
 

Postautor: Stef » 08 maja 2005, 21:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

http://help.yahoo.com/help/us/mail/pop/pop-10.html pisze:# POP Access Option
Have you selected the option for POP access on the Mail Delivery Status page? To find out if you have, click on "Mail Options" on the top right side in Yahoo! Mail, and then on POP Access & Forwarding. Make sure to click "Submit" when you are done. Please note, your account will not be POP enabled if you have selected the "Forwarding" option. These are separate features that can't be used at the same time.

Jest napisane że trzeba wejść na stronę "Mail Delivery Status" wejśc w "Mail Options" w prawym górnym rogu, następnie "POP Access & Forwarding" i zaznaczyć "Forwarding" po czym "Submit"
http://help.yahoo.com/help/us/mail/pop/pop-10.html pisze:# Client Settings
Is there a problem with your email client settings? Please make sure that you've configured your email client with these settings:

* Incoming Mail (POP3) Server: pop.mail.yahoo.com (Port 110)
* Outgoing (SMTP) Server: smtp.mail.yahoo.com (Port 25)
* Account Name/Login Name: your Yahoo! ID (your email address without the "@yahoo.com")
* Email Address: your Yahoo! Mail address (e.g., user@yahoo.com)

Te opcje są chyba jasne.. zwracają jedynie uwagę że nazwa użytkownika jest to człon przed małpą z adresu email..

Ech i chyba najistotniejsze: żeby ściągać pocztę przez pop3 trzeba im zapłacić "only $19.99/year" za usługę "Yahoo! Mail Plus"
http://help.yahoo.com/help/us/mail/pop/pop-37.html
http://mailplus.mail.yahoo.com/

Pozdrawiam
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: emaer_ » 15 maja 2005, 07:30

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

witam,

moje pytanie dotyczy konfiguracji widoku THBD. mam 2 konta sa skonfigurowane i dobrzedzialaja, ale poczta przychodzi do tego samego katalogu "odebrane" !!

czy mozna zrobic, jak to zrobic, zeby kazde z kont uzywalo "swoich" folderow.
emaer_
 

Postautor: Kubu$ » 15 maja 2005, 08:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Narzedzia -> Ustawienia kont -> [Nazwa Konta] -> Ustawienia serwera -> Zaawansowane
I tam zaznaczyć aby używał skrzynki poczty przychadzącej dla tego konta.
Kubu$
 
Posty: 346
Z nami od: 18 stycznia 2005, 21:53
Lokalizacja: DG

Postautor: Jacek_M » 16 maja 2005, 23:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

[quote="Kubu$"]Dane dla wp:

użytkownik: nazwa (czyli wszystko przed @)
pop3: pop3.wp.pl port:110 (domyślny)
smtp: smtp.wp.pl port: 25 (domyślny)
szyfrowanie: TLS jeśli dostępne
Niestety nie działa :-(. Thunderbird chyba mnie nie lubi i zaczyna być to uczucie odwzajemnione.
Nie działa poczta wychodząca (wp nie jest w tym przypadku kontem domyślnym :-(.
Czy ktoś możemi pomóc. Próbuję już odkilku godzin.
Pozdrawiam
Jacek
Jacek_M
 

Postautor: Stef » 21 maja 2005, 00:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Zdaje się że można korzystać poprzez Thunderbirda z kont na Yahoo, Hotmail i Lycos poprzez rozszerzenie Web Mail 0.3.3. Byłbym wdzięczny za informacje i opinie nt. działania wynalazku.

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

kilku userow-help me

Postautor: Sally » 22 maja 2005, 13:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

W TB mam skonfigurowane 4 konta ale tylko z jednego wychodza maile jako ze to konto domyslne. Czytalam wczesniejsze instrukcje Kubusia o skonfigurowaniu 2x wp ale nie bardzo to w praktyce wyszlo bo mam dwa konta na wp i ...qpa,nadal wyskakuje komunikat ze to nie moje konto (jesli wysylam z spod innego adresu niz domyslny Bardzo prosze o intrukcje krok po kroku z naciskiem na "instrukcja dla blondynki"
Sally
 

Sally

Postautor: Sally » 22 maja 2005, 13:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

jeszcze apropo poprzedniego posta-wysylajac z jednedo z adresow wyskakuje mi okno w ktorym musze wpisywac haslo do skrzynki z ktorej wysylam i mimo wpisu i zatwierdzenia...znowu i znowu i znowu...
z gory dziekuje za pomoc :)
Sally
 
Posty: 3
Z nami od: 22 maja 2005, 13:30

Problemy z gmailem

Postautor: westen@op.pl » 27 maja 2005, 14:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Hej hej!
Ustawilem wszystko tak jak chciano na stronce gmaila zgodnie z ich instrukcja. I jest problem thunderbird wysyla z tego konta bez problemu, natomiast nie pobiera w ogole wiadomosci? Co sie moze dziac??
westen@op.pl
 

jeszcze jeden problem

Postautor: barteq » 29 maja 2005, 14:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Wiela osób ma konta e-mail w tlenie więc nie bende sie rozpisywał.
Chodzi o to ze kuriera poczty skonfigurowałem dla jasiu@o2.pl ustawienia serwerów SMTP i POP mają nazwe=> poczta.o2.pl
Nazwa konta=> jasiu@o2.pl
Teraz pytanie: jakom wpisać nazwe uzytkownika dla go2.pl zeby nie dostawać komunikatu ze konto o podanej nazwie juz isnieje?. Taki komunikat otrzymuje kiedy wpisuje
Nazwa konta=> jasiu@go2.pl
Nazwe SMTP i POP pozostawiam bez zmian, czyli=> poczta.o2.pl
Prosze o jakieś rady
barteq
 
Posty: 11
Z nami od: 12 kwietnia 2005, 20:16
Lokalizacja: kolbuszowa

Hasło

Postautor: Matti » 30 maja 2005, 11:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

neo007 pisze:
podraha pisze:Wszystko ładnie i pięknie. Konfigurowanie kilku kont dla jednego użytkownika jest przedstawione już dość szczegółowo. Zresztą przebrnąłem przez to sam. Ale czy ktoś może wie jak skonfigurowac program dla wielu użytkowników.
uzyj managera profili - wybierasz nowego usera i masz pusto - konfigurujesz jak chcesz :)


A czy jest możliwe założenie hasła na profil tak jak robi się to w OE?
Matti
 

Re: Hasło

Postautor: piotrek84 » 30 maja 2005, 11:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.8b2) Gecko/20050523 Firefox/1.0+

piotrek84
 
Posty: 1785
Z nami od: 11 września 2003, 18:48
Lokalizacja: ze świata marzeń

Postautor: Matti » 31 maja 2005, 22:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4

Dzięki!
Matti
 

Albo niewiedza albo cienizna

Postautor: PPiotr » 04 czerwca 2005, 22:04

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Żeby nie było za dobrze - wiele uwag przez Was pisanych jest do bani. 1*/ Użytkownik to użytkownik a nie pełna nazwa konta (czyli "heniu7" a nie "heniu7@wp.pl")
2*/ Siedzę trzeci dzień nad konfiguracją Mozilli T-d i kupsko. Poczta jak nie działała tak nie działa - przetestowałem WSZYSTKIE opcje, włącznie z tymi, z którymi nie do końca się zgadzam. Jedynie z konta głównego (domyślnego) mogę wysyłac pocztę (próbuję skonf. na 2 konta na wp, 1x onet, 1x służbowe)
3*/ Mimo moich pozytywnych wrażeń odnośnie Mozilli T-d, odnoszę nieodparte wrażenie, że tworzył ją kretyn który tylko odbierał pocztę a do nikogo nie wysyłał
4*/ Jak się komuś nie chce w postach poprawiać błędów (czyli czytać tego, co sam napisał) i jeszcze zaznacza, że mu się nie chce, to niech lepiej idzie na targ szpinak sprzedawać a nie posty pisać...
5*/ Nie ma do cholery na tym padole dobrego, szybkiego, łatwego i bezpiecznego programu pocztowego więc wrócę chyba do Outlook'a Express
PPiotr
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: