MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Podręcznik konfiguracji Thunderbirda i Kuriera

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Gość » 27 kwietnia 2005, 19:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

no jak do tej pory firewall sie nie wtrącał, jest ustawiony na przepuszczanie TB...

przeczytałem i zastosowałem sie do instrukji na podanej www

("Ustawienia poczty dla o2 (znalezione zresztą na forum):
POP3:
"poczta.o2.pl", domyślny port 110, użytkownik to sam przedrostek bez @o2.pl, odznaczone pola "użyj bezpiecznego połączenia (ssl)", "użyj bezpiecznego uwierzytelnienia"
SMTP:
"poczta.o2.pl", domyślny port 25, zaznaczone "Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła", "Użyj szyfrowane połączenie" "TLS, jeżeli jest dostępne". ")


ale nie dość ze nie mam 'wyjscia' to jeszcze nie chce pobierac pisząć ze "serwer pocztowy nie obsługuje bezpiecznego uwierzytelniania" ......
Gość
 

Postautor: Stef » 28 kwietnia 2005, 14:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Anonymous pisze:no jak do tej pory firewall sie nie wtrącał, jest ustawiony na przepuszczanie TB...

przeczytałem i zastosowałem sie do instrukji na podanej www

("Ustawienia poczty dla o2 (znalezione zresztą na forum):
POP3:
"poczta.o2.pl", domyślny port 110, użytkownik to sam przedrostek bez @o2.pl, odznaczone pola "użyj bezpiecznego połączenia (ssl)", "użyj bezpiecznego uwierzytelnienia"
SMTP:
"poczta.o2.pl", domyślny port 25, zaznaczone "Używaj identyfikatora użytkownika oraz hasła", "Użyj szyfrowane połączenie" "TLS, jeżeli jest dostępne". ")


ale nie dość ze nie mam 'wyjscia' to jeszcze nie chce pobierac pisząć ze "serwer pocztowy nie obsługuje bezpiecznego uwierzytelniania" ......

No żesz pisze przecież że mają byc odznaczone!
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Gość » 28 kwietnia 2005, 16:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

no fakt, ale tak czy siak......

teraz mam dokładnie wg instrukcji...
i jest to co pisałem wyzej...

najpierw mnie pyta o hasło:

Obrazek

...a jak mu podaję, to prosi jeszcze raz i jeszcze raz..........

a jak klikam na anuluj to wyskakuje to samo okno co zamieściłem wczesniej, w poprzednim poscie.....

HELP! :(
Gość
 

Postautor: Stef » 28 kwietnia 2005, 22:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Anonymous pisze:...a jak mu podaję, to prosi jeszcze raz i jeszcze raz..........

a jak klikam na anuluj to wyskakuje to samo okno co zamieściłem wczesniej, w poprzednim poscie.....

HELP! :(

A zobacz w opcje→ zaawansowane→ zachowane hasła czy nie ma do tego konta już przypisanych haseł (trzeba nacisnąć pokaż zachowane hasła→ pokaż hasła). Wydaje mi się że kiedyś czytałem o takim problemie..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Gość » 29 kwietnia 2005, 00:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Wszedłem tam, zobaczyłem ze jakies są, od razu wywaliłem wszystkie (związane z o2.pl), po czym znów spróbowalem wysłać maila i wciąż to samo... :(
Gość
 

Maćko

Postautor: Maćko » 01 maja 2005, 19:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Z kontami na o2.pl już tak jest - okresowo (czasami przez wiele godzin) nie ma do nich dostepu. I wtedy TB tak właśnie reaguje - woła o hasło. Na początku panikowałem, szukałem błędu w ustawieniach, pytałem na forum. Teraz przywykłem. Dlatego mało go uzywam, bo skoro niepewne to nikomu tego adresu nie daję. Mam je, bo uzywam tlenofonu - telefonu VoIP spod tlena. Przychodzą tylko reklamy, więc się nie pali.
Maćko
 
Posty: 20
Z nami od: 17 kwietnia 2005, 09:01

Postautor: Krawczus » 02 maja 2005, 15:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

hmm... no to mi sie nie zdazylo w takim razie trafic w 'odpowiednią porę' nigdy............

a moze miec jakis zwiazek fakt ze mam tlena (komunikator) nonstop odpalonego?
Krawczus
 

Problem z kontem onetu

Postautor: mike_kilo » 05 maja 2005, 19:47

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Juz nie wiem co jest nie tak: skonfigurowałem konto onetowe ale albo nei pobiera wogóle wiadomości albo pobiera ich tylko część i za nic nie chce pobrać reszty. Macie jakieś pomysły jak to poprawić?
mike_kilo
 

nie działający onet

Postautor: JDN » 05 maja 2005, 21:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

ja też nie mam pojęcia czemu mi nie działa onetowe konto,mimo ustawiania zalecanych konfigów i tak nie chce pójść,ktoś spyta czemu nie działa,odpowiem prosto łączy się z serwiekiem i ściąga co najwyżej jedna wiadomość albo żadnej ale pokazuje że są 54nowe wiadomości,tylko kto je ściągnie
JDN
 

TB i konto onetu

Postautor: mike_kilo » 05 maja 2005, 22:00

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

No dokładnie - teraz pokazuje ze sa 54 wiadomosci (czy 75) i nic - nie sciaga. Klikam pobierz - widze komunikat ze przetwarzanie trwa. Mam w programie inne konto - z gazety - nie ma zadnych problemow.
mike_kilo
 

Postautor: Kubu$ » 06 maja 2005, 08:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.7) Gecko/20050418 Firefox/1.0.3 (MOOX M2)

Jeśli macie konta pocztowe na onecie to zerknijcie tutaj:
http://www.mozillapl.org/forum/about-11 ... lem+onetem
Kubu$
 
Posty: 346
Z nami od: 18 stycznia 2005, 21:53
Lokalizacja: DG

Postautor: Krawczus » 06 maja 2005, 15:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

...a z moim o2 wciąż nic... :(
Krawczus
 

Postautor: Stef » 06 maja 2005, 15:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Krawczus pisze:...a z moim o2 wciąż nic... :(

Dziwne.. zobacz sobie strony:
Konfiguracja Mozilla Thunderbird, Ustawienia opcji Mozilla Thunderbird, Ustawienia kont w Mozilli Thunderbird. Ale chyba coś majstrują przy kontach ponieważ nie Ty jeden masz problemy..

Pozdrawiam
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Ufff pomogło

Postautor: mike_kilo » 06 maja 2005, 21:15

Przeglądarka: Opera/7.54 (Windows NT 5.1; U) [pl]

Dzięki - pomogło wykasowanie wiadomości ze skrzynki ale przez www. Na razie chodzi.
Pozdrawiam
mike_kilo
 

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Witam, czy jak wyłącze uwierzytelnianie poczty w thunderbirdzie to będę miał bezpieczne połączenie w serverze ??? :oops:

Czemu autorzy nie zrobią coś w tym kierunku aby było jak w Outlooku ???
Bo nie chciałbym mieć wyłączonej tej opcji :roll:
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Bez uwierzytelniania to raczej nie pobierzesz.. ale to zależy tylko od serwera. Trzeba ustawić dokładnie takie opcje jakie udostępnia serwer, i tyle. Napisz gdzie masz konto.
A w Oe różne rzeczy są dziwnie ponazywane, i tym się lepiej nie sugerować..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Konta mam w WP, Onecie i w pkobp.pl/

Problem w tym że nie napisali jak autoryzować w Thunderbirdzie :x
Jak mozna zaradzic na ten problem ??
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Tutaj masz dane które należy wpisać odnośnie kont na Wp i Onecie: http://mozillapl.org/forum/about-11786-0.html
A co do Pko to czy możesz rzucić jakimś linkiem do jakiejkolwiek konfiguracji. Swoją drogą jeśli to konto płatne to powinni podać prawdziwe dane potrzebne do logowania a nie jakiś tam tutorial do Oe..

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Octavia » 07 maja 2005, 16:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.7) Gecko/20050414 Firefox/1.0.3

Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............
Octavia
 
Posty: 4
Z nami od: 07 maja 2005, 16:11

Postautor: Stef » 07 maja 2005, 16:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8b2) Gecko/20050419 Firefox/1.0+

Octavia pisze:Tak ale jak wyłącze uwierzytelnianie to nie moge wysylac wiadomosci :(

Chyba wróce do OE............

Jakie wyłączone? Wyłączone jedynie "bezpieczne uwierzytelnianie", czyli szyfrowanie dodatkowo hasła. Pod Oe też będzie tak samo! Tyle że oni to błędnie nazwali i tyle, ale dzięki temu (że coś się nazywa tak albo siak) nie będzie bezpieczniej. A hasła i nazwy użytkownika serwer i tak będzie wymagał.
Zostań z nami, głowa do góry!
Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: